Hlavné mestá Európy - Vedomostné pexeso
Radi hráte pexeso? Alebo si len chcete potrénovať pamäť a niečo sa pri tom naučiť? Potom sa vám toto vedomostné pexeso bude páčiť. Princíp hry je rovnaký ako v klasickom pexese, avšak rozdiel je v tom, že nehľadáte rovnaký pár kartičiek, ale hľadáte dve informácie, ktoré spolu súvisia. Napríklad pri Hlavných mestách Európy ak nájdete kartičku, na ktorej je napísané Berlín, viete, že na druhej by malo byť napísané Nemecko. Pomôckou môže byť aj číslo napísané v rohu kartičky. Každý pár je očíslovaný a teda ak si neviete spomenúť na hlavné mesto Švajčiarska, zapamätáte si číslo kartičky a hľadáte podľa čísla. S pomocou čísel môžete hrať toto pekné pexeso aj s mladšími hráčmi, ktorí sa niečo málo podučia a môžete ich nechať spájať nájdené páry. Každý pár po spojení totiž vytvorí obrys daného európskeho štátu, uvádza okolité štáty, vlajku a kde sa v Európe nachádza.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
10 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
4,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Radi hráte pexeso? Alebo si len chcete potrénovať pamäť a niečo sa pri tom naučiť? Potom sa vám toto vedomostné pexeso bude páčiť.

Princíp hry je rovnaký ako v klasickom pexese, avšak rozdiel je v tom, že nehľadáte rovnaký pár kartičiek, ale hľadáte dve informácie, ktoré spolu súvisia. Napríklad pri Hlavných mestách Európy ak nájdete kartičku, na ktorej je napísané Berlín, viete, že na druhej by malo byť napísané Nemecko. Pomôckou môže byť aj číslo napísané v rohu kartičky. Každý pár je očíslovaný a teda ak si neviete spomenúť na hlavné mesto Švajčiarska, zapamätáte si číslo kartičky a hľadáte podľa čísla.

S pomocou čísel môžete hrať toto pekné pexeso aj s mladšími hráčmi, ktorí sa niečo málo podučia a môžete ich nechať spájať nájdené páry. Každý pár po spojení totiž vytvorí obrys daného európskeho štátu, uvádza okolité štáty, vlajku a kde sa v Európe nachádza.

Obsah hry:

48 kartičiek, t.j. 24 párov pexesa

Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
10 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje