Černé historky
Čierne historky (originál Black Stories) sú tajuplné, pochmúrne a zapeklité detektívne príbehy. Zároveň originálna společenská hra pre dvoch a viac hráčov. Zistite, čo sa vlastne prihodilo! Iba jeden hráč pozná celý príbeh. Všetci ostatní majú iba kusé informácie a pomocou dobre mierených otázok sa snažia zistiť ďalšie kúsky mozaiky a poskladať z nich celý príbeh tak, ako sa naozaj stal.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
5-30 min.
Počet hráčov:
2-20 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
7,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Čierne historky (originál Black Stories) sú tajuplné, pochmúrne a zapeklité detektívne príbehy. Zároveň originálna společenská hra pre dvoch a viac hráčov.

Zistite, čo sa vlastne prihodilo! Iba jeden hráč pozná celý príbeh. Všetci ostatní majú iba kusé informácie a pomocou dobre mierených otázok sa snažia zistiť ďalšie kúsky mozaiky a poskladať z nich celý príbeh tak, ako sa naozaj stal.

Obsah hry:

50 čiernych historiek, pravidlá hry.

Parametre:
Počet hráčov:
2-20 hráčov
Dĺžka hry:
5-30 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2009
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
5.12.2011
Veľmi originálna hra s príbehom. Na jednotlivých kartách je z jednej strany napísaný krátky príbeh, resp. indícia ktorá má trochu zaviesť, trochu pomôcť s príbehom, ktorý sa nachádza na opačnej strane karty. Tento úplný príbeh si prečíta jeden z hráčov, \"rozprávač\", a pomáha pomocou odpovedí áno, nie, ostatným hráčom rozlúštiť detektívny príbeh. Prvú edíciu považujem za najvydarenejšiu, jediná chyba tejto hry je, že po odhalení všetkých príbehov sa nedá hrať znovu s rovnakými hráčmi, ktorý ich už poznajú. Kompenzuje to však praktickosť a nenáročnosť na priestor. Čierne historky som väčšinu času hrával v kupé vlaku a z vlastnej skúsenosti viem, že sa neraz pridávali do tejto pútavej hry aj neznámi spolucestujúci. Výborná hra na cesty, dokonca aj do auta.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje