Citadela Deluxe
Podarí sa vám postaviť najhonosnejšie mesto a získať titul Kráľovského majstra staviteľa? Toto vydanie predstavuje celkom novú, prepracovanú a rozšírenú verziu hry. Obsahuje pôvodnú hru Citadela z roku 2000, rozšírenie Temná země, 15 akčných kariet a naviac 9 úplne nových postáv a 12 fialových budov. Hra teraz ponúka skutočne veľmi široké možnosti kombinácii a variant, ako hru prispôsobiť vašim potrebám. Citadela nebola nikdy zábavnejšia! Na začiatku kola si každý hráč tajne vyberie postavu, ktorú v danom kole predstavuje. Poradie, v ktorom hráči v kole hrajú, je určené zvolenými postavami. Hráč, ktorý je na ťahu, si môže vziať buď dva peniaze alebo vybrať jednu z dvoch kariet budov a môže postaviť jednu budovu (budovy predstavujú karty, ktoré majú hráči v ruke). Ďalej samozrejme môže využiť schopnosti svojej postavy. Hra končí na konci kola, v ktorom sa aspoň jednému hráčovi podarilo postaviť ôsmu budovu. Tento hráč nemusí nutne v hre zvíťaziť, pretože rozhoduje hodnota budov, ktoré súvisia s ich nadobúdacou cenou. Za ukončenie hry získava hráč bonus, ktorý mu k víťazstvu môže pomôcť. V hre odhadujete súperov. Každé kolo si dávate otázky typu: "Ktorú postavu si mám vziať, aby som nebol zabitý alebo okradnutý práve ja? Chcel by som okradnúť Martinu alebo Petra (majú najviac peňazí), ale čo si len mohli vziať za postavu? Práve v tomto odhadovaní spočíva hlavné čaro hry. Správne odhadnúť súpera ale veľakrát jednoducho nejde. Často sa objavia úplne prekvapivé rozhodnutia a tým pádom aj nečakané obraty v hre. Samozrejme všetci musia byť pripravení vyrovnať sa s nepriazňou osudu aj spoluhráčov. Nie každý človek sa dokáže zmieriť s tým, že jeho postavu v jednom kole zabijú a v nasledujúcom ešte napríklad okradnú alebo mu žoldnier zbúra už postavenú budovu. Hru je možné hrať vo veľmi rôznorodom počte hráčov. Patrí medzi hry na párty, ktoré sú vhodné pre hranie vo väčšej skupinke. Na druhej strane je pravda, že s vyšším počtom hráčov sa čas hry predlžuje (hlavne ak sa vyskytujú vo vašom hernom krúžku váhaví hráči). Ako ideálny počet hráčov odporúčame 5. Existujú ale aj veľkí prívrženci tejto hry v dvoch alebo v troch hráčoch. Náruživí hráči Citadely nájdu na internete nepreberné množstvo rôznych alternatívnych postáv, ktorými si môžu hru obohatiť.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Jazyk hry:
23,99 €
Dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Podarí sa vám postaviť najhonosnejšie mesto a získať titul Kráľovského majstra staviteľa?

Toto vydanie predstavuje celkom novú, prepracovanú a rozšírenú verziu hry. Obsahuje pôvodnú hru Citadela z roku 2000, rozšírenie Temná země, 15 akčných kariet a naviac 9 úplne nových postáv a 12 fialových budov. Hra teraz ponúka skutočne veľmi široké možnosti kombinácii a variant, ako hru prispôsobiť vašim potrebám. Citadela nebola nikdy zábavnejšia!

Na začiatku kola si každý hráč tajne vyberie postavu, ktorú v danom kole predstavuje. Poradie, v ktorom hráči v kole hrajú, je určené zvolenými postavami. Hráč, ktorý je na ťahu, si môže vziať buď dva peniaze alebo vybrať jednu z dvoch kariet budov a môže postaviť jednu budovu (budovy predstavujú karty, ktoré majú hráči v ruke). Ďalej samozrejme môže využiť schopnosti svojej postavy.

Hra končí na konci kola, v ktorom sa aspoň jednému hráčovi podarilo postaviť ôsmu budovu. Tento hráč nemusí nutne v hre zvíťaziť, pretože rozhoduje hodnota budov, ktoré súvisia s ich nadobúdacou cenou. Za ukončenie hry získava hráč bonus, ktorý mu k víťazstvu môže pomôcť.

V hre odhadujete súperov. Každé kolo si dávate otázky typu: "Ktorú postavu si mám vziať, aby som nebol zabitý alebo okradnutý práve ja? Chcel by som okradnúť Martinu alebo Petra (majú najviac peňazí), ale čo si len mohli vziať za postavu?

Práve v tomto odhadovaní spočíva hlavné čaro hry. Správne odhadnúť súpera ale veľakrát jednoducho nejde. Často sa objavia úplne prekvapivé rozhodnutia a tým pádom aj nečakané obraty v hre.

Samozrejme všetci musia byť pripravení vyrovnať sa s nepriazňou osudu aj spoluhráčov. Nie každý človek sa dokáže zmieriť s tým, že jeho postavu v jednom kole zabijú a v nasledujúcom ešte napríklad okradnú alebo mu žoldnier zbúra už postavenú budovu.

Hru je možné hrať vo veľmi rôznorodom počte hráčov. Patrí medzi hry na párty, ktoré sú vhodné pre hranie vo väčšej skupinke. Na druhej strane je pravda, že s vyšším počtom hráčov sa čas hry predlžuje (hlavne ak sa vyskytujú vo vašom hernom krúžku váhaví hráči). Ako ideálny počet hráčov odporúčame 5. Existujú ale aj veľkí prívrženci tejto hry v dvoch alebo v troch hráčoch.

Náruživí hráči Citadely nájdu na internete nepreberné množstvo rôznych alternatívnych postáv, ktorými si môžu hru obohatiť.

Obsah hry:

90 kariet budov, 27 kariet postáv, 15 akčných kariet, 27 žetónov postáv, 5 žetónov špeciálnych schopností, 30 zlatých mincí, 1 plastovú korunu, 8 prehľadových kariet, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Bruno Faidutti
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
RK
31.12.2020
Skvelá hra, plná rôznych možností a kombinácií. Stratégia je prepracovaná. Pritom si ju dokáže zahrať aj malé dieťa (od 7rokov),ale dokáže zabaviť a hlavne potrápiť závity aj dospelým. Hráčov drží v napätí do úplného konca. Určite odporúčame, naša obľúbená hra, ktorá trvá do 1 hodiny.
Danka
21.2.2018
Na základe základnej hry sme sa rozhodli kúpiť si aj Citadela DeLuxe. Určite doporučujem. Pekné grafické prevedenie. Kombinácia postáv je nekonečná. Zakaždým, keď začneme hrať, tak nevieme kedy skončiť :)
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje