Stroganov CZ/ENG
,,Sedemnáste storočie. Cárske Rusko sa začína rozpínať smerom na východ s cieľom obsadiť územia mrazivej Sibíri. Táto kapitola dejín je neoddeliteľne spojená s rodom Stroganov. " V hre Stroganov budete putovať Sibírou a pokúšať sa získať čo najväčšie bohatstvo a slávu. Počas roka - na jar, v lete a na jeseň budete putovať ďalekými krajinami a domov sa vrátite až v zime. Po štyroch herných kolách (rokoch) zvíťazí ten hráč, ktorý nazbieral najviac víťazných bodov a najlepšie využil svoje akcie.  Každý rok musíte postúpiť krajinou ďalej na východ. Pokiaľ chcete doputovať ešte ďalej, môžete využiť kone. Akonáhle postúpite, môžete vykonať základnú akciu, napríklad lov zveri na kožušiny, zisk mincí či obchod. Nakoniec budete môcť vykonať pokročilejšie akcie, napríklad navštíviť osadu, postaviť jurtu, prijať cársky príkaz (vziať si kartu), zriadiť loveckú chatu či kúpiť pozemok. Vďaka týmto akciám, objavovaniu nových krajov a možno aj krátkym príbehom budete získavať víťazné body.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
47,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

,,Sedemnáste storočie. Cárske Rusko sa začína rozpínať smerom na východ s cieľom obsadiť územia mrazivej Sibíri. Táto kapitola dejín je neoddeliteľne spojená s rodom Stroganov. "

V hre Stroganov budete putovať Sibírou a pokúšať sa získať čo najväčšie bohatstvo a slávu. Počas roka - na jar, v lete a na jeseň budete putovať ďalekými krajinami a domov sa vrátite až v zime. Po štyroch herných kolách (rokoch) zvíťazí ten hráč, ktorý nazbieral najviac víťazných bodov a najlepšie využil svoje akcie. 

Každý rok musíte postúpiť krajinou ďalej na východ. Pokiaľ chcete doputovať ešte ďalej, môžete využiť kone. Akonáhle postúpite, môžete vykonať základnú akciu, napríklad lov zveri na kožušiny, zisk mincí či obchod. Nakoniec budete môcť vykonať pokročilejšie akcie, napríklad navštíviť osadu, postaviť jurtu, prijať cársky príkaz (vziať si kartu), zriadiť loveckú chatu či kúpiť pozemok. Vďaka týmto akciám, objavovaniu nových krajov a možno aj krátkym príbehom budete získavať víťazné body.

Obsah hry:

1 herný plán
1 štartovná doska
26 dosiek krajiny
6 dielikov kožušín (pre prípravu hry)
76 žetónov kožušín
1 vrecko
40 žetónov jazdcov
20 dosiek zástav
20 mincí
5 dosiek osád
16 dosiek júrt
20 dosiek piesní
16 tigrích kožušín
1 ukazovateľ ročných období
27 kariet prianí cára
18 kariet automy + doska (pre sólovou hru)

Vo farbách každého zo 4 hráčov:

1 doska hráča
1 figúrka kozáka
1 ukazovateľ príbehov
1 ukazovateľ trofejí
1 ukazovateľ víťazných bodov
20 táborov

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Andreas Steding
Rok vydania:
2021
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje