Europa Universalis: The Price of Power
Europa Universalis: The Price of Power je náročnou, strategickou, jemne asymetrickou maškrtou pre 1-4 hráčov na historickom pozadí. Podarí sa vám previesť váš národ mlynčekom na mäso, nazývaným história úspešne? Veľké historické udalosti formujú tvár sveta a vy ste jedným z umelcov, držiacich dláto. Kontrolujete jeden z národov európskeho kontinentu na pretekoch za úspechom a prosperitou. Počas obdobia troch storočí držíte opraty vašej ríše. Od dôb temného stredoveku, cez obdobie objavov a rozkvetu umenia, náboženských nepokojov, vlády jedného monarchu a revolúcií po objavovanie sveta a jeho krvavé dobývanie. Každý z hrateľných národov čakajú jedinečné výzvy, zároveň má však rovnako jedinečné schopnosti a príležitosti! Správnym využívaním zdrojov a dobrým použitím kariet zlepšujete podmienky uprostred vášho panstva a zároveň rozširujete vašu državu naprieč známym svetom. Je niekoľko spôsobov, ako prekonať ostatných hráčov. Sústredíte sa na diplomaciu, ktorá podporí vaše ambície bez preliatia jedinej kvapky krvi? Vojenskou silpou pokoríte oponentov? Vyšlete do neznáma dobrodruhov odhodlaných pre vás preskúmať vzdialené končiny sveta? Samozrejme, musíte správne investovať a nesmiete zabúdať na inovácie, rozvoj každého kúta vašej ríše, obchodu a zároveň po očku sledovať ostatných hráčov. Vybudujete impérium, nad ktorým nezájde slnko, alebo skončíte zabudnutý v učebniciach dejepisu? Víťazom sa stáva hráč, ktorý získa najviac víťazných bodov. Tie získavate za vlastnené provincie, diplomaciu, vojenské úspechy, preskúmané územia a konkrétne tajné ciele. Hra ponúka aj prepracovaný a zábavný mód pre jedného hráča.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
90-300 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
123,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Europa Universalis: The Price of Power je náročnou, strategickou, jemne asymetrickou maškrtou pre 1-4 hráčov na historickom pozadí. Podarí sa vám previesť váš národ mlynčekom na mäso, nazývaným história úspešne?

Veľké historické udalosti formujú tvár sveta a vy ste jedným z umelcov, držiacich dláto. Kontrolujete jeden z národov európskeho kontinentu na pretekoch za úspechom a prosperitou. Počas obdobia troch storočí držíte opraty vašej ríše. Od dôb temného stredoveku, cez obdobie objavov a rozkvetu umenia, náboženských nepokojov, vlády jedného monarchu a revolúcií po objavovanie sveta a jeho krvavé dobývanie. Každý z hrateľných národov čakajú jedinečné výzvy, zároveň má však rovnako jedinečné schopnosti a príležitosti!

Správnym využívaním zdrojov a dobrým použitím kariet zlepšujete podmienky uprostred vášho panstva a zároveň rozširujete vašu državu naprieč známym svetom. Je niekoľko spôsobov, ako prekonať ostatných hráčov. Sústredíte sa na diplomaciu, ktorá podporí vaše ambície bez preliatia jedinej kvapky krvi? Vojenskou silpou pokoríte oponentov? Vyšlete do neznáma dobrodruhov odhodlaných pre vás preskúmať vzdialené končiny sveta? Samozrejme, musíte správne investovať a nesmiete zabúdať na inovácie, rozvoj každého kúta vašej ríše, obchodu a zároveň po očku sledovať ostatných hráčov. Vybudujete impérium, nad ktorým nezájde slnko, alebo skončíte zabudnutý v učebniciach dejepisu?

Víťazom sa stáva hráč, ktorý získa najviac víťazných bodov. Tie získavate za vlastnené provincie, diplomaciu, vojenské úspechy, preskúmané územia a konkrétne tajné ciele.

Hra ponúka aj prepracovaný a zábavný mód pre jedného hráča.

Obsah hry:

2 obojstranné dosky veľkých máp

4 sady figúrok a žetónov (pre každého hráča)

Kniha scenárov (udalosti prvého a druhého veku)

Zoznam herných cieľov

Pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
90-300 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Eivind Vetlesen, Dávid Turczi
Rok vydania:
2023
Herné rozšírenia
Europa Universalis: Fate of Empires
objednáme pre vás
68,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje