J'Accuse!
J'Accuse! je zábavná kartová hra plná obviňovania a odhadovania. Každý hráč na začiatku dostane 3 karty vyšetrovania (na kartách sú 1 až 3 symboly dôkazov), ktoré si pozerá až v momente ako sa stane inšpektorom (táto rola sa každé kolo posúva). K vyšetrovacím kartám obdržia hráči aj kartu dôkazu (zbraň, motív alebo príležitosť), ktorú majú pred sebou vyloženú a 4 karty obvinení. Zaujímavosťou tejto hry je, že nemá víťaza, iba porazeného, tým sa stane hráč, ktorý získa určitý počet kariet dôkazov (buď trojicu - zbraň, motív, príležitosť, alebo 5 ťažkých obvinení). Priebeh kola: 1. Inšpektor vyberie jednu kartu vyšetrovania a umiestni ju lícom dole do stredu stola.  2. Všetci hráči vyberú jednu z kariet obvinení (doprava, doľava, oproti, J'Accuse!), naraz ich otočia a vyhodnotia, ktorých obvinení je najviac. 3. Inšpektor otočí kartu vyšetrovania. Všetky vyložené karty daného dôkazu (prípadne dôkazov) ako je na karte vyšetrovania sa posunú v smere podľa kariet obvinenia. Ak bolo najviac kariet J'Accuse!, obvinenie sa stáva ťažkým a hráč sa ho už nemôže zbaviť. 4. Posúva sa karta inšpektora a vyložia sa ďalšie karty obvinení, začínajúc hráčom po ľavej ruke inšpektora.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
19,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre Vás
Predajňa BB: Objednáme pre Vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

J'Accuse! je zábavná kartová hra plná obviňovania a odhadovania. Každý hráč na začiatku dostane 3 karty vyšetrovania (na kartách sú 1 až 3 symboly dôkazov), ktoré si pozerá až v momente ako sa stane inšpektorom (táto rola sa každé kolo posúva). K vyšetrovacím kartám obdržia hráči aj kartu dôkazu (zbraň, motív alebo príležitosť), ktorú majú pred sebou vyloženú a 4 karty obvinení. Zaujímavosťou tejto hry je, že nemá víťaza, iba porazeného, tým sa stane hráč, ktorý získa určitý počet kariet dôkazov (buď trojicu - zbraň, motív, príležitosť, alebo 5 ťažkých obvinení).

Priebeh kola:

1. Inšpektor vyberie jednu kartu vyšetrovania a umiestni ju lícom dole do stredu stola. 

2. Všetci hráči vyberú jednu z kariet obvinení (doprava, doľava, oproti, J'Accuse!), naraz ich otočia a vyhodnotia, ktorých obvinení je najviac.

3. Inšpektor otočí kartu vyšetrovania. Všetky vyložené karty daného dôkazu (prípadne dôkazov) ako je na karte vyšetrovania sa posunú v smere podľa kariet obvinenia. Ak bolo najviac kariet J'Accuse!, obvinenie sa stáva ťažkým a hráč sa ho už nemôže zbaviť.

4. Posúva sa karta inšpektora a vyložia sa ďalšie karty obvinení, začínajúc hráčom po ľavej ruke inšpektora.

Obsah hry:
  • 6 karriet postáv
  • 25 kariet dôkazov (8 motívov, 8 príležitostí a 9 zbraní)
  • 24 kariet obvinení (6 setov po 4 karty)
  • 18 kariet vyšetrovaní (9 s jedným symbolom, 6 s dvomi a 3 s tromi)
  • karta inšpektora
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Rok vydania:
2016
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje