Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game Expansion
Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game Expansion je kompletne v anglickom jazyku a preto aj podrobnejší popis uvádzame v angličtine: New expansion to the 2014 acclaimed game, Legendary Encounters: An ALIEN Deck Building Game: More facehuggers, more ALIENS and, finally, more ALIEN QUEEN! The roster of characters grows with this expansion to include Lieutenant Gorman, Superintendent Andrews, Captain Elgyn, and Kane! There will be a new unique playmat to allow players to play as the ALIEN Queen! 400 new cards featuring all original art.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
39,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game Expansion je kompletne v anglickom jazyku a preto aj podrobnejší popis uvádzame v angličtine:

New expansion to the 2014 acclaimed game, Legendary Encounters: An ALIEN Deck Building Game:

  • More facehuggers, more ALIENS and, finally, more ALIEN QUEEN!
  • The roster of characters grows with this expansion to include Lieutenant Gorman, Superintendent Andrews, Captain Elgyn, and Kane!
  • There will be a new unique playmat to allow players to play as the ALIEN Queen!
  • 400 new cards featuring all original art.
Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Ben Cichoski, Danny Mandel
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
Radomír
15.2.2017
No už to konečne mám... Krabica obsahuje dva nové scenáre, ktoré prinášajú do existujúceho systému nové mechanizmy. Scenáre sú vyrobené exkluzívne pre rozšírenie a nie sú založené na filmoch, ani existujúcich komixoch či novelách. K tomu naviac 10 súvisiacich Avatarov a nejaké nové Agendy. Všetky scenáre, teda aj zo základnej hry, majú nové karty HARD MODE, ktoré by mali zamestnať hráčov, ktorí už majú pôvodné scenáre "prekuknuté" a ľahko ich zvládajú. Tiež sú pridané karty ALIEN SOLDIERS, ktoré sa primiešavajú do Hive ako Drones, ale na rozdiel od Dron zvyšujú obtiažnosť scenárov. Tiež je prihodených zopár nových Alien Dronov a Strikes. Hlavnou témou rozšírenia je možnosť hrať ako Alien Queen proti 1-4 ľudským hráčom. Hra za Alien Queen je trochu podobná variante Alien Playera z originálneho setu, ale strategicky je oveľa premyslenejšia. Queen hráč má svoje vlastné "Barracks" zvané Nest, z ktorých si kupuje karty rôznych Alien schopností. Tie sú rozdelené podobne ako "ľudské" Barracks na 4 "charaktery", za každý Alien film jeden a každý Alien charakter má bežné karty, neobvyklé karty a jednu vzácnu. Queen hráč môže na ostatných hriačov útočiť buď priamo proti ich Avataru, alebo manipulovať proti nim kartami v Komplexe a Combat Zone podľa svojej úvahy. Toľko teória, ešte som to nemal s kým vyskúšať, ale vyzerá to byť dosť zábavné. Návod uvádza, že hra ľudských hráčov proti Alien Queen hráčovi je pomerne obtiažna a ak ju chcete hrať, treba prepokladať, že už máte pravidlá a chytáky mechanizmu Legendary Encounters dobre zvládnuté. No a nakoniec sú pridané nejaké Barracks charaktery pre všetky štyri filmy (dva na každý film), ktoré sa do základného setu nevošli. Bohužiaľ pre scenár Aliens tu nie je fanúšikmi toľko žiadaná Vasquezová. Internetové povesti hovoria, že herečka Jenette Goldstein nedovolila použitie svojej podoby v hre (ani kreslenej? zaujímavé...). Veľmi tomu nerozumiem, ale nech je ako chce, v zmysle hrateľnosti ju spoľahlivo nahradí charakter Private Drake. Ak hráte Encounters s viacerými ľuďmi, možno rozšírenie vrelo odporúčať. Ak hráte Encounters iba sólo, bolo by vhodné zvážiť niekoľko vecí - jednak sa nedá hrať sólo ako Alien Queen (teda oficiálne nie, pokiaľ niekto nevymyslí nejakú prekopanú variantu) a teda asi 80 z celkom 400 kariet nevyužijete. Množstvo kariet, či už z nových scenárov, alebo dodatočných Dronov, Strikov, Charakterov atď, ovplyvňuje hru viacerých hráčov a nie vždy sa dajú ich schopnosti ľahko strategicky kreatívne využiť v sólo hre. Có je však najdôležitejšie - expanzia je určená hlavne skúseným hráčom, ktorí hľadajú spôsoby ako si hru spestriť a skomplikovať aby bola znovu výzvou. Ak teda hráte Encounters iba príležitostne a stačí vám obtiažnosť základného setu taká aká je, do kúpy expanzie by som sa veľmi nehrnul. V každom prípade je to ale podarené rozšírenie.
1 Hodnotenie
Podobné hry
objednáme pre vás
19,99 €
objednáme pre vás
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje