Bang! - Velká vlaková loupež (Cesta na západ)
Bang! - Velká vlaková loupež (Cesta na západ) je ďalšie rozšírenie obľúbenej kartovej hry Bang!, prinášajúce nový mechanizmus vlaku! Na jeho vývoji spolupracovala česká a slovenská Bang! herná komunita. Obsahuje novú hernú mechaniku pohybu vlaku a následne teda aj úplne novú sadu kariet: Karty staníc: náhodne ich zamiešate na začiatku prvého kola a vyložíte vedľa seba toľko staníc, koľko hrá hráčov. Obsahujú rôzne symboly, predstavujúce cenu vagóna. Karty vlaku: zamiešate ich náhodne, rovnako ako karty staníc a na začiatku kola vyložíte vlak (teda lokomotívu+počet vagónov, zodpovedajúci počtu hráčov). Vlak se vyloží pod karty staníc tak, aby sa na začiatku kola nachádzala lokomotíva pod prvou stanicou. Karty vagóna nakupujete počas hry. Tie následne fungujú rovnako, ako modré karty. Teda ich hráč vykladá pred seba, aby uplatnil ich efekt. Karty vagóna však nesmiete držať na ruke. Pohyb vlaku: s každým kolom sa vlaková súprava pohne vpravo a postupne tak prechádza stanicami. Tak postupne vznikajú rôzne dvojice vagóna a stanice, ktoré sa navyše menia s každým kolom. Stanice určuje aktuálnu cenu vagóna, ktorý môžete vo svojom ťahu zakúpiť. Napríklad si môžete kúpiť vagón Služobný voz, bude vás to však stáť kartu BANG!. Akonáhle príde k nákupu, posuniete zostávajúce vagóny bližšie k lokomotíve a na koniec súpravy vyložíte novú kartu z balíčka. Akonáhle vlak dorazí do konečnej stanice, vyhodnotí se efekt na lokomotíve. Po jeho vyhodnotení sa lokomotíva otočí (zmení smer), zamiešajú sa všetky karty vagónov (v hre aj v balíčku), rovnako aj stanice. Vznikne tak nový vlak, prechádzajúci novými stanicami. Nové modré/hnedé karty a postavy: nové karty v niektorých prípadoch pracujú s novou mechanikou hry, napríklad: „Na konci svojho ťahu môžete získať ľubovoľný vagón z vlaku zadarmo" alebo „posuň vlak o 1 stanicu vpred".  
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
4-7 hráčov
Jazyk hry:
9,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Bang! - Velká vlaková loupež (Cesta na západ) je ďalšie rozšírenie obľúbenej kartovej hry Bang!, prinášajúce nový mechanizmus vlaku! Na jeho vývoji spolupracovala česká a slovenská Bang! herná komunita.

Obsahuje novú hernú mechaniku pohybu vlaku a následne teda aj úplne novú sadu kariet:

Karty staníc: náhodne ich zamiešate na začiatku prvého kola a vyložíte vedľa seba toľko staníc, koľko hrá hráčov. Obsahujú rôzne symboly, predstavujúce cenu vagóna.

Karty vlaku: zamiešate ich náhodne, rovnako ako karty staníc a na začiatku kola vyložíte vlak (teda lokomotívu+počet vagónov, zodpovedajúci počtu hráčov). Vlak se vyloží pod karty staníc tak, aby sa na začiatku kola nachádzala lokomotíva pod prvou stanicou. Karty vagóna nakupujete počas hry. Tie následne fungujú rovnako, ako modré karty. Teda ich hráč vykladá pred seba, aby uplatnil ich efekt. Karty vagóna však nesmiete držať na ruke.

Pohyb vlaku: s každým kolom sa vlaková súprava pohne vpravo a postupne tak prechádza stanicami. Tak postupne vznikajú rôzne dvojice vagóna a stanice, ktoré sa navyše menia s každým kolom. Stanice určuje aktuálnu cenu vagóna, ktorý môžete vo svojom ťahu zakúpiť. Napríklad si môžete kúpiť vagón Služobný voz, bude vás to však stáť kartu BANG!. Akonáhle príde k nákupu, posuniete zostávajúce vagóny bližšie k lokomotíve a na koniec súpravy vyložíte novú kartu z balíčka.

Akonáhle vlak dorazí do konečnej stanice, vyhodnotí se efekt na lokomotíve. Po jeho vyhodnotení sa lokomotíva otočí (zmení smer), zamiešajú sa všetky karty vagónov (v hre aj v balíčku), rovnako aj stanice. Vznikne tak nový vlak, prechádzajúci novými stanicami.

Nové modré/hnedé karty a postavy: nové karty v niektorých prípadoch pracujú s novou mechanikou hry, napríklad: „Na konci svojho ťahu môžete získať ľubovoľný vagón z vlaku zadarmo" alebo „posuň vlak o 1 stanicu vpred".

 

Obsah hry:

17 kariet vlaku, 14 kariet staníc, 9 postáv, 16 hracích kariet a pravidlá.

Parametre:
Počet hráčov:
4-7 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2021
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje