Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game
Legendary Encounters je kartová kooperatívna deckbuildingová hra tématicky zasadená do prostredia známych kultových filmov o Votrelcovi. Hráči sa ocitnú na lodi Nostromo, kde budú spoločnými silami zvádzať zúfalý boj proti nemilosrdným votrelcom. Takže v hre nájdete známéefilmové postavy ako sú Ripleyová, Dallas, Bishop alebo desiatnik Hicks. Hra obsahuje viac ako 600 kariet.Táto hra je kompatibilná s hrou  Legendary: A Marvel Deck Building Game, obidve hry sa však nedajú úplne zlúčiť.  Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game je kompletne v anglickom jazyku a preto aj podrobnejší popis uvádzame v angličtine: Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game, based on the four movies of the Alien series, is a fully cooperative game with original art. While based on the Marvel superheroes version of Legendary, the two games will be compatible but cannot be fully integrated. Legendary Encounters is a deck-building game in the same family as Legendary: A Marvel Deck Building Game, but now players must cooperate in order to survive against hordes of aliens. Taking on the role of protagonists such as Ripley, Dallas, Bishop and Corporal Hicks, players take turns recruiting cards for their deck from a central selection in order to improve their deck and defeat Xenomorph cards that are added to the central game board.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
59,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Legendary Encounters je kartová kooperatívna deckbuildingová hra tématicky zasadená do prostredia známych kultových filmov o Votrelcovi. Hráči sa ocitnú na lodi Nostromo, kde budú spoločnými silami zvádzať zúfalý boj proti nemilosrdným votrelcom. Takže v hre nájdete známéefilmové postavy ako sú Ripleyová, Dallas, Bishop alebo desiatnik Hicks. Hra obsahuje viac ako 600 kariet.

Táto hra je kompatibilná s hrou  Legendary: A Marvel Deck Building Game, obidve hry sa však nedajú úplne zlúčiť. 

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game je kompletne v anglickom jazyku a preto aj podrobnejší popis uvádzame v angličtine:

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game, based on the four movies of the Alien series, is a fully cooperative game with original art. While based on the Marvel superheroes version of Legendary, the two games will be compatible but cannot be fully integrated.

Legendary Encounters is a deck-building game in the same family as Legendary: A Marvel Deck Building Game, but now players must cooperate in order to survive against hordes of aliens. Taking on the role of protagonists such as Ripley, Dallas, Bishop and Corporal Hicks, players take turns recruiting cards for their deck from a central selection in order to improve their deck and defeat Xenomorph cards that are added to the central game board.

Obsah hry:
 • Rulebook, game board (14.5" x 33") and 600 cards (63.5mm x 88mm / 2.5" x 3.5")

  • 10 Role Avatars
  • 10 Role Character Cards
  • 35 Specialists
  • 25 Grunts
  • 10 Sergeants
  • 224 Character cards (16 characters with 14 cards each: each character has 1 rare, 3 uncommons, and 5 each of two commons)
  • 4 Locations
  • 12 Objectives
  • 132 Hive cards (12 different “mini-decks”)
  • 24 Drone cards
  • 14 Hatchery Cards
  • 40 Strikes
  • 4 Alien Avatars
  • 36 Alien Player Cards
  • 15 Agenda Cards
  • 5 Secrets Revealed Cards
Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Ben Cichoski, Danny Mandel
Rok vydania:
2014
Hodnotenie hry
Radexx
12.5.2015
Výborný deckbuilding, ktorý sa dá hrať viacerými spôsobmi, či už v skupine, alebo ako solitér. V krabici nájdete okrem 600 herných kariet aj "filler" prázdne karty, oddelovacie kartičky a molitanové oddeľovače pre lepšiu organizáciu a pekne spracovaný playmat, ktorý sa dá ľahko zrolovať. Herný mechanizmus je zložitý tak akurát na to, aby neodradil začiatočníkov, ani náročnejších hráčov. Karty nie sú také odolné ako napr. od FFG, takže sa ich oplatí držať v obaloch - 600 kvalitných hrubších sáčkov si už ale vyžaduje vyššiu dodatočnú investíciu. Pozor, dosť ľudí sa BoardGameGeeku sa sťažovalo an chýbajúce karty. Tiež mi nejaké chýbali, ale Upper Deck mi ich na požiadanie promptne zaslal, na ich webke však treba pripojiť doklad o kúpe hry. Pre fanúšikov Aliena a deckbuildingových hier takmer povinnosť!
1 Hodnotenie
Herné rozšírenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje