Double Donkey
Kto je najväčší osol? Vyberte si kocky múdro a zahrajte karty v tom správnom momente. Dokážete sa zbaviť svojich oslov rýchlejšie ako ostatní? Tak hop, hop! Každý hráč na začiatku hry dostane 10 kartový balíček, ten si zamieša a potiahne si z neho 3 karty.  Potom nasleduje fáza kociek: Niektorý z hráčov hodí 6 kockami a jednu z nich vyberie. ďalší hráč potom hodí ostatnými 5 kockami a tiež jednu z nich vyberie, potom rovnako Tretí hráč a tď. Pokračuje sa, kým sa nehodí posledná kocka. Takto vybraté kocky budú ovplyvňovať hru v danom kole. Nasleduje kartová fáza: Každý hráč si vyberie jednu kartu z troch, ktoré má na ruke. Hodnoty na kockách určujú hodnoty kariet (farba (hodnota) osla sa teda rovná hodnote, ktorú ukazuje kocka v rovnakej farbe ako osol. (Napr. zelená kocka ukazuje hodnotu 4 a teda všetky zelené osly budú mať v tomto kole hodnotu 4, červená kocka ukazuje hodnotu 2 a teda červené osly budú mať jhodnotu 2 atď.) Všetci hráči simultánne odhalia svoje vybrané karty. Hráč. ktorý zvolil kartu s oslom najvyššej hodnoty je "najväčší osol" a musí si svoju kartu nechať na ruke, všetci ostatní hráči svoju kartu odhodia a doberú si novú kartu zo svojho balíčka. Hru vyhrá hráč, ktorý sa ako prvý zbaví svojich 10 kariet.   
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
7,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Kto je najväčší osol? Vyberte si kocky múdro a zahrajte karty v tom správnom momente. Dokážete sa zbaviť svojich oslov rýchlejšie ako ostatní? Tak hop, hop!

Každý hráč na začiatku hry dostane 10 kartový balíček, ten si zamieša a potiahne si z neho 3 karty. 

Potom nasleduje fáza kociek: Niektorý z hráčov hodí 6 kockami a jednu z nich vyberie. ďalší hráč potom hodí ostatnými 5 kockami a tiež jednu z nich vyberie, potom rovnako Tretí hráč a tď. Pokračuje sa, kým sa nehodí posledná kocka. Takto vybraté kocky budú ovplyvňovať hru v danom kole.

Nasleduje kartová fáza: Každý hráč si vyberie jednu kartu z troch, ktoré má na ruke. Hodnoty na kockách určujú hodnoty kariet (farba (hodnota) osla sa teda rovná hodnote, ktorú ukazuje kocka v rovnakej farbe ako osol. (Napr. zelená kocka ukazuje hodnotu 4 a teda všetky zelené osly budú mať v tomto kole hodnotu 4, červená kocka ukazuje hodnotu 2 a teda červené osly budú mať jhodnotu 2 atď.) Všetci hráči simultánne odhalia svoje vybrané karty. Hráč. ktorý zvolil kartu s oslom najvyššej hodnoty je "najväčší osol" a musí si svoju kartu nechať na ruke, všetci ostatní hráči svoju kartu odhodia a doberú si novú kartu zo svojho balíčka. Hru vyhrá hráč, ktorý sa ako prvý zbaví svojich 10 kariet. 

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Michael Modler
Rok vydania:
2022
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje