Europa Universalis: The Price of Power deluxe edition
Europa Universalis: The Price of Power deluxe edition je náročnou, strategickou, jemne asymetrickou maškrtou pre 1-6 hráčov na historickom pozadí. Ide o rozšírenú a luxusnejšiu veriu hry Europa Universalis (sem vložiť link!!!).  Podarí sa vám previesť váš národ mlynčekom na mäso, nazývaným história úspešne? Veľké historické udalosti formujú tvár sveta a vy ste jedným z umelcov, držiacich dláto. Kontrolujete jeden z národov európskeho kontinentu na pretekoch za úspechom a prosperitou. Počas obdobia troch storočí držíte opraty vašej ríše. Od dôb temného stredoveku, cez obdobie objavov a rozkvetu umenia, náboženských nepokojov, vlády jedného monarchu a revolúcií po objavovanie sveta a jeho krvavé dobývanie. Každý z hrateľných národov čakajú jedinečné výzvy, zároveň má však rovnako jedinečné schopnosti a príležitosti! Správnym využívaním zdrojov a dobrým použitím kariet zlepšujete podmienky uprostred vášho panstva a zároveň rozširujete vašu državu naprieč známym svetom. Je niekoľko spôsobov, ako prekonať ostatných hráčov. Sústredíte sa na diplomaciu, ktorá podporí vaše ambície bez preliatia jedinej kvapky krvi? Vojenskou silpou pokoríte oponentov? Vyšlete do neznáma dobrodruhov odhodlaných pre vás preskúmať vzdialené končiny sveta? Samozrejme, musíte správne investovať a nesmiete zabúdať na inovácie, rozvoj každého kúta vašej ríše, obchodu a zároveň po očku sledovať ostatných hráčov. Vybudujete impérium, nad ktorým nezájde slnko, alebo skončíte zabudnutý v učebniciach dejepisu? Víťazom sa stáva hráč, ktorý získa najviac víťazných bodov. Tie získavate za vlastnené provincie, diplomaciu, vojenské úspechy, preskúmané územia a konkrétne tajné ciele. Europa Universalis: The Price of Power Deluxe edition obsahuje okrem základnej hry rozšírenia východných teritórií Európy a ich hrateľné národy, obsah až pre 6 hráčov a nové herné veky. Hra ponúka aj prepracovaný a zábavný mód pre jedného hráča.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
90-300 min.
Počet hráčov:
1-6 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
185,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Europa Universalis: The Price of Power deluxe edition je náročnou, strategickou, jemne asymetrickou maškrtou pre 1-6 hráčov na historickom pozadí. Ide o rozšírenú a luxusnejšiu veriu hry Europa Universalis (sem vložiť link!!!).  Podarí sa vám previesť váš národ mlynčekom na mäso, nazývaným história úspešne?

Veľké historické udalosti formujú tvár sveta a vy ste jedným z umelcov, držiacich dláto. Kontrolujete jeden z národov európskeho kontinentu na pretekoch za úspechom a prosperitou. Počas obdobia troch storočí držíte opraty vašej ríše. Od dôb temného stredoveku, cez obdobie objavov a rozkvetu umenia, náboženských nepokojov, vlády jedného monarchu a revolúcií po objavovanie sveta a jeho krvavé dobývanie. Každý z hrateľných národov čakajú jedinečné výzvy, zároveň má však rovnako jedinečné schopnosti a príležitosti!

Správnym využívaním zdrojov a dobrým použitím kariet zlepšujete podmienky uprostred vášho panstva a zároveň rozširujete vašu državu naprieč známym svetom. Je niekoľko spôsobov, ako prekonať ostatných hráčov. Sústredíte sa na diplomaciu, ktorá podporí vaše ambície bez preliatia jedinej kvapky krvi? Vojenskou silpou pokoríte oponentov? Vyšlete do neznáma dobrodruhov odhodlaných pre vás preskúmať vzdialené končiny sveta? Samozrejme, musíte správne investovať a nesmiete zabúdať na inovácie, rozvoj každého kúta vašej ríše, obchodu a zároveň po očku sledovať ostatných hráčov. Vybudujete impérium, nad ktorým nezájde slnko, alebo skončíte zabudnutý v učebniciach dejepisu?

Víťazom sa stáva hráč, ktorý získa najviac víťazných bodov. Tie získavate za vlastnené provincie, diplomaciu, vojenské úspechy, preskúmané územia a konkrétne tajné ciele.

Europa Universalis: The Price of Power Deluxe edition obsahuje okrem základnej hry rozšírenia východných teritórií Európy a ich hrateľné národy, obsah až pre 6 hráčov a nové herné veky.

Hra ponúka aj prepracovaný a zábavný mód pre jedného hráča.

Obsah hry:

6 sád figúrok a žetónov
3 obojstranné dosky veľkých máp (vrátane východnej Európy)
Udalosti prvého a druhého veku
Udalosti tretieho a štvrtého veku
Zoznam všetkých cieľov

Parametre:
Počet hráčov:
1-6 hráčov
Dĺžka hry:
90-300 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Eivind Vetlesen, Dávid Turczi
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje