Beer & Bread
V hre Beer & Bread súperia dvaja hráči ako predstavitelia malej dedinky počas šiestich kôl vo výrobe najchutnejšieho piva a pečení najlepšieho chleba. Hráči sa delia o polia a zdroje, ale zvíťazí iba ten, kto vytvorí rovnováhu v produkcii piva a chleba, pretože na konci hry získate body iba za menej hodnotnú surovinu z týchto dvoch. Musíte sa teda venovať vareniu piva a pečeniu chleba rovnakou mierou.  Hra prebieha počas šiestich kôl, ktoré predstavujú šesť rokov, pričom sa pravidelne striedajú úrodný a suchý rok. V každom roku sa najskôr osejú polia žetónmi obilnín a potom sa rozdajú karty. V akčnej fáze hráči striedavo hrajú karty. Tie sa dajú použiť tromi rozličnými spôsobmi. 1. môžete s ňou získavať suroviny zo spoločnej zásoby, 2. použijete ju ako vylepšenie, ktoré využívate počas hry, prípadne vám dá nejaké bonusové body na konci hry, 3. podľa typu karty ju použijete na uvarenie piva, alebo upečenie chleba - každá karta zobrazuje niekoľko surovín, ktoré keď zaplatíte, vyprodukujete daný produkt, buď pivo, alebo chlieb. Z každej karty však viete využiť len jeden jej efekt, preto si musíte dobre rozmyslieť, ktorý efekt karty využijete a kedy. Naviac v úrodných rokoch si hráči po každom ťahu vymenia navzájom všetky karty na ruke, takže musíte starostlivo zvažovať, čo zahrať a čo nechať súperovi.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
26,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V hre Beer & Bread súperia dvaja hráči ako predstavitelia malej dedinky počas šiestich kôl vo výrobe najchutnejšieho piva a pečení najlepšieho chleba. Hráči sa delia o polia a zdroje, ale zvíťazí iba ten, kto vytvorí rovnováhu v produkcii piva a chleba, pretože na konci hry získate body iba za menej hodnotnú surovinu z týchto dvoch. Musíte sa teda venovať vareniu piva a pečeniu chleba rovnakou mierou. 

Hra prebieha počas šiestich kôl, ktoré predstavujú šesť rokov, pričom sa pravidelne striedajú úrodný a suchý rok. V každom roku sa najskôr osejú polia žetónmi obilnín a potom sa rozdajú karty. V akčnej fáze hráči striedavo hrajú karty. Tie sa dajú použiť tromi rozličnými spôsobmi. 1. môžete s ňou získavať suroviny zo spoločnej zásoby, 2. použijete ju ako vylepšenie, ktoré využívate počas hry, prípadne vám dá nejaké bonusové body na konci hry, 3. podľa typu karty ju použijete na uvarenie piva, alebo upečenie chleba - každá karta zobrazuje niekoľko surovín, ktoré keď zaplatíte, vyprodukujete daný produkt, buď pivo, alebo chlieb. Z každej karty však viete využiť len jeden jej efekt, preto si musíte dobre rozmyslieť, ktorý efekt karty využijete a kedy. Naviac v úrodných rokoch si hráči po každom ťahu vymenia navzájom všetky karty na ruke, takže musíte starostlivo zvažovať, čo zahrať a čo nechať súperovi.

Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
30-45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Scott Almes
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje