Istanbul Big Box
Mokka and Bakschisch pridáva do hry nové miesta na obchodovanie, spôsoby získavania rubínov a tiež prináša viac interakcie medzi hráčmi. Do hry vstupuje aj nová komodita - káva. Vďaka kaviarni sa môžete lahšie pohybovať po trhovisku. Toto rozšírenie nijako výraznejšie hru nepredlžuje, ponúka však väčšiu variabiltu a interakciu. Letters & Seals prináša do hry opäť nové miesta na obchodovanie a nové spôsoby ako si zarobiť nejaké tie peniažky navyše. Napríklad môžete doručovať odkazy obchodníkom na trhu a pri tom kde-tu začujete nejakú zaujímavú informáciu, ktorú môžete samozrejme speňažiť a predať ju tajnému spoločenstvu. Doručovanie odkazov vás však naplno zamestnáva a je náročné starať sa popri tom aj o chod obchou, preto ste si najali spoločníka. Ten sa stará o obchod, je síce trošku pomalší, než by ste si priali, ale zase nepotrebuje žiadnych pomocníkov.   Na istanbulskom Veľkom bazári panuje čulý ruch a zhon, obchodníci a ich pomocníci sa ponáhľajú úzkymi uličkami v snahe byť úspešnejší ako ich konkurenti. Všetko treba dobre zorganizovať. Vozíky naplniť tovarom zo skladov, aby ho pomocníci rýchlo mohli prepraviť na rôzne obchodné miesta. A čo je vašim cieľom v tejto hre? Buďte obchodníkom, ktorý ako prvý získa stanovený počet rubínov! V hre Istanbul vedie každý hráč obchodníka a jeho štyroch pomocníkov po šestnástich rôznych miestach bazáru. Na každom mieste sa vykonáva nejaká akcia, čo vyžaduje starostlivé plánovanie. Aby ste mohli vykonať akciu daného miesta, musíte tu presunúť svojho obchodníka spolu s pomocníkmi. Ak na tomto mieste už pomocníka máte, priberiete ho naspäť do skupiny, ak tu pomocníka nemáte, musíte tu jedného nechať. Obchodník sám nemôže bez pomocníkov vykonať žiadnu akciu, okrem akcie, ktorá mu umožňuje zhromaždiť na jedno miesto všetkých svojich pomocníkov z rôznych miest. Na jednotlivých miestach môžete získať, predať a meniť rôzne tovary, peniaze, môžete získať rôzne vylepšenia - dlhodobé aj jednorázové, v snahe získať dostatok peňazí alebo tovaru, aby ste ich mohli vymeniť za rubíny. Akonáhle niektorý obchodník zhromaždí päť rubínov, hráči dokončia dané kolo a hra končí. Ak má na konci hry päť rubínov viacero obchodníkov, rozhodne o víťazovi množstvo peňazí, ktoré hráčom ostalo.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
50 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
49,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Mokka and Bakschisch pridáva do hry nové miesta na obchodovanie, spôsoby získavania rubínov a tiež prináša viac interakcie medzi hráčmi. Do hry vstupuje aj nová komodita - káva. Vďaka kaviarni sa môžete lahšie pohybovať po trhovisku. Toto rozšírenie nijako výraznejšie hru nepredlžuje, ponúka však väčšiu variabiltu a interakciu.

Letters & Seals prináša do hry opäť nové miesta na obchodovanie a nové spôsoby ako si zarobiť nejaké tie peniažky navyše. Napríklad môžete doručovať odkazy obchodníkom na trhu a pri tom kde-tu začujete nejakú zaujímavú informáciu, ktorú môžete samozrejme speňažiť a predať ju tajnému spoločenstvu. Doručovanie odkazov vás však naplno zamestnáva a je náročné starať sa popri tom aj o chod obchou, preto ste si najali spoločníka. Ten sa stará o obchod, je síce trošku pomalší, než by ste si priali, ale zase nepotrebuje žiadnych pomocníkov.

 

Na istanbulskom Veľkom bazári panuje čulý ruch a zhon, obchodníci a ich pomocníci sa ponáhľajú úzkymi uličkami v snahe byť úspešnejší ako ich konkurenti. Všetko treba dobre zorganizovať. Vozíky naplniť tovarom zo skladov, aby ho pomocníci rýchlo mohli prepraviť na rôzne obchodné miesta. A čo je vašim cieľom v tejto hre? Buďte obchodníkom, ktorý ako prvý získa stanovený počet rubínov! 

V hre Istanbul vedie každý hráč obchodníka a jeho štyroch pomocníkov po šestnástich rôznych miestach bazáru. Na každom mieste sa vykonáva nejaká akcia, čo vyžaduje starostlivé plánovanie. Aby ste mohli vykonať akciu daného miesta, musíte tu presunúť svojho obchodníka spolu s pomocníkmi. Ak na tomto mieste už pomocníka máte, priberiete ho naspäť do skupiny, ak tu pomocníka nemáte, musíte tu jedného nechať. Obchodník sám nemôže bez pomocníkov vykonať žiadnu akciu, okrem akcie, ktorá mu umožňuje zhromaždiť na jedno miesto všetkých svojich pomocníkov z rôznych miest. Na jednotlivých miestach môžete získať, predať a meniť rôzne tovary, peniaze, môžete získať rôzne vylepšenia - dlhodobé aj jednorázové, v snahe získať dostatok peňazí alebo tovaru, aby ste ich mohli vymeniť za rubíny. Akonáhle niektorý obchodník zhromaždí päť rubínov, hráči dokončia dané kolo a hra končí. Ak má na konci hry päť rubínov viacero obchodníkov, rozhodne o víťazovi množstvo peňazí, ktoré hráčom ostalo.

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
50 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Rüdiger Dorn
Rok vydania:
2018
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje