Praga: Caput Regni CZ
V srdci samotnej ríše bol Karol IV. korunovaný kráľom zeme Koruny českej a panovníkom Svätej ríše rímskej. Z okien Pražského hradu môže sledovať výstavbu nových mestských hradieb, mostu cez rieku Vltavu, univerzity aj novej katedrály, ktorá bude stáť priamo na jednom z nádvorí. Praha sa stáva jedným z najväčších miest Európy. O čom hra je? Hráči predstavujú bohatých mešťanov, organizujúcich v stredovekej Prahe rôzne stavebné projekty. Podieľaním sa na výstavbe rozširujú svoje bohatstvo a tiež získavajú kráľovskú priazeň. Hráči môžu každé kolo vyberať zo šiestich akcií, ktoré sú vždy dostupné. Priebežne sa však menia ich náklady a výhody. Cieľom každého hráča je rozumne a v správnu chvíľu kombinovať zvolené akcie s odmenami za danú stavbu. Na konci hry sa víťazom stane ten hráč, ktorý na kráľa Karola urobí najlepší dojem.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45-150 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
45,99 €
Skladom, odosielame čím skôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V srdci samotnej ríše bol Karol IV. korunovaný kráľom zeme Koruny českej a panovníkom Svätej ríše rímskej. Z okien Pražského hradu môže sledovať výstavbu nových mestských hradieb, mostu cez rieku Vltavu, univerzity aj novej katedrály, ktorá bude stáť priamo na jednom z nádvorí. Praha sa stáva jedným z najväčších miest Európy.

O čom hra je?

Hráči predstavujú bohatých mešťanov, organizujúcich v stredovekej Prahe rôzne stavebné projekty. Podieľaním sa na výstavbe rozširujú svoje bohatstvo a tiež získavajú kráľovskú priazeň. Hráči môžu každé kolo vyberať zo šiestich akcií, ktoré sú vždy dostupné. Priebežne sa však menia ich náklady a výhody. Cieľom každého hráča je rozumne a v správnu chvíľu kombinovať zvolené akcie s odmenami za danú stavbu. Na konci hry sa víťazom stane ten hráč, ktorý na kráľa Karola urobí najlepší dojem.

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
45-150 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Vladimír Suchý
Rok vydania:
2020
Herné rozšírenia
Praga: Caput Regni CZ - mini rozšírenie
Skladom, odosielame čím skôr
5,49 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje