Carnegie
Carnegie je hra inšpirovaná životom Andrewa Carnegieho, rodáka zo Škótska, ktorý pricestoval s rodičmi ako trinásťročný v roku 1848 do Ameriky. Začínal ako obyčajný telegrafista, no postupne to dotiahol na jedného z najvplyvnejších magnátov hutného priemyslu. Okrem iného bol tiež mecenášom a filantropom. Po jeho smrti v roku 1919 odkázal viac ako 350 miliónov dolárov rôznym nadáciám a charitám. Vďaka tomu vzniklo skoro 2500 verejných knižníc, ktoré dodnes nesú jeho meno. V hre nesúcej jeho meno budete spravovať veľkú spoločnosť, najímať nových zamestnancov, prideľovať im prácu, investovať do nehnuteľností, produkovať a predávať tovar, rozširovať svoj podnik a budovať trasy naprieč Amerikou. Hra sa hrá na presne 20 kôl. Každý hráč vyberie v rámci jedného kola jednu akciu, ktorú si volí zo štyroch možných (Human Resources, Management, Construction, Research & Development) a všetci ostatní hráči potom môžu vykonať rovnakú akciu. Kľúčové je dobré plánovanie a časovanie, odhad toho, aké akcie asi budú vyberať súperi, správny manažment a získavanie nových pracovníkov, postupné rozširovanie spoločnosti o nové oddelenia, v ktorých môžu Vaši pracovníci pracovať na Vašom víťazstve.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
120-180 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
54,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Carnegie je hra inšpirovaná životom Andrewa Carnegieho, rodáka zo Škótska, ktorý pricestoval s rodičmi ako trinásťročný v roku 1848 do Ameriky. Začínal ako obyčajný telegrafista, no postupne to dotiahol na jedného z najvplyvnejších magnátov hutného priemyslu. Okrem iného bol tiež mecenášom a filantropom. Po jeho smrti v roku 1919 odkázal viac ako 350 miliónov dolárov rôznym nadáciám a charitám. Vďaka tomu vzniklo skoro 2500 verejných knižníc, ktoré dodnes nesú jeho meno.

V hre nesúcej jeho meno budete spravovať veľkú spoločnosť, najímať nových zamestnancov, prideľovať im prácu, investovať do nehnuteľností, produkovať a predávať tovar, rozširovať svoj podnik a budovať trasy naprieč Amerikou. Hra sa hrá na presne 20 kôl. Každý hráč vyberie v rámci jedného kola jednu akciu, ktorú si volí zo štyroch možných (Human Resources, Management, Construction, Research & Development) a všetci ostatní hráči potom môžu vykonať rovnakú akciu. Kľúčové je dobré plánovanie a časovanie, odhad toho, aké akcie asi budú vyberať súperi, správny manažment a získavanie nových pracovníkov, postupné rozširovanie spoločnosti o nové oddelenia, v ktorých môžu Vaši pracovníci pracovať na Vašom víťazstve.

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
120-180 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Xavier Georges
Rok vydania:
2022
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje