Darwin's Choice
V hre Darwin's Choice sa 2-6 hráči stávajú tvorcami všetkého tvorstva a nástrojom evolúcie! Milióny rokov bola Zem neobývanou pustatinou, to sa však zmenilo a objavili sa prvé živočíšne druhy. Svet je však stále pomerne nestály a pravidelne mení svoju tvár. Prežijú len druhy, ktoré sa dokážu prispôsobiť meniacim sa podmienkam, iné skončia ako slepá odbočka evolúcie. Je len na vás, ako a či vôbec, si vás história zapamätá. Tu je vaša šanca, staňte sa Darwinovou voľbou! Darwin's Choice je kompetitívna kartovka s vysokou mierom flexibility a znovuhrateľnosti, v ktorej hráči vytvárajú svoje vlastné živočíšne druhy z celkovo viac než 230 kariet zvierat. Tieto zvieratá umiestnia do rôznych biómov, rozdielnych vo svojich požiadavkách a možnostiach. Živočíchy prispôsobené svojmu prostrediu najlepším spôsobom, sú okrem prežitia druhu odmenené vzácnymi Darwinovými bodmi. Ocenené sú aj druhy s vysokou konkurenčnou silou. Podmienky sa môžu medzi 3-4 odohranými epochami diametrálne zmeniť vďaka zmenám samotného prostredia, alebo efektom kariet udalostí. Úspešné zvieratá minulosti musíte pomocou rôznych mutácií, alebo migrácie prispôsobiť vždy aktuálnym podmienkam nehostinného sveta. Zároveň sledujte kroky vašich oponentov, aby ste vedeli predvídať ich reakcie a neľutovali chvíľu nepozornosti. Samotné víťazné body (Darwinove body) sa živočíchom prideľujú až po skončení poslednej éry, vďaka čomu je hra napínavá až do úplného konca. Ak totiž prídete o nejaký z druhov, prídete aj o Darwinove body, ktoré sa s ním spájajú. Všetky ilustrácie hry sú ručne ilustrované francúzskou ilustrátorkou Rozenn Grosjean, čo hre dodáva svojbytnosť a krásnu atmosférickosť.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
41,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V hre Darwin's Choice sa 2-6 hráči stávajú tvorcami všetkého tvorstva a nástrojom evolúcie! Milióny rokov bola Zem neobývanou pustatinou, to sa však zmenilo a objavili sa prvé živočíšne druhy. Svet je však stále pomerne nestály a pravidelne mení svoju tvár. Prežijú len druhy, ktoré sa dokážu prispôsobiť meniacim sa podmienkam, iné skončia ako slepá odbočka evolúcie. Je len na vás, ako a či vôbec, si vás história zapamätá. Tu je vaša šanca, staňte sa Darwinovou voľbou!

Darwin's Choice je kompetitívna kartovka s vysokou mierom flexibility a znovuhrateľnosti, v ktorej hráči vytvárajú svoje vlastné živočíšne druhy z celkovo viac než 230 kariet zvierat. Tieto zvieratá umiestnia do rôznych biómov, rozdielnych vo svojich požiadavkách a možnostiach. Živočíchy prispôsobené svojmu prostrediu najlepším spôsobom, sú okrem prežitia druhu odmenené vzácnymi Darwinovými bodmi. Ocenené sú aj druhy s vysokou konkurenčnou silou. Podmienky sa môžu medzi 3-4 odohranými epochami diametrálne zmeniť vďaka zmenám samotného prostredia, alebo efektom kariet udalostí. Úspešné zvieratá minulosti musíte pomocou rôznych mutácií, alebo migrácie prispôsobiť vždy aktuálnym podmienkam nehostinného sveta. Zároveň sledujte kroky vašich oponentov, aby ste vedeli predvídať ich reakcie a neľutovali chvíľu nepozornosti.

Samotné víťazné body (Darwinove body) sa živočíchom prideľujú až po skončení poslednej éry, vďaka čomu je hra napínavá až do úplného konca. Ak totiž prídete o nejaký z druhov, prídete aj o Darwinove body, ktoré sa s ním spájajú.

Všetky ilustrácie hry sú ručne ilustrované francúzskou ilustrátorkou Rozenn Grosjean, čo hre dodáva svojbytnosť a krásnu atmosférickosť.

Obsah hry:

229 žetónov, 237 kariet zvierat, 22 kariet biómu, 16 kariet udalostí, 12 prehľadových kariet, 5 kariet kontinentov, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Marc Dür, Samuel Luterbacher, Elio Reinschmidt
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje