Carcassonne - majstrovstvá Slovenska 2023

S radosťou oznamujeme obnovenie tradičného turnaja v krásnej klasickej hre Carcassonne.

Spolu s MINDOKom vás pozývame na Majstrovstvá SR v hre Carcassonne. Odohrajú sa v nedeľu 14. mája.

(Víťaz by mal mať česť reprezentovať Slovensko na Majstrovstvách sveta v rámci herného festivalu v nemeckom Essene - túto časť ešte potvrdzujeme vzhľadom na veľmi pestrú situáciu počas korony.)

Finálový turnaj bude konať v priestoroch herne pri predajni iHRYska vo VIVO! Bratislava na Vajnorskej 100 (nájdete nás pod kinom).

Registrácia a prezentácia
Na finále sa môže zúčastniť iba ten hráč, ktorý sa dostaví na prezentáciu v čase stanovenom pre finálový turnaj. V prípade problémov s príchodom nás včas informujte, aby sme vás v lepšom prípade stihli aspoň zaregistrovať. Pošlite registráciu na kontaktný mail carcassonne@ihrysko.sk s predmetom "Registracia 2023" a uvedením mena, kontaktného telefónu a e-mailu.
Každý prihlásený prosím berte na vedomie, že je povinné odohrať všetky kolá turnaja (kvôli systému, aby sa nám "nerozpadol" a bol spravodlivý).

Vstupné
Vstupné na turnaj je 3 eurá - ak by však komukoľvek táto suma mala brániť v radostnej účasti, dajte nám vedieť v registračnom maily, nájdeme riešenie.

Ak máte možnosť priniesť kompletnú základnú sadu hry Carcassonne, spravte tak, prosíme, pomôžete nám mať ich dostatok.

Program finálového turnaja (program sa môže dynamicky meniť podľa dĺžky trvania kôl)
09:00 - 09:20 prezentácia
09:20 - 09:30 úvodné info
09:30 - 10:00 1.kolo
10:10 - 10:40 2.kolo
10:50 - 11:20 3.kolo
11:30 - 12:00 4. kolo
12:00 - 13:00 pauza (v centre je foodcourt)
13:00 - 13:30 5.kolo
13:40 - 14:10 6.kolo
14:20 - 14:30 malá ceremónia pre účastníkov
14:30 - 15:00 semifinále (top 4)
15:20 - 15:50 finále (+ o 3.miesto)
16:00 - 16:20 vyhodnotenie

msr carcassonne 2019

Ceny
Víťazov budú čakať krásne herné ceny od MINDOKu a iHRYska (účastníkov semifinále).
Zároveň budú vylosovaní náhodní nepostupujúci, na niektorých z nich sa usmeje herné šťastie.

Hlavnú cenu, teda právo zúčastniť sa Majstrovstiev sveta v Carcassonne ako zástupca Slovenska, získa víťaz finálového turnaja (slovenský občan, ak by nemohol, šancu dostáva  ďalší hráč v poradí), eventuálne najlepší hráč finálového turnaja, ktorý sa naň kvalifikoval. Vzhľadom na turbulentné posledné ročníky ešte dolaďujeme fungovanie Slovenska na MS, budeme informovať hneď ako budeme vedieť viac.

Herný systém
Na finálovom turnaji súťažia jednotlivci, t.j. hrajú proti sebe vždy dvaja hráči. Hrá sa na stanovený počet kôl. Hráči budú do prvého kola nasadení podľa poradia registrácie. Dvojice v ďalších kolách budú zostavené podľa výsledkov z predchádzajúcich kôl tak, aby sa spolu stretli hráči pokiaľ možno rovnakej výkonnosti a pritom aby spolu nehrali hráči, ktorí už v priebehu turnaja spolu hrali (tzv. švajčiarsky systém). Po odohraní všetkých kôl sa poradie hráčov určuje tak, že prvým kritériom je počet bodov, druhým kritériom je súčet počtu bodov všetkých súperov hráča okrem najslabšieho (Median-Bucholz) a tretím je jeho dosiahnuté skóre zo všetkých hier.

Prví štyria v tabuľke po tejto časti turnaja si zahrajú ešte semifinále (1.+4. a 2.+3.) a finále + hru o 3.miesto. Začínajúci je lepší hráč po základnej časti. V prípade remízy je víťazom lepšie umiestnený hráč po základnej časti. (Právo na zmeny vyhradené.)

Počas finálového turnaja bude mať každý hráč na odohranie hry 15 minút čistého času (cca. 25 s na ťah). Hráč, ktorému vyprší tento časový limit automaticky prehráva danú hru (v prípade jeho vedenia po konečnom obodovaní mu bude priznané skóre o 1 bod menšie ako má súper, inak ostáva jeho skóre zhodné). Hráčom sa odporúča pripravovať sa týmto spôsobom, aby sa nedostali do časovej tiesne. Aby hráč získal čas na premýšľanie o svojom ďalšom ťahu, je mu povolené dotiahnuť si novú kartičku hneď po dohraní svojho ťahu (po položení kartičky a nasadení figúrky, príp. oznámení, že figúrku nenasadzuje). (Právo na zmeny vyhradené.)

Pravidlá hry
Hrá sa iba so základnou sadou hry Carcassonne (modrá krabica) podľa štandardných pravidiel s nasledujúcim upresnením (v zmysle aktuálnych pravidiel oficiálnych MS v Essene):
- uzavreté mestá z dvoch dielikov sú za 4 body (nie za 2)
- pre každú lúku sa určí počet sedliakov každého hráča a hráč(i) s najvyšším počtom sedliakov získa(jú) 3 body za každé uzavreté mesto na danej lúke (za každé takéto mesto môže hráč získať bonus aj viac krát, keď mesto susedilo s inými lúkami hráča)
- každý erb v uzavretom meste je za 2 body a v neuzavretom za 1 bod

Kontakt
carcassonne@ihrysko.sk

V prípade "vyššej potreby" číslo na Peťa z iHRYska: 0907745863.

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje