Cargo Noir
Netradičná obchodná hra, v ktorej budete pašovať tovar zo svetových prístavov a predávať ho na čiernom trhu. Každý hráč predstavuje šéfa jednej mafiánskej rodiny. V priebehu hry sa hráči snažia pašovať cenné náklady z rôznych svetových prístavov, ktoré sú známe tým, že sa tam za určitú cenu náklady „strácajú“. Tieto náklady prevážajú do svojho tajného skladiska a snažia sa ho vo vhodnú chvíľu za najvyššiu cenu predať na čiernom trhu. Za získané peniaze môžu hráči budovať svoju flotilu lodí, rozširovať skladiská alebo získavať ďalšie karty výhod, ktoré im ďalej v hre môžu pomôcť.Za rôzne druhy tovarov sa tiež získavajú víťazné body, ktoré na konci hry rozhodnú o víťazovi – kto ich počas hry nazhromaždí najviac, ten zvíťazí. Hra končí po určitom odohranom počte kôl. Tesne pred vyhodnotením je ešte posledná možnosť, ako získať nejaké víťazné body nákupom kariet a potom sa už len spočíta konečné skóre a určí sa víťaz. Hra je veľmi príjemne graficky spracována, komponenty sú najvyššej kvality ako to už pri hrách od Days of Wonder býva. To všetko zvýrazňuje atmosféru hry a prispieva k intenzívnejšiemu zážitku. A tu si môžete pozrieť veľmi pekné video ku hre
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
19,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Netradičná obchodná hra, v ktorej budete pašovať tovar zo svetových prístavov a predávať ho na čiernom trhu.

Každý hráč predstavuje šéfa jednej mafiánskej rodiny. V priebehu hry sa hráči snažia pašovať cenné náklady z rôznych svetových prístavov, ktoré sú známe tým, že sa tam za určitú cenu náklady „strácajú“. Tieto náklady prevážajú do svojho tajného skladiska a snažia sa ho vo vhodnú chvíľu za najvyššiu cenu predať na čiernom trhu. Za získané peniaze môžu hráči budovať svoju flotilu lodí, rozširovať skladiská alebo získavať ďalšie karty výhod, ktoré im ďalej v hre môžu pomôcť.
Za rôzne druhy tovarov sa tiež získavajú víťazné body, ktoré na konci hry rozhodnú o víťazovi – kto ich počas hry nazhromaždí najviac, ten zvíťazí. Hra končí po určitom odohranom počte kôl. Tesne pred vyhodnotením je ešte posledná možnosť, ako získať nejaké víťazné body nákupom kariet a potom sa už len spočíta konečné skóre a určí sa víťaz. Hra je veľmi príjemne graficky spracována, komponenty sú najvyššej kvality ako to už pri hrách od Days of Wonder býva. To všetko zvýrazňuje atmosféru hry a prispieva k intenzívnejšiemu zážitku.

A tu si môžete pozrieť veľmi pekné video ku hre

Obsah hry:
  • 1 hrací plán
  • 8 plánov prístavov
  • 131 žetónov tovarov
  • 54 kariet 
  • 5 kariet rodín
  • 25 nákladných lodí
  • 60 žetónov mincí
  • 1 pravidlá hry

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Serge Laget
Rok vydania:
2011
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje