Dice Forge
Hrdinovia pozor! Bohovia ponúkajú miesto v nebi pre toho, kto porazí ich rivalov. Potrebujete odvahu a dôvtip, aby ste dokázali použiť kocky bohov a nazbierať suroviny na svojej ceste k víťazstvu. Kocky nie sú samozrejme len také obyčajné. Sú to kocky samotných Bohov a ich steny sa môžu meniť podľa potreby! Obetujte Bohom zlato a vylepšite si stenu kocky na silnejšiu. Alebo využite možnosť získania surovín pomocou vylepšenia kocky. Zdolajte skúšku Bohov a získajte česť a slávu. Vezmite osud do vlastných rúk, pretože len tí najlepší a najodvážnejší sa posadia na miesto v nebi.  Dice Forge je hra s novým, unikátnym mechanizmom. Podobne ako v hre Mystic Vale, v ktorej ste vytvárali vlastné karty, v Dice Forge si vytvárate vlastné kocky. Jednotlivé strany sa dajú meniť. Môžete tak získavať suroviny, splniť rôzne úlohy Bohov skôr ako vaši súperi a objavovať nové možnosti víťazných stratégií.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
40 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
48,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Hrdinovia pozor! Bohovia ponúkajú miesto v nebi pre toho, kto porazí ich rivalov. Potrebujete odvahu a dôvtip, aby ste dokázali použiť kocky bohov a nazbierať suroviny na svojej ceste k víťazstvu.

Kocky nie sú samozrejme len také obyčajné. Sú to kocky samotných Bohov a ich steny sa môžu meniť podľa potreby! Obetujte Bohom zlato a vylepšite si stenu kocky na silnejšiu. Alebo využite možnosť získania surovín pomocou vylepšenia kocky. Zdolajte skúšku Bohov a získajte česť a slávu. Vezmite osud do vlastných rúk, pretože len tí najlepší a najodvážnejší sa posadia na miesto v nebi. 

Dice Forge je hra s novým, unikátnym mechanizmom. Podobne ako v hre Mystic Vale, v ktorej ste vytvárali vlastné karty, v Dice Forge si vytvárate vlastné kocky. Jednotlivé strany sa dajú meniť. Môžete tak získavať suroviny, splniť rôzne úlohy Bohov skôr ako vaši súperi a objavovať nové možnosti víťazných stratégií.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
40 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Régis Bonnessée
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
Tomas
23.10.2017
Kto rad hadze kockami, zamiluje si tuto hru. O to viac, ze si kazdy vie sam, podla svojho uvazenia, financii a prostriedkov, svoje kocky vylepsit. Na zaciatku hry maju vsetci hraci rovnake kocky, ale po kar kolach ma kazdy hrac kocky vylepsene a ine ako ostatni hraci. Vylepsenia su male aj velke - tomu zodpoveda aj ich cena, niektore vylepsenie je jedinecne a berie ho ten, kto ,,skor pride,,. Hra ma nadych greckej mytologie, pekne ilustracie a velmi rychlo sa naucitelne pravidla (stacia 2-3 hry). Sice sa pise, ze jazyk hry je v anglictine, ale nie je ... vsetko je vysvetlene piktogrammi. Insert krabice je prepracovany fakt do detailu a kazda jedna vec (aj ta najmensia) tam ma svoje presne urcene a oznacenie miesto - z 10 bodov by som dal 10. Za mna asi jedine minus hry je bodovanie ... boduje sa pocas hry a ziadne zaverecne bodovanie sa nekona. Tym padom, ked sa hra chíli k zaverecnym kolam a vy zaostavate za supermi o 20-30 bodov a viete, ze vasou jedinou sancou je hadzat na kockach tie najlepsie vylepsenia aby ste stratu dohnali (a tie nepadaju, lebo ste pred tyzdnom rozbili zrkadlo a teraz 7 rokov ani nepadnu :-) ), a tak prichadza pocit beznadeje a vy sa spoliehate na to, ze superi tiez nic poriadne nehodia a aspon znizite stratu. Celkovo hru hodnotim ako velmi podarenu, variabilita kociek je nieco co robi tuto hru vynimocnou. Hra je rozlozena za 3 minuty. Odkladanie hry asi tak 10 minut ... kedze kocky treba rozobrat a poskladat do povodnej podoby. Odporucam tuto hru kazdemu, kto ma rad grecku mytologiu, kocky ale aj nahodu v hre.
Peter
29.4.2018
Fantastická hra s jedinečným nápadom. Upravovanie strán kociek v závislosti od množstva zlata, ktorým hráč disponuje. Je možné si nastaviť kocky na vlastný štýl hrania, proste to co komu vyhovuje a co chce hrať. Proste super a jeden úžasný nápad. Doporučujem každému, kto ma rad hádzanie kockami a co je najviac... vytvoriť si vlastne víťazné kocky.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Dice Forge: Rebellion Exp
skladom, odosielame čo najskôr
29,99 €
Podobné hry
14+
60’
2-4
en
objednáme pre vás
49,99 €
objednáme pre vás
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje