Bang!
Bang! je zbesilá kartová prestrelka pre 4-7 hráčov, ktorá vás vezme na exkurziu na divoký západ! Neodolateľná atmosféra "Spaghetti westernu" a neustála akcia. Hráči si na začiatku vyberú pištolníka, ktorého postavu budú hrať a vylosujú si role. Môžete sa stať šerifom alebo jeho pomocníkom či naopak budete stáť na strane zla ako bandita, či dokonca odpadlík, ktorý bojuje vlastne proti všetkým! Bang! je typická "párty hra", zábava je predovšetkým v prekvapivých zvratoch, výsledok nie je prvoradý. Ku hre patrí rozprávanie sa, či už blafovanie, ukecávanie súperov, komentáre výnimočne vydarených akcií spoluhráčov, či iné vážne i nevážne témy s hrou nesúvisiace. Samotná hra je svižná a tak sa málokedy končí po prvej partii... V porovnaní s inými hrami z tejto kategórie je Bang! živšia hra, aj pri siedmych hráčoch sa stále niečo deje. Prakticky neexistujú nudné pasáže hry. Skvele vymyslený herný princíp dáva príležitosť na prekvapivé zvraty. Talianske názvy kariet a pištolníci inšpirovaní známymi postavami divokého západu (mená vtipne skomolené) pekne dokresľujú atmosféru hry. Proste Bang! je dobrá hra. Priebeh hry Každý hráč má 3-4 životy podľa toho, ktorého pištolníka z bohatého výberu (napr. Calamity Jane, Jesse Jones, El Gringo, Black Jack) predstavuje, šerif má o život viac. Hráč, ktorý si vylosoval kartičku šerifa, sa verejne prihlási a celú hru začína. Role ostatných ostávajú utajené. V prvých kolách stále nie je príliš jasné, kto je kto. Akonáhle ale banditi (majú jediný cieľ - akokoľvek zlikvidovať šerifa) začnú paľbu, situácia sa vyjasní. Lenže ono to nie je tak jednoduché, páliť na šerifa či kohokoľvek iného môže iba ten, kto naňho dostrelí. No a na začiatku hry zo svojej malej pištolky trafíte tak akurát vedľa sediacich hráčov. Základné dve karty v hre sú Bang! a Mancato!. Bang! symbolizuje streľbu. V rámci jedného ťahu môže hráč zahrať iba jedinú kartu Bang!. Existujú však výnimky, ktoré sú v pravidlách popísané. Druhá (Mancato!) znamená, že strelec minul a je samozrejme nevyhnutnou reakciou napadnutého hráča. Ak už vám súperi ubrali nejaký ten život, s radosťou zahráte kartu Pivo, ktorá vám jeden život vráti (sic!). Ďalších kariet je v balíčku pomenej, ale sú veľmi vhodne vybrané a hru skvele dramatizujú. Nezriedka sa stáva, že pištolník v zdanlivo bezvýchodiskovej situácii vďaka šťastne dotiahnutým kartám nečakane "obžije" a naopak hráč, ktorý sa cíti takmer nesmrteľný, umrie behom jedného kola!
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
15-45 min.
Počet hráčov:
4-7 hráčov
Jazyk hry:
12,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Bang! je zbesilá kartová prestrelka pre 4-7 hráčov, ktorá vás vezme na exkurziu na divoký západ! Neodolateľná atmosféra "Spaghetti westernu" a neustála akcia. Hráči si na začiatku vyberú pištolníka, ktorého postavu budú hrať a vylosujú si role. Môžete sa stať šerifom alebo jeho pomocníkom či naopak budete stáť na strane zla ako bandita, či dokonca odpadlík, ktorý bojuje vlastne proti všetkým!

Bang! je typická "párty hra", zábava je predovšetkým v prekvapivých zvratoch, výsledok nie je prvoradý. Ku hre patrí rozprávanie sa, či už blafovanie, ukecávanie súperov, komentáre výnimočne vydarených akcií spoluhráčov, či iné vážne i nevážne témy s hrou nesúvisiace. Samotná hra je svižná a tak sa málokedy končí po prvej partii...

V porovnaní s inými hrami z tejto kategórie je Bang! živšia hra, aj pri siedmych hráčoch sa stále niečo deje. Prakticky neexistujú nudné pasáže hry. Skvele vymyslený herný princíp dáva príležitosť na prekvapivé zvraty. Talianske názvy kariet a pištolníci inšpirovaní známymi postavami divokého západu (mená vtipne skomolené) pekne dokresľujú atmosféru hry. Proste Bang! je dobrá hra.

Priebeh hry
Každý hráč má 3-4 životy podľa toho, ktorého pištolníka z bohatého výberu (napr. Calamity Jane, Jesse Jones, El Gringo, Black Jack) predstavuje, šerif má o život viac. Hráč, ktorý si vylosoval kartičku šerifa, sa verejne prihlási a celú hru začína. Role ostatných ostávajú utajené. V prvých kolách stále nie je príliš jasné, kto je kto. Akonáhle ale banditi (majú jediný cieľ - akokoľvek zlikvidovať šerifa) začnú paľbu, situácia sa vyjasní. Lenže ono to nie je tak jednoduché, páliť na šerifa či kohokoľvek iného môže iba ten, kto naňho dostrelí. No a na začiatku hry zo svojej malej pištolky trafíte tak akurát vedľa sediacich hráčov.

Základné dve karty v hre sú Bang! a Mancato!. Bang! symbolizuje streľbu. V rámci jedného ťahu môže hráč zahrať iba jedinú kartu Bang!. Existujú však výnimky, ktoré sú v pravidlách popísané. Druhá (Mancato!) znamená, že strelec minul a je samozrejme nevyhnutnou reakciou napadnutého hráča. Ak už vám súperi ubrali nejaký ten život, s radosťou zahráte kartu Pivo, ktorá vám jeden život vráti (sic!). Ďalších kariet je v balíčku pomenej, ale sú veľmi vhodne vybrané a hru skvele dramatizujú. Nezriedka sa stáva, že pištolník v zdanlivo bezvýchodiskovej situácii vďaka šťastne dotiahnutým kartám nečakane "obžije" a naopak hráč, ktorý sa cíti takmer nesmrteľný, umrie behom jedného kola!

Obsah hry:

110kariet, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
4-7 hráčov
Dĺžka hry:
15-45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Emiliano Sciarra
Rok vydania:
2002
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
19.12.2011
BANG! Je podla mňa jedna z najvydarenejších hier, aké som kedy hral. Spája prvky klasického kombinovania kariet (stratégia, čo použiť a na koho a čo si nechať na ruke) s postupným odhaľovaním pravých zámerov svojich spoluhráčov. Existujú tu tri skupinky, každá má iný cieľ. Banditi chcú zabiť šerifa, šerif a jeho pomocníci chcú zbaviť mesto banditov a nakoniec je tu Renegát, ktorého cieľom je vyzabíjať celé mesto a nakoniec zastreliť šerifa (takže sa musí celý čas tváriť ako šerifov pomocník). Karty môžu byť zo začiatku trochu zložiité na pochopenie, pretože každá nesie svoje unikátne vlastnosti, ale garantujem, že po prvej, skúšobnej hre sa zábava roztočí. Pomocou rozšírenia mesto duchov môžu hrať túto hru aj naozaj veľké skupinky. Odporúčam do každej teen-age partie od 4roch ľudí :)
Poldik
7.12.2012
Ak zacneme hrat, tak nevieme prestat... nie raz sa nam stalo, ze sme sa strielali od vecera do rana. Bank = zarucena zabava idealna pre 5 pistolnikov ;)
Jonny
12.10.2015
Myslienka preniest Divoky zapad na stol a do ruk hracov je skutocne genialna. Primiesa sa k nej personifikacia za serifa, banditu ci renegata, potreba blafovat, strategicky uvazovat ci kooperovat a zrazu mozete v beznej kartovke doslova odstrelit kamosa, ktory vas prave v ten den trosku vytocil. Za 2-3 hry sa to nauci snad kazdy a dalsou hrou bude z novacika velmi rychlo ostry cowboy strielajuci bangy kade-tade dookola. Naozaj odorucam do rodiny pre vsetky vekove kategorie alebo aj na "obycajnu" chatovacku.
31.10.2015
Pavel
5.10.2016
Výborná a zábavná hra. V pomere cena/výkon snáď ani nemá konkurenciu. IMHO je min. taká dobrá, ako Colt Expres.
Filip
18.3.2017
Viborna hra
Daniel Bear
6.7.2018
Best game
Daniel Bear
6.7.2018
Best game
matus gutten
23.7.2019
naj naj naj hra
Duke
25.9.2019
Vyborna hra, cim vacsia partia, tym vacsia zabava! :)
Matej, Peter, Michal
10.1.2020
Veľmi dobrá hra. Pri tejto hre sa zabaví každý, veľmi ľahké pravidlá.
Peter Komáromy
28.6.2020
Jedna z najlepších hier, hrávam často aj v online podobe.
12 Hodnotení
Herné rozšírenia
Bang! - Údolí stínů
skladom, odosielame čo najskôr
4,99 €
Bang! - Ozbrojení a nebezpeční
skladom, odosielame čo najskôr
11,99 €
Bang! - Mesto duchov
skladom, odosielame čo najskôr
11,99 €
Bang! - A Fistful of Cards
skladom, odosielame čo najskôr
4,99 €
Bang! - Divoký Západ
skladom, odosielame čo najskôr
4,99 €
Bang! - Zlatá horečka
skladom, odosielame čo najskôr
11,99 €
Bang! - Velká vlaková loupež (Cesta na západ)
skladom, odosielame čo najskôr
9,99 €
Bang! - Legendy
skladom, odosielame čo najskôr
13,49 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje