Svetové NAJ - Vedomostné pexeso
Radi hráte pexeso? Alebo si len chcete potrénovať pamäť a niečo sa pri tom naučiť? Potom sa vám toto vedomostné pexeso bude páčiť. Princíp hry je rovnaký ako v klasickom pexese, avšak rozdiel je v tom, že nehľadáte rovnaký pár kartičiek, ale hľadáte dve informácie, ktoré spolu súvisia. Napríklad ak nájdete kartičku, na ktorej je najdlhšia rieka, možno viete, že na druhej by mala byť Amazonka. Ak to však neviete, to vôbec nevadí! Pomôckou je číslo napísané v rohu kartičky. Každý pár je očíslovaný a teda ak nájdete najdlhšiu rieku a neviete, čo k nej bude pár, zapamätáte si jej číslo. S pomocou čísel môžete hrať toto pekné pexeso aj s mladšími hráčmi, ktorí sa niečo málo podučia a môžete ich nechať spájať nájdené páry. Každý pár po spojení totiž vytvorí kompletný obrázok niektorého svetového naj aj spolu s mapou, kde sa na svete nachádza.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
10 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
4,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Radi hráte pexeso? Alebo si len chcete potrénovať pamäť a niečo sa pri tom naučiť? Potom sa vám toto vedomostné pexeso bude páčiť.

Princíp hry je rovnaký ako v klasickom pexese, avšak rozdiel je v tom, že nehľadáte rovnaký pár kartičiek, ale hľadáte dve informácie, ktoré spolu súvisia. Napríklad ak nájdete kartičku, na ktorej je najdlhšia rieka, možno viete, že na druhej by mala byť Amazonka. Ak to však neviete, to vôbec nevadí! Pomôckou je číslo napísané v rohu kartičky. Každý pár je očíslovaný a teda ak nájdete najdlhšiu rieku a neviete, čo k nej bude pár, zapamätáte si jej číslo.

S pomocou čísel môžete hrať toto pekné pexeso aj s mladšími hráčmi, ktorí sa niečo málo podučia a môžete ich nechať spájať nájdené páry. Každý pár po spojení totiž vytvorí kompletný obrázok niektorého svetového naj aj spolu s mapou, kde sa na svete nachádza.

Obsah hry:

48 kartičiek, t.j. 24 párov pexesa

Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
10 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje