Dominion
Ako šľachtici ste po svojich predkoch zdedili malé panstvo. Kraj, ktorému vládnete, je síce nádherný, plný zelene a riek, ale vám to nestačí. Snívate o veľkej ríši s do ďaleka sa vinúcimi riekami, širokými lúkami a mnohými lesmi, v ktorej budú všetci obyvatelia šťastní. Vaši susedia majú nanešťastie rovnaké plány. Musíte teda čo najrýchlejšie obsadiť okolité neobývané oblasti. Najmite si preto schopných pomocníkov, stavajte užitočné budovy, vylepšite svoj hrad. Na to samozrejme budete potrebovat tiež dostatok peňazí vo svojej pokladnici. Dokážete svoj sen premeniť na skutočnosť? Dominion je hra, v ktorej začínate s malým balíčkom kariet, v ktorom máte len trochu peňazí a pár víťazných bodov. Body sú vám zatiaľ nanič, ale za peniaze si môžete kupovať ďalšie karty a postupne zvyšovať svoj majetok a získavať ďalšie možnosti. Vo svojom ťahu si vždy potiahnete horných päť kariet a s ich pomocou získavate nejaké ďalšie užitočné karty. Vždy môžete využiť schopnosti na jednej z kariet a ďalšiu kartu dokúpiť. Pre každú partiu máte k dispozícii iba 10 rôznych druhov kariet kráľovstiev, ktoré môžete počas hry nakupovať a ľubovoľne kombinovať. Kupovať môžete tiež ďalšie peňažné a bodové karty. Zmysel hry je práve vo vytvorení čo najlepšieho balíčku kariet, pomocou ktorého sa vám podarí získať čo najviac víťazných bodov. Vždy, keď sa vám karty minú, balíček si opäť zamiešate. Postupne sa snažíte zostaviť si taký balíček, aby ste z pätice potiahnutých kariet vždy získali čo najväčší efekt. V hre sú karty umožňujúce potiahnutie ďalších kariet, urobenie ďalších akcií, zľavy na nákup a je len na vás, ako dobre sa vám podarí ich skombinovať. Základná hra obsahuje 25 rôznych druhov kariet kráľovstva, takže pre každú hru môžete vybrať inú kombináciu. Tým je zaručené, že vás hra hneď tak neomrzí, pretože vždy budete znovu objavovať a vymýšľať, aké zloženie balíčka vám prinesie najväčší zisk. Hodnotenie Hra Dominion v sebe spája prvky zberateľských hier a zároveň zachováva hráčom rovnaké možnosti. Všetky druhy kariet sú dostupné všetkým. Neexistujú tu teda vzácne, ťažko zohnateľné karty. Dominion ale ocenia nielen milovníci Magic the Gathering. Hra má pomerne jednoduché pravidlá, takže je zrozumiteľná aj pre tých z nás, ktorí práve nevyhľadávajú náročné strategické hry. Dominion zároveň poskytuje dostatok priestoru pre vlastnú kreativitu. Hra je najlepšia v dvoch hráčoch, kedy je každá partia veľmi rýchla a napínavá. Ak máte radi kartové hry, určite Dominion vyskúšajte. video: popis hry (EN)
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
42,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Objednáme pre vás
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Ako šľachtici ste po svojich predkoch zdedili malé panstvo. Kraj, ktorému vládnete, je síce nádherný, plný zelene a riek, ale vám to nestačí. Snívate o veľkej ríši s do ďaleka sa vinúcimi riekami, širokými lúkami a mnohými lesmi, v ktorej budú všetci obyvatelia šťastní.

Vaši susedia majú nanešťastie rovnaké plány. Musíte teda čo najrýchlejšie obsadiť okolité neobývané oblasti. Najmite si preto schopných pomocníkov, stavajte užitočné budovy, vylepšite svoj hrad. Na to samozrejme budete potrebovat tiež dostatok peňazí vo svojej pokladnici. Dokážete svoj sen premeniť na skutočnosť?

Dominion je hra, v ktorej začínate s malým balíčkom kariet, v ktorom máte len trochu peňazí a pár víťazných bodov. Body sú vám zatiaľ nanič, ale za peniaze si môžete kupovať ďalšie karty a postupne zvyšovať svoj majetok a získavať ďalšie možnosti.

Vo svojom ťahu si vždy potiahnete horných päť kariet a s ich pomocou získavate nejaké ďalšie užitočné karty. Vždy môžete využiť schopnosti na jednej z kariet a ďalšiu kartu dokúpiť. Pre každú partiu máte k dispozícii iba 10 rôznych druhov kariet kráľovstiev, ktoré môžete počas hry nakupovať a ľubovoľne kombinovať. Kupovať môžete tiež ďalšie peňažné a bodové karty.

Zmysel hry je práve vo vytvorení čo najlepšieho balíčku kariet, pomocou ktorého sa vám podarí získať čo najviac víťazných bodov. Vždy, keď sa vám karty minú, balíček si opäť zamiešate. Postupne sa snažíte zostaviť si taký balíček, aby ste z pätice potiahnutých kariet vždy získali čo najväčší efekt.

V hre sú karty umožňujúce potiahnutie ďalších kariet, urobenie ďalších akcií, zľavy na nákup a je len na vás, ako dobre sa vám podarí ich skombinovať. Základná hra obsahuje 25 rôznych druhov kariet kráľovstva, takže pre každú hru môžete vybrať inú kombináciu. Tým je zaručené, že vás hra hneď tak neomrzí, pretože vždy budete znovu objavovať a vymýšľať, aké zloženie balíčka vám prinesie najväčší zisk.

Hodnotenie

Hra Dominion v sebe spája prvky zberateľských hier a zároveň zachováva hráčom rovnaké možnosti. Všetky druhy kariet sú dostupné všetkým. Neexistujú tu teda vzácne, ťažko zohnateľné karty. Dominion ale ocenia nielen milovníci Magic the Gathering.

Hra má pomerne jednoduché pravidlá, takže je zrozumiteľná aj pre tých z nás, ktorí práve nevyhľadávajú náročné strategické hry. Dominion zároveň poskytuje dostatok priestoru pre vlastnú kreativitu. Hra je najlepšia v dvoch hráčoch, kedy je každá partia veľmi rýchla a napínavá. Ak máte radi kartové hry, určite Dominion vyskúšajte.

video: popis hry (EN)

Obsah hry:

130 peňažných kariet (60 medenákov, 40 strieborniakov, 30 zlatých), 48 kariet s víťaznými bodmi, 252 kariet kráľovstiev, 30 kariet prekliatí, 25 losovacích kariet, 7 kariet pre označení prázdnych kôpok, 1 karta označujúca kôpku odložených kariet, 7 prázdnych kariet, pravidlá hry.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Donald X. Vaccarino
Rok vydania:
2008
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Monika Pa
5.11.2010
Dominion je úžasná kartová hra - pravidlá sme sa naučili v priebehu pár minút a aj keď môj 11-ročný syn nemá moc rád kartové hry, táto ho neskutočne bavila a chcel hrať ďalšiu a ďalšiu partiu. Keď sme požičali hru kolegyni, ktorá má dve deti 9 a 11 ročné, záver bol taký, že si plánujú hru kúpiť na Vianoce, pretože deti sa do nej zbláznili. Hra je veľmi variabilná vďaka tomu, že balíčky kariet sa v jednotlivých hrách obmieňajú. A nesúhlasím s tým, že je to náročná hra. Oproti Agricole je to úplne easy.
Radovan Bielený
8.1.2011
Juraj Precak
28.9.2011
Mam rad stolove kartove hry. Paci sa mi ich princip a variabilita. A Dominion to posunul este dalej, zabava je fajn, spracovanie je pekne a narocnost je povedzme nadpriemerna (ide o to s cim sa to porovnava, ale ak hladate lahku hru kde nemusite vela rozmyslat, toto nebude ono...) Jedinu drobnost ktoru by som vytkol je hrubka kariet (su trosku tenke, drzia dobre, iked stale posobia ze by sa lahko krcili a prelamovali). No a potom je tu este cena - za prvotnu samotnu hru budiz, stoji za to, avsak rozsirenia su podla mna prilis drahe (stoja tolko isto co hra). Vysledok? Originalnu verziu som hral uz nespocetne velakrat a stale ma bavi, je vynikajuca aj vo dvojici. Rozsirenia chvalabohu netreba ale ani sa ich kupit nechystam ;-)
Vladan Raskovic
18.11.2011
Hra je vyborna a vysoko navykova. Vyhodou je, ze sa da hrat aj vo dvojici a jednotlive hry nie su prilis zdlhave. Kupovat si rozsirenia nie je sice lacny spas, ale urcite sa to oplati. My sme si napriklad rozsirenia aj samotny dominion postupne kupili v albi vsetko pri 50% zlavach :)
Jakub Celušák
24.2.2012
Hra má neuveriteľnú variabilitu, keďže sa kôpky kariet vyberajú náhodne pred každou partiou. Princíp spočíva v ťahaní a neustálom nakupovaní kariet z \"hracieho plánu\" do balíka každého hráča. Cieľom je pomocou rôznych kariet (potiahni ďalšie dve karty, môžeš vyložiť ďalšiu kartu akcie) nakúpiť do svojho balíka karty víťazných bodov (ktoré počas hry len zaberajú miesto v balíku) ale na konci hry rozhodujú o víťazovi. Hra má nespočetne veľa rozšírení a už samotný základný balík je vhodný na množstvo partií. Stratégia hráča spočíva len v správnom odhadnutí situácie a existuje len pár kariet pomocou ktorých môže ovplyvniť iných hráčov. V hre mi chýbala akcia, podobný princíp, avšak s akciou má aj hra RUNE age. tá však nemá rozšírenia a ani nie je preložená do českého jazyka.
Dodo76
21.10.2012
Super hra. Asi najlepšia kartová hry, akú som hral. Má veľkú variabilitu a preto treba rýchlo zvažovať zmeny, ktoré môžu počas hry nastať hlavne ak sú v hre prítomní zlodej, alebo čarodejnica. Hra je tiež vhodná pre tých, ktorí sa chcú naučiť ovládať, pretože mať na ruke karty, za ktoré si kúpite body, vás môžu použitím karty Milícia vašim súperom priviesť až do \"nepríčetnosti\". Inak hru hrali moje deti už od piatich rokov, takže pokojne ju doporučujem na cibrenie detskej pamäte.
Gabča
26.6.2016
Veľmi dobré spoločenská hra. Pravidlá sú pre niektorých ľahké a však pre niektorých ťažké. Odporúčam hrať vo väčšom počte. Nie každému sa páči ale mne áno vďaka jej zaujímavému hraniu. Je plná prekvapení a zaujímavých chvíľ. Niekedy zabúdam na body ale to sa môže stať každému. Túto hru odporúčam a je jedno v akej vekovej kategórii sa nachádzate. Výborná pre priateľské posedenie.
7 Hodnotení
Herné rozšírenia
Dominion - Pobřeží (rozšírenie)
skladom, odosielame čo najskôr
42,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje