Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game
Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game je ďalšia hra z rady Legendary Encounters.  Je to kartová kooperatívna deckbuildingová hra tématicky zasadená do prostredia známych kultových filmov o mimozemskom lovcovi lebiek - Predátorovi. Môžete si zahrať kooperatívnu hru proti Predátorovi, alebo hráč proti hráčovi, kde sa každý v koži mimozemského lovca snaží získať čo najviac bodov. Hra obsahuje 700 kariet.Táto hra je plne kompatibilná s hrou Legendary: An Alien Deck Building Game, a tiež s hrou s marvelovskými hrdinami Legendary: A Marvel Deck Building Game, no s touto sa však nedá úplne zlúčiť.  Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game je kompletne v anglickom jazyku a preto aj podrobnejší popis uvádzame v angličtine: Legendary Encounters: A Predator Deck Building Gameis based on the first two movies of the Predator series. Taking on the roles of characters from the films, players take turns recruiting cards for their deck from a central selection in order to improve their deck and defeat Predator cards that are added to the central game board. In more detail, within the setting for each film you can play as the humans or as the Predators. As the humans, you play the co-op version of the game as in Legendary Encounters: Alien, recruiting, scanning and attacking the same way while trying to achieve objectives. When you play as the Predators, the game is player vs. player instead of co-op, with each player assuming the role of a Predator hunting for the most honor (VPs). Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game is a standalone game in the Legendary Encounters series that is fully compatible with Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game. Specifically, you can use the Predator deck in Alien or the Alien deck in Predator. Similarly, Predator is also compatible with the Marvel superheroes version of Legendary but cannot be fully integrated.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
64,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game je ďalšia hra z rady Legendary Encounters.  Je to kartová kooperatívna deckbuildingová hra tématicky zasadená do prostredia známych kultových filmov o mimozemskom lovcovi lebiek - Predátorovi. Môžete si zahrať kooperatívnu hru proti Predátorovi, alebo hráč proti hráčovi, kde sa každý v koži mimozemského lovca snaží získať čo najviac bodov. Hra obsahuje 700 kariet.

Táto hra je plne kompatibilná s hrou Legendary: An Alien Deck Building Game, a tiež s hrou s marvelovskými hrdinami Legendary: A Marvel Deck Building Game, no s touto sa však nedá úplne zlúčiť. 

Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game je kompletne v anglickom jazyku a preto aj podrobnejší popis uvádzame v angličtine:

Legendary Encounters: A Predator Deck Building Gameis based on the first two movies of the Predator series. Taking on the roles of characters from the films, players take turns recruiting cards for their deck from a central selection in order to improve their deck and defeat Predator cards that are added to the central game board.

In more detail, within the setting for each film you can play as the humans or as the Predators. As the humans, you play the co-op version of the game as in Legendary Encounters: Alien, recruiting, scanning and attacking the same way while trying to achieve objectives. When you play as the Predators, the game is player vs. player instead of co-op, with each player assuming the role of a Predator hunting for the most honor (VPs).

Legendary Encounters: A Predator Deck Building Game is a standalone game in the Legendary Encounters series that is fully compatible with Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game. Specifically, you can use the Predator deck in Alien or the Alien deck in Predator. Similarly, Predator is also compatible with the Marvel superheroes version of Legendary but cannot be fully integrated.

Obsah hry:

• Rulebook, game board and 700 cards. 
• 35 Experience
• 25 Brute Strength
• 15 Role Avatars (10 Human, 5 Predator)
• 15 Role Character Cards (10 Human, 5 Predator)
• 10 Commanders
• 8 Killer Instincts
• 224 Character cards (16 characters with 14 cards each)
• 2 Locations
• 6 Objectives
• 66 Enemy cards (6 different “mini-decks”)
• 66 Prey cards (6 different “mini-decks”)
• 24 Young Blood cards
• 24 Mercenary cards
• 40 Enemy Strikes
• 60 Prey Strikes
• 20 Traps
• 20 Gear
• 20 Tests
• 20 Challenges

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Ben Cichoski, Danny Mandel
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Radexx
29.9.2015
Decentný deckbuilding, ktorý sa dá hrať buď sólo za človeka alebo Predátora, kooperatívne ako ľudia proti Predátorom, alebo kompetitívne ako Predátori, snažiaci sa nazbierať čo najviac ľudskch trofejí. V hre sú zahrnuté príbehy a hrdinovia prvých dvoch Predátorských filmov. Môžeme iba hádať, prečo posledné pokračovanie "Predators" z roku 2010 tvorcovia ignorovali, možno bola drahšia licencia, hoci práva na všetky filmy má 20th Century Fox. Možno bude vydané ako expanzia, to je ale iba špekulácia. Hra sa dá perfektne skombinovať s "Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game", s ktorou zdieľa rovnaký herný systém, takže si môžete napríklad namixovať nepriateľský deck, pozostávajúci z Alienov aj Predátorov a následne sa do nich pustiť s tímom hrdinov, ktorý si zložíte z kariet postáv filmov Alien 1-4 a Predátor 1-2. Puristom sa to možno na prvý pohľad páčiť nebude, ale modularita a znovuhrateľnosť kartového herného systému Legendary je výborná. Ako je to u hier od UpperDecku už tradíciou, objavilo sa dosť ohlasov na chýbajúce karty. Ja som mal šťastie na kompletnú sadu. Ak vám chýba iba zopár kariet, je vhodné obrátiť sa na zákaznícku podporu Upper Deck, ak vám však chýba viac, budete musieť asi reklamovať.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje