Clans of Caledonia CZ
Clans of Caledonia je náročnejšia ekonomická hra zasadená do Škótska 19. storočia. V tejto dobe Škótsko prechádzalo od poľnohospodárstva ku priemyslu, ktorý bol silno závislý na obchode a vývoze. V nasledujúcich rokoch sa výrazne zvýšila produkcia potravín, aby bolo možné uživiť rastúcu populáciu. Ľanové plátno bolo stále viac nahradzované lacnejšou bavlnou a preto vzrástol význam  chovu oviec. Vznikalo stále viac liehovarov a whisky sa stala najlepším alkoholickým nápojom v Európe Hráči predstavujú škótske historické klany s jedinečnými schopnosťami a súťažia spolu vo výrobe, obchode a vývoze poľnohospodárskych produktov a samozrejme whisky! Hra končí po piatich kolách. Každé kolo sa skladá z troch fáz:1. Hráči sa striedajú v ťahoch a vykonávajú jednu z ôsmich možných akcií, od stavania cez vylepšovanie až po obchodovanie a vývoz. Keď sa hráčom minú peniaze, pasujú a získajú bonus za rýchlosť.2. Vo výrobnej fáze každý hráč zbiera základné suroviny, pokročilé tovary a peniaze zo svojich výrobných jednotiek na hernom pláne. Každá postavená výrobná jednotka odhalí aktuálny príjem na hráčskej doske. Pokročilé tovary vyžadujú príslušné základné suroviny.3. Hráči získavajú víťazné body v závislosti na bodovacej doske aktuálneho kola. Vysokú znovuhrateľnosť zaisťuje osem rôznych klanov, modulárny herný plán umožňujúci 16 konfigurácií, osem prístavných bonusov a osem bodovacích dielikov pre jednotlivé kola.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
30-120 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
Cenu ešte nepoznáme
Očakávame
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Clans of Caledonia je náročnejšia ekonomická hra zasadená do Škótska 19. storočia. V tejto dobe Škótsko prechádzalo od poľnohospodárstva ku priemyslu, ktorý bol silno závislý na obchode a vývoze. V nasledujúcich rokoch sa výrazne zvýšila produkcia potravín, aby bolo možné uživiť rastúcu populáciu. Ľanové plátno bolo stále viac nahradzované lacnejšou bavlnou a preto vzrástol význam  chovu oviec. Vznikalo stále viac liehovarov a whisky sa stala najlepším alkoholickým nápojom v Európe

Hráči predstavujú škótske historické klany s jedinečnými schopnosťami a súťažia spolu vo výrobe, obchode a vývoze poľnohospodárskych produktov a samozrejme whisky!

Hra končí po piatich kolách. Každé kolo sa skladá z troch fáz:
1. Hráči sa striedajú v ťahoch a vykonávajú jednu z ôsmich možných akcií, od stavania cez vylepšovanie až po obchodovanie a vývoz. Keď sa hráčom minú peniaze, pasujú a získajú bonus za rýchlosť.
2. Vo výrobnej fáze každý hráč zbiera základné suroviny, pokročilé tovary a peniaze zo svojich výrobných jednotiek na hernom pláne. Každá postavená výrobná jednotka odhalí aktuálny príjem na hráčskej doske. Pokročilé tovary vyžadujú príslušné základné suroviny.
3. Hráči získavajú víťazné body v závislosti na bodovacej doske aktuálneho kola.

Vysokú znovuhrateľnosť zaisťuje osem rôznych klanov, modulárny herný plán umožňujúci 16 konfigurácií, osem prístavných bonusov a osem bodovacích dielikov pre jednotlivé kola.

Obsah hry:

Kartónové diely:
4 mapové diely
1 doska obchodu
1 doska vývozu
4 dosky hráčov
9 štartovných žetónov
12 dielikov tovaru
9 dosiek klanov
1 doska klanu MacDonald
9 bodovacích doštičiek
50 doštičiek vývozných zákaziek
4 doštičiek vývozu
9 doštičiek prístavných bonusov
16 žetónov prístavných bonusov
8 žetónov technológií

Drevené komponenty:
64 surovín (6 druhov a tvarov)
3 ukazovatele importu tovaru
16 kráv
16 oviec
16 pekární
16 obilných polí
16 páleníc
16 mliekarní
32 pracovníkov
28 obchodníkov
4 ukazovatele plavby
4 ukazovatele poradia
4 ukazovatele osídlení
4 ukazovatele slávy

Ostatné:
6 ukazovateľov ceny tovaru
2 kocky
1 bodovací blok
8 kariet nápovede

pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
30-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Juma Al-JouJou
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje