Dominion (EN)
Ako šľachtici ste po svojich predkoch zdedili malé panstvo. Kraj, ktorému vládnete, je síce nádherný, plný zelene a riek, ale vám to nestačí. Snívate o veľkej ríši s do ďaleka sa vinúcimi riekami, širokými lúkami a mnohými lesmi, v ktorej budú všetci obyvatelia šťastní. Vaši susedia majú nanešťastie rovnaké plány. Musíte teda čo najrýchlejšie obsadiť okolité neobývané oblasti. Najmite si preto schopných pomocníkov, stavajte užitočné budovy, vylepšite svoj hrad. Na to samozrejme budete potrebovat tiež dostatok peňazí vo svojej pokladnici. Dokážete svoj sen premeniť na skutočnosť? Dominion je hra, v ktorej začínate s malým balíčkom kariet, v ktorom máte len trochu peňazí a pár víťazných bodov. Body sú vám zatiaľ nanič, ale za peniaze si môžete kupovať ďalšie karty a postupne zvyšovať svoj majetok a získavať ďalšie možnosti. Vo svojom ťahu si vždy potiahnete horných päť kariet a s ich pomocou získavate nejaké ďalšie užitočné karty. Vždy môžete využiť schopnosti na jednej z kariet a ďalšiu kartu dokúpiť. Pre každú partiu máte k dispozícii iba 10 rôznych druhov kariet kráľovstiev, ktoré môžete počas hry nakupovať a ľubovoľne kombinovať. Kupovať môžete tiež ďalšie peňažné a bodové karty. Zmysel hry je práve vo vytvorení čo najlepšieho balíčku kariet, pomocou ktorého sa vám podarí získať čo najviac víťazných bodov. Vždy, keď sa vám karty minú, balíček si opäť zamiešate. Postupne sa snažíte zostaviť si taký balíček, aby ste z pätice potiahnutých kariet vždy získali čo najväčší efekt. V hre sú karty umožňujúce potiahnutie ďalších kariet, urobenie ďalších akcií, zľavy na nákup a je len na vás, ako dobre sa vám podarí ich skombinovať. Základná hra obsahuje 25 rôznych druhov kariet kráľovstva, takže pre každú hru môžete vybrať inú kombináciu. Tým je zaručené, že vás hra hneď tak neomrzí, pretože vždy budete znovu objavovať a vymýšľať, aké zloženie balíčka vám prinesie najväčší zisk. Hodnotenie Hra Dominion v sebe spája prvky zberateľských hier a zároveň zachováva hráčom rovnaké možnosti. Všetky druhy kariet sú dostupné všetkým. Neexistujú tu teda vzácne, ťažko zohnateľné karty. Dominion ale ocenia nielen milovníci Magic the Gathering. Hra má pomerne jednoduché pravidlá, takže je zrozumiteľná aj pre tých z nás, ktorí práve nevyhľadávajú náročné strategické hry. Dominion zároveň poskytuje dostatok priestoru pre vlastnú kreativitu. Hra je najlepšia v dvoch hráčoch, kedy je každá partia veľmi rýchla a napínavá. Ak máte radi kartové hry, určite Dominion vyskúšajte. video: popis hry (EN)
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
49,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Ako šľachtici ste po svojich predkoch zdedili malé panstvo. Kraj, ktorému vládnete, je síce nádherný, plný zelene a riek, ale vám to nestačí. Snívate o veľkej ríši s do ďaleka sa vinúcimi riekami, širokými lúkami a mnohými lesmi, v ktorej budú všetci obyvatelia šťastní.

Vaši susedia majú nanešťastie rovnaké plány. Musíte teda čo najrýchlejšie obsadiť okolité neobývané oblasti. Najmite si preto schopných pomocníkov, stavajte užitočné budovy, vylepšite svoj hrad. Na to samozrejme budete potrebovat tiež dostatok peňazí vo svojej pokladnici. Dokážete svoj sen premeniť na skutočnosť?

Dominion je hra, v ktorej začínate s malým balíčkom kariet, v ktorom máte len trochu peňazí a pár víťazných bodov. Body sú vám zatiaľ nanič, ale za peniaze si môžete kupovať ďalšie karty a postupne zvyšovať svoj majetok a získavať ďalšie možnosti.

Vo svojom ťahu si vždy potiahnete horných päť kariet a s ich pomocou získavate nejaké ďalšie užitočné karty. Vždy môžete využiť schopnosti na jednej z kariet a ďalšiu kartu dokúpiť. Pre každú partiu máte k dispozícii iba 10 rôznych druhov kariet kráľovstiev, ktoré môžete počas hry nakupovať a ľubovoľne kombinovať. Kupovať môžete tiež ďalšie peňažné a bodové karty.

Zmysel hry je práve vo vytvorení čo najlepšieho balíčku kariet, pomocou ktorého sa vám podarí získať čo najviac víťazných bodov. Vždy, keď sa vám karty minú, balíček si opäť zamiešate. Postupne sa snažíte zostaviť si taký balíček, aby ste z pätice potiahnutých kariet vždy získali čo najväčší efekt.

V hre sú karty umožňujúce potiahnutie ďalších kariet, urobenie ďalších akcií, zľavy na nákup a je len na vás, ako dobre sa vám podarí ich skombinovať. Základná hra obsahuje 25 rôznych druhov kariet kráľovstva, takže pre každú hru môžete vybrať inú kombináciu. Tým je zaručené, že vás hra hneď tak neomrzí, pretože vždy budete znovu objavovať a vymýšľať, aké zloženie balíčka vám prinesie najväčší zisk.

Hodnotenie

Hra Dominion v sebe spája prvky zberateľských hier a zároveň zachováva hráčom rovnaké možnosti. Všetky druhy kariet sú dostupné všetkým. Neexistujú tu teda vzácne, ťažko zohnateľné karty. Dominion ale ocenia nielen milovníci Magic the Gathering.

Hra má pomerne jednoduché pravidlá, takže je zrozumiteľná aj pre tých z nás, ktorí práve nevyhľadávajú náročné strategické hry. Dominion zároveň poskytuje dostatok priestoru pre vlastnú kreativitu. Hra je najlepšia v dvoch hráčoch, kedy je každá partia veľmi rýchla a napínavá. Ak máte radi kartové hry, určite Dominion vyskúšajte.

video: popis hry (EN)

Obsah hry:

130 peňažných kariet (60 medenákov, 40 strieborniakov, 30 zlatých), 48 kariet s víťaznými bodmi, 252 kariet kráľovstiev, 30 kariet prekliatí, 25 losovacích kariet, 7 kariet pre označení prázdnych kôpok, 1 karta označujúca kôpku odložených kariet, 7 prázdnych kariet, pravidlá hry.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2008
Herné rozšírenia
Dominion - Alchemy (EN, exp.)
skladom posledné kusy
29,99 €
Dominion - Prosperity (EN, exp.)
objednáme pre vás
34,99 €
Podobné hry
objednáme pre vás
44,99 €
objednáme pre vás
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje