Mafia de Cuba
Mafia de Cuba je zábavná roleplayingová blafovacia hra, ktorá je zaujímavá tým, že svoje úlohy v hre si vyberajú hráči sami, nedostávajú ich ani sa nelosujú náhodne. Jeden z hráčov ako mafiánsky boss -  "Krstný otec" na stretnutí zo svojimi podriadenými (hráčmi), ponúkne im cigary a tak cigarový box koluje postupne medzi nimi. Box má však falošné dno a sú v ňom ukryté diamanty. Každý hráč keď teda dostane cigaretový box, otvorí ho a musí sa rozhodnúť a vybrať si niektorú z možností:   zradí a ukradne niekoľko diamantov zoberie si z boxu žetón niektorej z dostupných postáv (šofér, agent FBI, lojálny gangster ... ) Keď sa box vráti k bossovi, ten ho skontroluje a keďže nejaké tie diamanty určite zmiznú, musí pátrať po ich zlodejoch a za pomoci svojich verných, kladením správnych otázok a dedukciou ich odhaliť.  Podarí sa veľkému šéfovi odhaliť podlých zlodejov, alebo odsúdi nevinných a obuje ich do betónových topánok? Alebo zvíťazí FBI a podarí sa jej dostať všetkých za mreže?
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
10 min.
Počet hráčov:
6-12 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
24,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Mafia de Cuba je zábavná roleplayingová blafovacia hra, ktorá je zaujímavá tým, že svoje úlohy v hre si vyberajú hráči sami, nedostávajú ich ani sa nelosujú náhodne. Jeden z hráčov ako mafiánsky boss -  "Krstný otec" na stretnutí zo svojimi podriadenými (hráčmi), ponúkne im cigary a tak cigarový box koluje postupne medzi nimi. Box má však falošné dno a sú v ňom ukryté diamanty. Každý hráč keď teda dostane cigaretový box, otvorí ho a musí sa rozhodnúť a vybrať si niektorú z možností:  

  • zradí a ukradne niekoľko diamantov
  • zoberie si z boxu žetón niektorej z dostupných postáv (šofér, agent FBI, lojálny gangster ... )

Keď sa box vráti k bossovi, ten ho skontroluje a keďže nejaké tie diamanty určite zmiznú, musí pátrať po ich zlodejoch a za pomoci svojich verných, kladením správnych otázok a dedukciou ich odhaliť. 

Podarí sa veľkému šéfovi odhaliť podlých zlodejov, alebo odsúdi nevinných a obuje ich do betónových topánok? Alebo zvíťazí FBI a podarí sa jej dostať všetkých za mreže?

Obsah hry:
  • 15 diamantov
  • 10 žetónov postáv
  • 2 Joker žetóny
  • 1 vrecúško
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
6-12 hráčov
Dĺžka hry:
10 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Autor:
Philippe des Pallières, Loïc Lamy
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Nina
22.7.2019
Výborná párty hra, v ktorej si sami zvolíte rolu akú budete v danom kole hrať. Hru začína krstný otec, ktorý má v rukách škatuľu s diamantami a rolami. Môže odtiaľ zobrať 0-5 diamantov a škatuľu pošle ďalej. Ďalší hráči si postupne ukradnú diamanty ako zlodeji alebo si vyberú token jednej z rolí. Nakoniec sa škatuľa navráti späť ku krstnému otcovi, väčšinou vybrakovaná a on musí označiť zlodejov.
1 Hodnotenie
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje