Captain Sonar
Zdá sa akoby ste oblohu nevideli už celé roky. Dni ubiehajú akoby v neurčitej hmle, pracujete po boku ostatných členov posádky v malej oceľovej plechovke obklopený len ťaživým množstvom vody v hĺbke oceánu. Neviete či je deň alebo noc, ale obyčajný zvuk sonaru "PING" bez námahy prereže Vašu rutinu. Nepriateľská ponorka práve vstúpila do priestoru. V hre Kapitán Sonar, Vy a Vaši spoluhráči ovládate ponorku a snažíte sa lokalizovať nepriateľské ponorky, aby ste ich potopili pred tým ako oni potopia Vás. Každá pozícia je dôležitá a konfrontácia je nemilosrdná. Dobre sa zorganizujte a komunikujte, pretože kapitán neznamená bez svojej posádky nič. Všetci členovia tímu sedia na jednej strane stola a každý zastáva konkrétnu rolu člena posádky v ponorke, v závislosti od toho, koľko hráčov hrá: jeden hráč môže byť kapitán, ktorý je zodpovedný za pohyb ponorky a oznamenujúc niektoré detaily pohybu; ďalší môže ovládať sonar, aby počúval príkazy nepriateľského kapitána a snažil sa dešifrovať, kde sa nepriateľská ponorka vo vode nachádza; tretí môže pracovať v zbrojnej miestosti a pripravovať torpéda, míny a iné zbrane potrebné k boju. Kapitán Sonar sa môže hrať dvomi spôsobmi: ťah po ťahu alebo simultánne. V druhom zmienenom spôsobe hrajú všetci hráči zároveň a súčasne sa snažia vypátrať, čo robia súperi. Keď je kapitán pripravený zahájiť útok, hra sa na chvíľu preruší, aby sa zistilo či bol zaznamenaný zásah - hra pokračuje a buď sa cieľ plaví preč, zatiaľ čo útočník pozastavil hru alebo sa po dne roztrúsia kúsky kovu. K dispozícii sú viaceré mapy s rôznymi úrovňami obtiažnosti.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
36,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Zdá sa akoby ste oblohu nevideli už celé roky. Dni ubiehajú akoby v neurčitej hmle, pracujete po boku ostatných členov posádky v malej oceľovej plechovke obklopený len ťaživým množstvom vody v hĺbke oceánu. Neviete či je deň alebo noc, ale obyčajný zvuk sonaru "PING" bez námahy prereže Vašu rutinu. Nepriateľská ponorka práve vstúpila do priestoru.

V hre Kapitán Sonar, Vy a Vaši spoluhráči ovládate ponorku a snažíte sa lokalizovať nepriateľské ponorky, aby ste ich potopili pred tým ako oni potopia Vás. Každá pozícia je dôležitá a konfrontácia je nemilosrdná. Dobre sa zorganizujte a komunikujte, pretože kapitán neznamená bez svojej posádky nič.

Všetci členovia tímu sedia na jednej strane stola a každý zastáva konkrétnu rolu člena posádky v ponorke, v závislosti od toho, koľko hráčov hrá: jeden hráč môže byť kapitán, ktorý je zodpovedný za pohyb ponorky a oznamenujúc niektoré detaily pohybu; ďalší môže ovládať sonar, aby počúval príkazy nepriateľského kapitána a snažil sa dešifrovať, kde sa nepriateľská ponorka vo vode nachádza; tretí môže pracovať v zbrojnej miestosti a pripravovať torpéda, míny a iné zbrane potrebné k boju.

Kapitán Sonar sa môže hrať dvomi spôsobmi: ťah po ťahu alebo simultánne. V druhom zmienenom spôsobe hrajú všetci hráči zároveň a súčasne sa snažia vypátrať, čo robia súperi. Keď je kapitán pripravený zahájiť útok, hra sa na chvíľu preruší, aby sa zistilo či bol zaznamenaný zásah - hra pokračuje a buď sa cieľ plaví preč, zatiaľ čo útočník pozastavil hru alebo sa po dne roztrúsia kúsky kovu.

K dispozícii sú viaceré mapy s rôznymi úrovňami obtiažnosti.

Parametre:
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Roberto Fraga, Yohan Lemonnier
Rok vydania:
2016
Herné rozšírenia
Captain Sonar - Foxtrot Map
Dlhodobo nedostupné
2,99 €
Captain Sonar: Upgrade One
Skladom, odosielame ihneď
17,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje