Jamajka
Jamajka je pretekárska, nielen rodinná hra pre 2–6 hráčov, v ktorej sa za kormidlom pirátskej lode snažíte oboplávať celý ostrov skôr, ako vaši konkurenti! Bývalý pirátsky kapitán Henry Morgan je vymenovaný za Jamajského guvernéra s príkazom vyčistiť Karibik od pirátov! Táto myšlienka sa mu však vôbec nepozdáva. Pozve všetkých svojich bývalých „kolegov“, aby sa k nemu na dôchodku pripojili a každý rok, na pamiatku „starých dobrých čias“, organizuje Veľkú výzvu! Preteky okolo Jamajky, na konci ktorých je kapitán s najväčším počtom zlatých dukátov vyhlásený za hlavného víťaza! Body môžete počas pretekov získať nielen rýchlosťou, ale aj plnením ďalších úloh. Inými slovami, zvíťazí ten, kto má na konci hry najviac zlata! Hráči si zároveň počas hry škodia a zvádzajú pirátske súboje. Zhrnutie: Jamajka je taktická závodná hra s pirátskou tematikou s interakciou hráčov a vedľajšími cieľmi (napr. obchádzka za pokladom). Víťazom sa stáva hráč, ktorý najlepšie skombinuje svoju pozíciu v pretekoch s úspechmi pri dodatkových výzvach.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
39,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Jamajka je pretekárska, nielen rodinná hra pre 2–6 hráčov, v ktorej sa za kormidlom pirátskej lode snažíte oboplávať celý ostrov skôr, ako vaši konkurenti!

Bývalý pirátsky kapitán Henry Morgan je vymenovaný za Jamajského guvernéra s príkazom vyčistiť Karibik od pirátov! Táto myšlienka sa mu však vôbec nepozdáva. Pozve všetkých svojich bývalých „kolegov“, aby sa k nemu na dôchodku pripojili a každý rok, na pamiatku „starých dobrých čias“, organizuje Veľkú výzvu! Preteky okolo Jamajky, na konci ktorých je kapitán s najväčším počtom zlatých dukátov vyhlásený za hlavného víťaza!

Body môžete počas pretekov získať nielen rýchlosťou, ale aj plnením ďalších úloh. Inými slovami, zvíťazí ten, kto má na konci hry najviac zlata! Hráči si zároveň počas hry škodia a zvádzajú pirátske súboje. Zhrnutie: Jamajka je taktická závodná hra s pirátskou tematikou s interakciou hráčov a vedľajšími cieľmi (napr. obchádzka za pokladom). Víťazom sa stáva hráč, ktorý najlepšie skombinuje svoju pozíciu v pretekoch s úspechmi pri dodatkových výzvach.

Obsah hry:

1 hrací plán
66 kariet akcie
12 kariet pokladov
80 zlatých dublónov
45 žetónov jedla
45 žetónov strelného prachu
9 žetónov pokladov
1 žetón kompasu
2 kocky akcií
6 lodí
6 dosiek nákladných priestorov
1 kocka boja/nedostatku
1 brožúra s pravidlami

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
30-60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Malcolm Braff, Bruno Cathala, Sébastien Pauchon
Rok vydania:
2023
Podobné hry
skladom, odosielame čo najskôr
15,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje