Atiwa
Pohorie Atiwa je oblasť v juhovýchodnej Ghany v Afrike, ktorú tvoria strmé kopce s pomerne plochými vrcholmi. Veľkú časť pohoria tvorí rezervácia vždyzeleného lesa, ktorý je domovom mnohých ohrozených druhov. Ťažba dreva a lov zvierat, rovnako ako ťažba zlata a bauxitu, však rezervácii veľmi škodia. V neďalekom mestečku Kibi medzitým starosta na svojej záhrade poskytuje útočisko veľkému počtu kaloňov. Uvedomuje si, akú veľkú hodnotu majú tieto zvieratá v odlesnených oblastiach našej planéty: kalone cez deň spia a pri západe slnka odlietajú za potravou a hľadajú vhodné ovocné stromy až šesťdesiat kilometrov ďaleko. Vylučujú semená skonzumovaných plodov a pri lete domov ich roznášajú po rozsiahlych oblastiach. Kolónia 150 000 kaloňov môže ročne zalesniť plochu s rozlohou až dvoch tisíc akrov. V hre budete rozvíjať malú komunitu blízko pohoria Atiwa, vytvárať bývanie pre nové rodiny a zdieľať novo nadobudnuté znalosti o negatívnych dopadoch ťažby a význame, ktorý majú kalone pre životné prostredie. Musíte získať nové pozemky, hospodáriť so zvieratami, zdrojmi a zabezpečiť, aby vaša komunita prosperovala. Vyhráva hráč, ktorý najlepšie zladí potreby svojej komunity a životného prostredia.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
30-120 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
62,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Pohorie Atiwa je oblasť v juhovýchodnej Ghany v Afrike, ktorú tvoria strmé kopce s pomerne plochými vrcholmi. Veľkú časť pohoria tvorí rezervácia vždyzeleného lesa, ktorý je domovom mnohých ohrozených druhov. Ťažba dreva a lov zvierat, rovnako ako ťažba zlata a bauxitu, však rezervácii veľmi škodia.

V neďalekom mestečku Kibi medzitým starosta na svojej záhrade poskytuje útočisko veľkému počtu kaloňov. Uvedomuje si, akú veľkú hodnotu majú tieto zvieratá v odlesnených oblastiach našej planéty: kalone cez deň spia a pri západe slnka odlietajú za potravou a hľadajú vhodné ovocné stromy až šesťdesiat kilometrov ďaleko. Vylučujú semená skonzumovaných plodov a pri lete domov ich roznášajú po rozsiahlych oblastiach. Kolónia 150 000 kaloňov môže ročne zalesniť plochu s rozlohou až dvoch tisíc akrov.

V hre budete rozvíjať malú komunitu blízko pohoria Atiwa, vytvárať bývanie pre nové rodiny a zdieľať novo nadobudnuté znalosti o negatívnych dopadoch ťažby a význame, ktorý majú kalone pre životné prostredie. Musíte získať nové pozemky, hospodáriť so zvieratami, zdrojmi a zabezpečiť, aby vaša komunita prosperovala. Vyhráva hráč, ktorý najlepšie zladí potreby svojej komunity a životného prostredia.

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
30-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Uwe Rosenberg
Rok vydania:
2022
Hodnotenie hry
Daniela
5.1.2023
Krásna hra s nádhernou tematikou. Veľmi pekné mechanizmy, odporúčam všetkým, ktorý majú radi euro hry.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje