Neanderthal: Lovci mamutů - 2. edícia
Očakávame v Q3/2020 Druhá edícia hry bude vydaná v Kickstarterovom prevedení (pevné dosky druhov, unikátne drevené figúrky pre každý druh a alfa lovcov, vylepšené disky zdrojov (lisované reliéfy), vylepšené šesťstenné kocky, žetón oštepu pre prvého hráča.   Nachádzame sa pred 43 000 rokmi v Európe, v dobe ľadovej. Stávate sa jedným z troch druhov - neandertálcom, kromaňoncom alebo archaikom a snažíte sa prežiť v tejto ťažkej dobe. Posielajte svojich lovcov loviť prehistorické zvery a pritom sa snažte vyhnúť predátorom. Starší vašeho rodu sa zameriavajú na robenie ohňa, nové vynálezy alebo domestifikáciu zvierat. Ženy majú na starosti zber potravy alebo učenie detí. Ženy navyše dokážu prepájať jednotlivé rečové centrá mozgu, vďaka čomu sa váš mozog stane "jazykovo priechodným", čo umožní abstraktné myslenie, ktoré vedie ku kultúrnej revolúcii. Vyberáte si medzi promiskuitným, háremovým alebo párovým sexuálnym chovaním, čo vám pomôže so stratégiou vašeho rodu. Hra využíva mechanizmus umiestňovania lovcov k rôznym činnostiam kombinovaného s vyjednávaním, komunikáciou, dražbou a vplyvom náhody, ktorej dopady sa dajú efektívne eliminovať. Dochádza k interakcii medzi hráčmi, takže si môžete škodiť, ale aj pomáhať.    Oproti anglickej verzii sú české pravidlá aktualizované podľa poslednej elektronickej verzie a sú doplnené o sólo variant, ktorý v anglických pravidlách popísaný nebol.    
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60-120 min.
Počet hráčov:
1-3 hráči
Jazyk hry:
34,99 €
Skladom, odosielame čím skôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry
Očakávame v Q3/2020
Druhá edícia hry bude vydaná v Kickstarterovom prevedení (pevné dosky druhov, unikátne drevené figúrky pre každý druh a alfa lovcov, vylepšené disky zdrojov (lisované reliéfy), vylepšené šesťstenné kocky, žetón oštepu pre prvého hráča.
 
Nachádzame sa pred 43 000 rokmi v Európe, v dobe ľadovej. Stávate sa jedným z troch druhov - neandertálcom, kromaňoncom alebo archaikom a snažíte sa prežiť v tejto ťažkej dobe. Posielajte svojich lovcov loviť prehistorické zvery a pritom sa snažte vyhnúť predátorom. Starší vašeho rodu sa zameriavajú na robenie ohňa, nové vynálezy alebo domestifikáciu zvierat. Ženy majú na starosti zber potravy alebo učenie detí. Ženy navyše dokážu prepájať jednotlivé rečové centrá mozgu, vďaka čomu sa váš mozog stane "jazykovo priechodným", čo umožní abstraktné myslenie, ktoré vedie ku kultúrnej revolúcii. Vyberáte si medzi promiskuitným, háremovým alebo párovým sexuálnym chovaním, čo vám pomôže so stratégiou vašeho rodu.
Hra využíva mechanizmus umiestňovania lovcov k rôznym činnostiam kombinovaného s vyjednávaním, komunikáciou, dražbou a vplyvom náhody, ktorej dopady sa dajú efektívne eliminovať. Dochádza k interakcii medzi hráčmi, takže si môžete škodiť, ale aj pomáhať. 
 
Oproti anglickej verzii sú české pravidlá aktualizované podľa poslednej elektronickej verzie a sú doplnené o sólo variant, ktorý v anglických pravidlách popísaný nebol.
 
 
Obsah hry:
 
 
Parametre:
Počet hráčov:
1-3 hráči
Dĺžka hry:
60-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Phil Eklund
Rok vydania:
2020
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje