Conquest of Nerath Board Game (D&D)
Ukrytí v tieni stromov čakali vailinskí elfovia na správy od poslov. Dúfali, že ich posledným útokom ochromili armádu Karkothu natoľko, že budú mať čas preskupiť sily a udržať severné hranice. „Nemŕtvi, mraky nemŕtvych! Prelomili naše obranné pozície v Cernalle! Sever už dlhšie neudržíme! Máme pripraviť lode, tie sú naša jediná šanca!“ V hre Conquest of Nerath, sveta Dungeons&Dragons, sa ujmete jedného zo štvorice národov, ktoré zvádzajú boj o zvyšky toho, čo zostalo z ríše Nerath. Severovýchodné kraje už dlhšie okupujú nekromanti, ktorí pomocou čiernej mágie oživujú padlých z dávnych bojov. Nazhromaždili už dostatok armády a začali vojnu proti posledným zvyškom ľudí, trpaslíkov a elfov. No i orkovia na juhozápade sa rozhodli zobrať si z padlej nerathskej ríše podiel pre svoj krvilačný národ. Zdá sa, že vek ľudí a elfov bude už onedlho minulosťou. No Nerath ani Vailin nehodlajú darovať svoju zem špinavým orkom a čiernym mágom bez boja. Nerathskí strieborní draci v horách sa prebudili a vailinské bojové lode s elfskými lukostrelcami sú pripravené vyplávať. Ktorý z národov ukoristí Nerath pre seba? Príprava hry Na mapu rozpadnutej ríše Nerath, ktorá predstavuje hraciu plochu, sa podľa ikoniek rozložia vojská jednotlivých národov. Podľa počtu hráčov (2-4) a typu hry (aliancie, každý sám) si hráči vyberú 1 až 2 národy a ku každému národu si vezmú príslušných 20 kariet udalostí (z nich si 2 potiahne do ruky) a referenčnú kartu národa. V blízkosti hracej plochy sa umiestnia karty pokladu na referenčnej karte hry. Priebeh hry Hra prebieha v kolách. Každý hráč odohrá počas svojho ťahu 6 fáz: dobratie karty – hráč si doberie jednu kartu udalosti, pohyb – hráč urobí pohyb so svojimi jednotkami, v prípade, že ukončí pohyb na nepriateľskom území, vyvolá v nasledujúcej fáze bitku vyriešenie bitky – pomocou kociek sa vyriešia všetky bitky (námorné ako prvé) preskupenie - hráč môže urobiť pohyb s lietajúcimi jednotkami posilnenie - hráč si nakúpi nové jednotky a rozmiestni ich po mape príjem – hráč si zráta, koľko území ovláda a zoberie si príslušný príjem Koniec hry a určenie víťaznej strany Cieľom hry je získanie určitého počtu víťazných bodov podľa toho, akú dĺžku hry si zvolíte. Čím dlhšia hra, tým viac bodov musíte získať resp. musíte dobyť všetky hlavné mestá národov či získať 8-12 pokladov. Stav bodov sa kontroluje vždy po odohraní celého kola. (popis pre iHRYsko pripravil Pavol „acedrac“ Jackovič, ďakujeme)
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
47,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Ukrytí v tieni stromov čakali vailinskí elfovia na správy od poslov. Dúfali, že ich posledným útokom ochromili armádu Karkothu natoľko, že budú mať čas preskupiť sily a udržať severné hranice. „Nemŕtvi, mraky nemŕtvych! Prelomili naše obranné pozície v Cernalle! Sever už dlhšie neudržíme! Máme pripraviť lode, tie sú naša jediná šanca!“

V hre Conquest of Nerath, sveta Dungeons&Dragons, sa ujmete jedného zo štvorice národov, ktoré zvádzajú boj o zvyšky toho, čo zostalo z ríše Nerath. Severovýchodné kraje už dlhšie okupujú nekromanti, ktorí pomocou čiernej mágie oživujú padlých z dávnych bojov. Nazhromaždili už dostatok armády a začali vojnu proti posledným zvyškom ľudí, trpaslíkov a elfov. No i orkovia na juhozápade sa rozhodli zobrať si z padlej nerathskej ríše podiel pre svoj krvilačný národ.

Zdá sa, že vek ľudí a elfov bude už onedlho minulosťou. No Nerath ani Vailin nehodlajú darovať svoju zem špinavým orkom a čiernym mágom bez boja. Nerathskí strieborní draci v horách sa prebudili a vailinské bojové lode s elfskými lukostrelcami sú pripravené vyplávať. Ktorý z národov ukoristí Nerath pre seba?

Príprava hry

Na mapu rozpadnutej ríše Nerath, ktorá predstavuje hraciu plochu, sa podľa ikoniek rozložia vojská jednotlivých národov. Podľa počtu hráčov (2-4) a typu hry (aliancie, každý sám) si hráči vyberú

1 až 2 národy a ku každému národu si vezmú príslušných 20 kariet udalostí (z nich si 2 potiahne do ruky) a referenčnú kartu národa. V blízkosti hracej plochy sa umiestnia karty pokladu na referenčnej karte hry.

Priebeh hry

Hra prebieha v kolách. Každý hráč odohrá počas svojho ťahu 6 fáz:

 • dobratie karty – hráč si doberie jednu kartu udalosti,

 • pohyb – hráč urobí pohyb so svojimi jednotkami, v prípade, že ukončí pohyb na nepriateľskom území, vyvolá v nasledujúcej fáze bitku

 • vyriešenie bitky – pomocou kociek sa vyriešia všetky bitky (námorné ako prvé)

 • preskupenie - hráč môže urobiť pohyb s lietajúcimi jednotkami

 • posilnenie - hráč si nakúpi nové jednotky a rozmiestni ich po mape

 • príjem – hráč si zráta, koľko území ovláda a zoberie si príslušný príjem

Koniec hry a určenie víťaznej strany

Cieľom hry je získanie určitého počtu víťazných bodov podľa toho, akú dĺžku hry si zvolíte. Čím dlhšia hra, tým viac bodov musíte získať resp. musíte dobyť všetky hlavné mestá národov či získať 8-12 pokladov. Stav bodov sa kontroluje vždy po odohraní celého kola.

(popis pre iHRYsko pripravil Pavol „acedrac“ Jackovič, ďakujeme)

Obsah hry:
  • pravidlá
  • 5 referenčných kariet
  • hraciu dosku s mapou ríše Nerath
  • 252 plastových figúrok
  • 30 kariet pokladu
  • 80 kariet udalostí
  • 80 žetónov zlata
  • 80 žetónov prevahy
  • 30 žetónov strážcov podzemia
  • 50 plastových žetónov násobenia
  • 16 kociek (k6, k8, k10, k12, k20)
   Parametre:
   Počet hráčov:
   2-4 hráči
   Dĺžka hry:
   120 min.
   Odporúčaný vek:
   13+
   Jazyk hry:
   Jazyk pravidiel:
   Autor:
   Baker, Johnson, Lee
   Rok vydania:
   2011
   Podobné hry
   skladom, odosielame čo najskôr
   54,99 €
   skladom, odosielame čo najskôr
   Hry ako životná filozofia
   Rýchle dodanie objednávky
   Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje