Scythe CZ
Scythe je strategická hra odohrávajúca sa v alternatívnom roku 1920. Ešte doznieva prvá veľká vojna a kapitalistický mestský štát známy ako "The Factory", ktorý celý konflikt začal so svojimi obrnenými mechmi, sa uzavrel pred svetom do seba - čo upútalo pozornosť susedných krajín. Každý hráč hrá za jednu z piatich frakcií, s ktorou sa snaží získať čo najvyššiu popularitu. Každý hráč začína s tajným cieľom, ktorý mu pomôže určiť smer, ktorým sa vydá. Dobývate územia, zbierate suroviny, staviate budovy, vylepšujete svoje jednotky, staviate nové stroje. Občas sa dostanete do konfliktu s iným hráčom a môžete sa pustiť do boja. Hra končí, keď sa jednému z hráčov podarí splniť 6 z 10 cieľov (postaviť 4 budovy, použiť ôsmich robotníkov, získať hodnotu sily 16,...).  Hra obsahuje aj variant pre jedného hráča.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
69,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Scythe je strategická hra odohrávajúca sa v alternatívnom roku 1920. Ešte doznieva prvá veľká vojna a kapitalistický mestský štát známy ako "The Factory", ktorý celý konflikt začal so svojimi obrnenými mechmi, sa uzavrel pred svetom do seba - čo upútalo pozornosť susedných krajín. Každý hráč hrá za jednu z piatich frakcií, s ktorou sa snaží získať čo najvyššiu popularitu. Každý hráč začína s tajným cieľom, ktorý mu pomôže určiť smer, ktorým sa vydá. Dobývate územia, zbierate suroviny, staviate budovy, vylepšujete svoje jednotky, staviate nové stroje. Občas sa dostanete do konfliktu s iným hráčom a môžete sa pustiť do boja. Hra končí, keď sa jednému z hráčov podarí splniť 6 z 10 cieľov (postaviť 4 budovy, použiť ôsmich robotníkov, získať hodnotu sily 16,...). 

Hra obsahuje aj variant pre jedného hráča.

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jamey Stegmaier
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
Katarína Šimunková
14.10.2020
Výborná strategická hra. Krásne ilustrácie Rozalského vás priam prenesú do krajiny-nekrajiny, kde bojujete za vlastné národy a vylepšujete si ich a zaberáte územia. Krásne figúrky postáv a mechov, kombinované s drevenými surovinami, budovami a robotníkmi - nedá sa nič vytýkať. Je nutné ale povedať dve veci: nie je to civilizačná hra a skôr je nutné ju považovať za typ hybrida eurohry ako bojovej hry. Na druhej strane sa vojnový konflikt vznáša nad hlavami všetkých hráčov a tak nikto si nie je istý, či sused nezbrojí proti nemu a či sa nebude musieť brániť (a pri hraní s plným počtom hráčov bojujete o suroviny, kde sa dá). Zo začiatku sa herná doba síce naťahuje, ale keď to hráte častejšie, herná doba sa skracuje práve rozhodnutiami, ktorými už viete plánovať ďalší pohyb. U nás má svoje zaslúžené miesto.
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Scythe - Realistic Resources (Realistické suroviny)
skladom, odosielame čo najskôr
29,99 €
Scythe - rozšírenie hernej plochy
momentálne nedostupné
12,99 €
Scythe: Titáni nebes
momentálne nedostupné
26,99 €
Scythe: Invaze z dálek
objednáme pre vás
26,99 €
Scythe Encounters
skladom, odosielame čo najskôr
19,99 €
Scythe - Neopren spielfeld (playmat)
momentálne nedostupné
35,99 €
Scythe: Vzestup Fenrise
dlhodobo nedostupné
41,99 €
Scythe Power dials
dlhodobo nedostupné
5,99 €
Scythe: Nová setkání
skladom, odosielame čo najskôr
12,99 €
Scythe: Full Upgrade Kit 3dPrint (121 ks)
objednáme pre vás
57,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje