Thunderstone
V tejto kartovej fantasy hre skúmate podzemie svojou rastúcou a stále sa zlepšujúcou tlupou dobrodruhov. V každom ťahu buď získavate predmety a výstroj, alebo zlepšujete svojich hrdinov, prípadne bojujete s príšerami v kobkách (za porazené potvory sú na konci hry body). Hra je zaloežená na princípe skladania svojho balíčku kariet - doberáte z doberacieho, pomocou nabraných kariet získavate nové karty, tie všetky sa dostávajú do vášho odhadzovacieho balíčka. No a v momente keď sa minie doberací balík, premiešate ten odhadzovací a točíte karty dookola ďalej. Svoju taktiku realizujete práve tým, ktoré karty počas hry získavate (pretože tak tvoríte budúci doberací balíček). Ak máte radi Dominion, kartové hry, fantasy, isto sa vám hra zapáči. Je v angličtine a má veľmi podarenú grafiku. videorecenze (EN)
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
36,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V tejto kartovej fantasy hre skúmate podzemie svojou rastúcou a stále sa zlepšujúcou tlupou dobrodruhov. V každom ťahu buď získavate predmety a výstroj, alebo zlepšujete svojich hrdinov, prípadne bojujete s príšerami v kobkách (za porazené potvory sú na konci hry body).

Hra je zaloežená na princípe skladania svojho balíčku kariet - doberáte z doberacieho, pomocou nabraných kariet získavate nové karty, tie všetky sa dostávajú do vášho odhadzovacieho balíčka. No a v momente keď sa minie doberací balík, premiešate ten odhadzovací a točíte karty dookola ďalej. Svoju taktiku realizujete práve tým, ktoré karty počas hry získavate (pretože tak tvoríte budúci doberací balíček).

Ak máte radi Dominion, kartové hry, fantasy, isto sa vám hra zapáči. Je v angličtine a má veľmi podarenú grafiku.

videorecenze (EN)

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Mike Elliott
Rok vydania:
2009
Hodnotenie hry
Jakub Celušák
1.4.2012
Hra sa radí medzi \"deck building\", čiže princíp vytvárania a postupného rozširovania balíčku kariet hráča počas hry. Na stôl sa rozložia karty rovnakého druhu do niekoľkých kôpiek, hráči si ich môžu do svojho súkromného balíku vo svojom ťahu \"kúpiť\" a neskôr môžu postupne chodiť porážať príšery do jaskyne. Karty sa dajú rozdeliť do rôznych kategórií, sú to hrdinovia, ktorý môžu nosiť zbrane, potrebujú jedlo na zvýšenie svojej sily, fakle na cestu do jaskyne a kúzla na súboje s nezvyčajnejšími typmi príšer. Hra má vďaka neustálemu obmieňaniu kariet množstvo variácií, vyžaduje však znalosť anglického jazyka.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Thunderstone: Wrath of the Elements
momentálne nedostupné
32,99 €
Thunderstone: Heart of Doom (exp.)
momentálne nedostupné
24,99 €
Thunderstone: Doomgate Legion
skladom, odosielame čo najskôr
32,99 €
Thunderstone Advance: Towers of Ruin
objednáme pre vás
40,99 €
Thunderstone Advance: Worlds Collide
dlhodobo nedostupné
43,99 €
Thunderstone Advance: Numenéra
objednáme pre vás
49,99 €
Thunderstone Advance: Caverns of Bane
objednáme pre vás
29,99 €
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje