Monumental CZ
Monumental je hutná strategická ''civilizačka'' pre 1-4 hráčov, v ktorej budujete svoju vlastnú civilizáciu na pozadí neustále sa meniaceho sveta. Existuje niekoľko ciest k blahobytu a prosperite. Uspejete, alebo vás história rozomelie na prach? Každý z hráčov pracuje na vylepšovaní svojej vlastnej civilizácie, začínajúcej ako mesto na mriežke 3x3. Môžete zhromažďovať rôzne zdroje, rozvíjajúce niektoré zo sfér: veda, priemysel, kultúra, armáda a bohatstvo. Tieto sféry môžu rozbehať funkčné súkolia akcií a ich kombinácií. Hlavným háčikom je fakt, že máte v každom kole možnosť aktivovať iba niektoré z možných kariet a musíte zvažovať, kedy je ten správny čas na čo najoptimálnejšie využitie vašich kariet. Pomocou surovín vylepšujete vaše zázemie, technológie, stavby, či dokonca budujete divy, obdivované celým svetom. Takýmto spôsobom postupne meníte úroveň vášho civilizačného balíčka, ktorý vďaka progresu nadobúda čoraz efektívnejšie kombinácie kariet. Podobne sa vyvíja aj spoločná zásoba kariet, vďaka čomu spoločne prechádzate epochami histórie. Karty novších období sú mocnejšie a lepšie, ako karty starších ér, sú však zároveň drahšie a získať ich je náročnejšie a náročnejšie! Môžete tiež dobíjať nové územia, avšak len ten, kto porazí barbarské kmene obývajúce konkrétnu provinciu získa cenné zdroje a víťazné body.  
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
89,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Monumental je hutná strategická ''civilizačka'' pre 1-4 hráčov, v ktorej budujete svoju vlastnú civilizáciu na pozadí neustále sa meniaceho sveta. Existuje niekoľko ciest k blahobytu a prosperite. Uspejete, alebo vás história rozomelie na prach?

Každý z hráčov pracuje na vylepšovaní svojej vlastnej civilizácie, začínajúcej ako mesto na mriežke 3x3. Môžete zhromažďovať rôzne zdroje, rozvíjajúce niektoré zo sfér: veda, priemysel, kultúra, armáda a bohatstvo. Tieto sféry môžu rozbehať funkčné súkolia akcií a ich kombinácií. Hlavným háčikom je fakt, že máte v každom kole možnosť aktivovať iba niektoré z možných kariet a musíte zvažovať, kedy je ten správny čas na čo najoptimálnejšie využitie vašich kariet.

Pomocou surovín vylepšujete vaše zázemie, technológie, stavby, či dokonca budujete divy, obdivované celým svetom. Takýmto spôsobom postupne meníte úroveň vášho civilizačného balíčka, ktorý vďaka progresu nadobúda čoraz efektívnejšie kombinácie kariet. Podobne sa vyvíja aj spoločná zásoba kariet, vďaka čomu spoločne prechádzate epochami histórie. Karty novších období sú mocnejšie a lepšie, ako karty starších ér, sú však zároveň drahšie a získať ich je náročnejšie a náročnejšie! Môžete tiež dobíjať nové územia, avšak len ten, kto porazí barbarské kmene obývajúce konkrétnu provinciu získa cenné zdroje a víťazné body.

 

Obsah hry:

105 kariet civilizácie
54 kariet rozvoja
30 kariet základných budov
20 kariet ''Automa''
24 kariet hrdinov a netvorov
40 mapových dielikov terénu
70 žetónov jednotiek, zvedov a opevnenia
226 ďalších žetónov
44 farebných žetónov
1 pravidlá hry
1 sprievodca mapami

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Matthew Dunstan
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje