Děti z Carcassonne
Rodina Carcassonne se rozrostla o verzi určenou především pro malé děti. Od "velkého" Carcassonne se výrazně liší. Sice ve hře opět najdeme čtvercové kartičky s cestami a figurky a stále hráči otáčejí a přikládají kartičky, cíl hry je výrazně jednodušší. K vítězství dětem stačí umístit na herní plán všechny své figurky. Celá hra je pro děti skvěle uzpůsobena. Veškerý herní materiál je "větší než obvykle" a umožňuje snadnou manipulaci s kartičkami i figurkami. Kartičky jsou vyvedené ve svěžích barvách a krajinka kolem hradu obsahuje kromě cestiček a domečků především spoustu různých zvířátek. Schválně, kdo najde na kartičkách nejvíce druhů zvířat?
Odporúčaný vek:
4 roky
Dĺžka hry:
10 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
19,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Rodina Carcassonne se rozrostla o verzi určenou především pro malé děti. Od "velkého" Carcassonne se výrazně liší. Sice ve hře opět najdeme čtvercové kartičky s cestami a figurky a stále hráči otáčejí a přikládají kartičky, cíl hry je výrazně jednodušší. K vítězství dětem stačí umístit na herní plán všechny své figurky.

Celá hra je pro děti skvěle uzpůsobena. Veškerý herní materiál je "větší než obvykle" a umožňuje snadnou manipulaci s kartičkami i figurkami. Kartičky jsou vyvedené ve svěžích barvách a krajinka kolem hradu obsahuje kromě cestiček a domečků především spoustu různých zvířátek. Schválně, kdo najde na kartičkách nejvíce druhů zvířat?

Obsah hry:

36 kartičiek krajiny, 32 figúrok v štyroch farbách, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
10 min.
Odporúčaný vek:
4+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Marco Teubner
Rok vydania:
2009
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
5.6.2012
Mal som možnosť si túto zjednodušenú verziu zahrať a sám som na deťoch videl, ako sa nevedia dočkať hry. Mechanika je oproti pôvodnému Carcassone veľmi jednoduchá. Hráči sa snažia obojstranne ukončiť cesty (tak aby mali začiatok a koniec). Na cestách sú nakreslené postavičky v rôznych farbách. Akonáhle je cesta ukončená, všetky postavičky danej farby hráči postavia na cestu. Všetkým hráčom ide len o to čo najskôr umiestniť všetky svoje figúrky na plán. V praxi to znamená, že chcete čo najskôr ukončiť svoje cesty, poprípade sa \"votriete\" do väčších ciest súperom a priživíte sa tak na ich ukončenej ceste. Pravidlá sú síce jednoduché, no aj tak sme si ich po vysvetlení od detí spätne vypočuli, pre dvojitú kontrolu. Hra je svižná, naučí základné stratégie a taktiku, môžu ju hrať aj rodičia a až tak sa pri tom nenudia, minimálne ich to navnadí na partiu dospeláckeho Carcassone. :)
Samuel Peres
23.4.2019
Pomerne rýchla hra s jednoduchými pravidlami, pekným grafickým spracovaním a odolnými kartami. Deťom od 4 do 8 rokov sa veľmi páči. S 8-ročnými možno hrať aj sťaženú verziu: Ak cesta vedie do dvora a brána na nej je otvorená, tak sa cesta rozvetví a pokračuje všetkými otvorenými bránami. So staršími deťmi som ju ešte nehral, ale tých už asi menej zaujme. Najzaujímavejšia je vo štvorici, pre troch či dvoch je už trošku nudná. Zaujímavým prvkom hry je, že pri získavaní bodov pre seba väčšinou získavame body aj pre niekoho iného, čo umožňuje dospelému nenápadne pomáhať slabšiemu hráčovi.
Ondrej
8.8.2023
Hrame s so synom, ktory nema este ani 3 roky. Este ma trochu problem pochopit, co je ciel hry a kedy si moze postavit panacikov na cestu, ale bavi ho stavat :-) Jedine, co by som vytkol, je privelka krabica, v ktorej sa komponenty prilis hybu a vzdy po jej otvoreni su pomiesane.
3 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje