BANG! Kostková hra
Hra Bang! Kostková hra je kocková varianta populárnej kartovej hry Bang! a je tak ďalšou hrou, po hre Samurajský meč, ktorá v poslednej dobe recykluje tento celosvetový hráčsky bestseller. Nový kockový Bang! zachováva jadro svojho kartového predchodcu. To znamená, že aj tu nájdeme postavy šerifa a jeho pomocníkov, banditov aj odpadlíka. Ich ciele sú úplne rovnaké, šerif s pomocníkmi chcú zlikvidovať banditov, banditi šerifa a odpadlík sa stará iba o seba a jeho jediná starosť je to, aby ostal v hre ako posledný. V hre ostali aj špecifické charaktery, ktoré dávajú jednotlivým hráčom špeciálne schopnosti. Takže zatiaľ je všetko po starom. No teraz prichádzajú namiesto kariet kocky. Hráč vo svojom ťahu hodí piatimi kockami pričom môže dvakrát prehodiť. Výsledok hodu potom aplikuje na susedných hráčov. Podľa symbolov na kockách môže strieľať na určitú vzdialenosť, liečiť seba alebo niekoho iného (áno, pivo ostalo), stretáva sa s Indiánmi, ktorých reprezentujú žetóny šípov. Za každý symbol šípu vo svojom výslednom hode si hráč zoberie žetón so symbolom šípu zo spoločnej zásoby, tých je tam deväť. Keď sa všetky minú, vyhodnotia sa - každý hráč stráca jeden život za každý žetón šípu čo má pred sebou. Potom sa žetóny šípov vrátia do spoločnej zásoby a Indiáni môžu opäť útočiť. Na kockách je však toho oveľa viac z toho, čo dobre poznáme už z kartového Bangu.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Jazyk hry:
14,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Objednáme pre vás
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Hra Bang! Kostková hra je kocková varianta populárnej kartovej hry Bang! a je tak ďalšou hrou, po hre Samurajský meč, ktorá v poslednej dobe recykluje tento celosvetový hráčsky bestseller.

Nový kockový Bang! zachováva jadro svojho kartového predchodcu. To znamená, že aj tu nájdeme postavy šerifa a jeho pomocníkov, banditov aj odpadlíka. Ich ciele sú úplne rovnaké, šerif s pomocníkmi chcú zlikvidovať banditov, banditi šerifa a odpadlík sa stará iba o seba a jeho jediná starosť je to, aby ostal v hre ako posledný.

V hre ostali aj špecifické charaktery, ktoré dávajú jednotlivým hráčom špeciálne schopnosti. Takže zatiaľ je všetko po starom. No teraz prichádzajú namiesto kariet kocky.

Hráč vo svojom ťahu hodí piatimi kockami pričom môže dvakrát prehodiť. Výsledok hodu potom aplikuje na susedných hráčov. Podľa symbolov na kockách môže strieľať na určitú vzdialenosť, liečiť seba alebo niekoho iného (áno, pivo ostalo), stretáva sa s Indiánmi, ktorých reprezentujú žetóny šípov. Za každý symbol šípu vo svojom výslednom hode si hráč zoberie žetón so symbolom šípu zo spoločnej zásoby, tých je tam deväť. Keď sa všetky minú, vyhodnotia sa - každý hráč stráca jeden život za každý žetón šípu čo má pred sebou. Potom sa žetóny šípov vrátia do spoločnej zásoby a Indiáni môžu opäť útočiť.

Na kockách je však toho oveľa viac z toho, čo dobre poznáme už z kartového Bangu.

Obsah hry:
  • 5 kociek Bang!
  • 30 kariet
  • žetóny šípov
  • žetóny nábojov
  • pravidlá hry
Parametre:
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Michael Palm, Lukas Zach
Rok vydania:
2013
Hodnotenie hry
Martin
9.8.2017
Vyborna rychla varianta klasickeho kartoveho bangu. Najlepsie sa hra pri 6 a viac hracoch. Hra je velmi rychla a nepredvidatelna vdaka hadzaniu kockami ale je to velka zabava. Hravame denne uz niekolko mesiacov a nezunovala sa. Odporucam
Mirka
13.10.2023
Skvelá rýchla verzia klasického Bangu! Ešte lepšia s doplnkami!
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Bang! Kostková hra - Nemrtví nebo živí?
skladom, odosielame čo najskôr
12,99 €
Bang! kostková hra: Old Saloon
skladom, odosielame čo najskôr
11,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje