Messina 1347 CZ
Čierna smrť sa blíži! V roku 1347 priplávali z Krymu na Sicíliu janovské lode, ktoré zakotvili v starobylom prístave mesta Messina. Vo svojich útrobách priviezli krysy. Krysy boli plné bĺch a tie prenášali mor, ktorý bol neskôr známy ako Čierna smrť. Počas nasledujúcich štyroch rokov potom v mestách po celej Európe zahynula polovica ich obyvateľov. Hráči sa ujímajú úlohy predákov aristokratických rodín s pozemkovými dŕžavami na messinskom vidieku. Pokúšajú sa zachraňovať miestnych obyvateľov pred morom, nakazených dávajú do karantény a zdravých jedincov nechávajú pracovať na svojich statkoch. Medzitým, čo epidémia zúri  stále viac, zriaďujú sa mimo mesto malé, oddelene žijúce komunity a ďalšiemu šíreniu nákazy sa snažia zabrániť pomocou ohňa. Dostávajú tiež možnosť moru vzdorovať a navracať zachránených obyvateľov späť do mesta, aby Messinu znovu osídlili. Víťazom sa na konci hry stáva ten z nich, ktorý sa o záchranu a znovuosídlenie Messiny zaslúžil v najväčšej miere.  
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60-140 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
48,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Čierna smrť sa blíži!

V roku 1347 priplávali z Krymu na Sicíliu janovské lode, ktoré zakotvili v starobylom prístave mesta Messina. Vo svojich útrobách priviezli krysy. Krysy boli plné bĺch a tie prenášali mor, ktorý bol neskôr známy ako Čierna smrť. Počas nasledujúcich štyroch rokov potom v mestách po celej Európe zahynula polovica ich obyvateľov.

Hráči sa ujímajú úlohy predákov aristokratických rodín s pozemkovými dŕžavami na messinskom vidieku. Pokúšajú sa zachraňovať miestnych obyvateľov pred morom, nakazených dávajú do karantény a zdravých jedincov nechávajú pracovať na svojich statkoch. Medzitým, čo epidémia zúri  stále viac, zriaďujú sa mimo mesto malé, oddelene žijúce komunity a ďalšiemu šíreniu nákazy sa snažia zabrániť pomocou ohňa. Dostávajú tiež možnosť moru vzdorovať a navracať zachránených obyvateľov späť do mesta, aby Messinu znovu osídlili. Víťazom sa na konci hry stáva ten z nich, ktorý sa o záchranu a znovuosídlenie Messiny zaslúžil v najväčšej miere.

 

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
60-140 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Vladimír Suchý
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje