Burg Schlummerschatz (Sleepy Castle)
Všetci na hrade už spia a nikto si nevšimol šikovného zlodeja, ktorý sa plíži po chodbách. Ale legendárny drahocenný poklad stráži dvanásť statočných strážcov, ktorí určite nespia...alebo žeby si predsa len niektorý z nich na malú chvíľočku zdriemol? Ktokoľvek prichytí dvoch strážcov driemať, môže ukradnúť strážený poklad, ale musí to dobre premyslieť... Hra pozostáva z dvoch dvánasťdielnych sád dielikov. Jedna sada sú svieži strážcovia, druhá sada predstavuje ich spiace verzie. Jedny dieliky sa uložia obrázkom dole do stredu stola, druhé sa rozložia do kruhu okolo prvých dielikov. Každý dielik zo stredu má teda svoje zodpovedajúce dvojča na kruhu z dielikov. Medzi strážcov v kruhu sa rovnomerne rozložia žetóny mincí (viď obrázok.) Cieľom hráčov je teda odhaliť dvoch strážcov, ktorý stoja vedľa seba. Jedine keď zaspia súčasne, môže si hráč vziať mince, ktoré ležia medzi strážcami. Keď je hráč na rade, odhalí dva dieliky, čo v podstate znamená, že strážca na danom dieliku zaspí. Hra pokračuje pokiaľ sa nevyzbierajú všetky mince. Burg Schlummerschatz je teda predovšetkým hra o pamäti. Tentokrát sa ale nesnažíte zapamätať si tie dieliky, ktoré máte znovu otočiť, ale predovšetkým tie, ktoré už otáčať nechcete.   
Odporúčaný vek:
4 roky
Dĺžka hry:
10 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
6,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Všetci na hrade už spia a nikto si nevšimol šikovného zlodeja, ktorý sa plíži po chodbách. Ale legendárny drahocenný poklad stráži dvanásť statočných strážcov, ktorí určite nespia...alebo žeby si predsa len niektorý z nich na malú chvíľočku zdriemol? Ktokoľvek prichytí dvoch strážcov driemať, môže ukradnúť strážený poklad, ale musí to dobre premyslieť...

Hra pozostáva z dvoch dvánasťdielnych sád dielikov. Jedna sada sú svieži strážcovia, druhá sada predstavuje ich spiace verzie. Jedny dieliky sa uložia obrázkom dole do stredu stola, druhé sa rozložia do kruhu okolo prvých dielikov. Každý dielik zo stredu má teda svoje zodpovedajúce dvojča na kruhu z dielikov. Medzi strážcov v kruhu sa rovnomerne rozložia žetóny mincí (viď obrázok.) Cieľom hráčov je teda odhaliť dvoch strážcov, ktorý stoja vedľa seba. Jedine keď zaspia súčasne, môže si hráč vziať mince, ktoré ležia medzi strážcami. Keď je hráč na rade, odhalí dva dieliky, čo v podstate znamená, že strážca na danom dieliku zaspí. Hra pokračuje pokiaľ sa nevyzbierajú všetky mince. Burg Schlummerschatz je teda predovšetkým hra o pamäti. Tentokrát sa ale nesnažíte zapamätať si tie dieliky, ktoré máte znovu otočiť, ale predovšetkým tie, ktoré už otáčať nechcete. 

 

Obsah hry:
  • 12 dielikov spiacich strážcov
  • 12 dielikov sviežich strážcov
  • 24 žetónov mincí
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
10 min.
Odporúčaný vek:
4+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Heinz Meister
Rok vydania:
2015
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje