Mondo
Mondo - na tikajúcich hodinkách beží čas - v rýchlosti z kôpky žetónikov krajiny v strede stola vyberáte tie vhodné tak, aby váš ostrov bol najlepšie postavený. Všetci hráči hrajú naraz, všetci sa snažia splniť základné úlohy (mať na ostrove čo najviac zvieratiek, postaviť celý ostrov a bez chýb, prípadne skončiť prvý). A pre pokročilých sú priamo v hre dva prídavné moduly. V nich nesmiete zabudnúť zohľadniť zadanie pre všetkých (napríklad mať čo najviac jazier), prípadne sa snažíte splniť dodatočné úlohy (v strese hľadať medzi kartičkami tretieho škropióna dvihne adrenalín). Počas jednej hry si rolu staviteľa zahráte trikrát, vždy s inými podmienkami. A ten najšikovnejší má problém - do ďalšieho kola dostáva žetón sopky, ktorý mu poriadne sťaží úlohu. Plány pre hráčov sú obojstranné, môžete si vybrať, či staviate na pevnine, alebo zo všetkých strán vodou obklopenú krajinku. Pri hre sme sa výborne zabavili, je svižná a veľmi ľahko naučiteľná. Pre tých, ktorí poznajú iné hry: akoby zmes prvej časti hry Galaxy Trucker a princípov hry Don Quixote.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
29,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Mondo - na tikajúcich hodinkách beží čas - v rýchlosti z kôpky žetónikov krajiny v strede stola vyberáte tie vhodné tak, aby váš ostrov bol najlepšie postavený. Všetci hráči hrajú naraz, všetci sa snažia splniť základné úlohy (mať na ostrove čo najviac zvieratiek, postaviť celý ostrov a bez chýb, prípadne skončiť prvý). A pre pokročilých sú priamo v hre dva prídavné moduly.

V nich nesmiete zabudnúť zohľadniť zadanie pre všetkých (napríklad mať čo najviac jazier), prípadne sa snažíte splniť dodatočné úlohy (v strese hľadať medzi kartičkami tretieho škropióna dvihne adrenalín). Počas jednej hry si rolu staviteľa zahráte trikrát, vždy s inými podmienkami. A ten najšikovnejší má problém - do ďalšieho kola dostáva žetón sopky, ktorý mu poriadne sťaží úlohu.

Plány pre hráčov sú obojstranné, môžete si vybrať, či staviate na pevnine, alebo zo všetkých strán vodou obklopenú krajinku.

Pri hre sme sa výborne zabavili, je svižná a veľmi ľahko naučiteľná. Pre tých, ktorí poznajú iné hry: akoby zmes prvej časti hry Galaxy Trucker a princípov hry Don Quixote.

Obsah hry:

4 obojstranné plány hráčov, 136 dielikov krajiny, 4 bonusové žetóny, 1 žetón sopky, 5 tabuliek špeciálneho bodovania, 12 tabuliek s prídavnými úlohami, "kuchynské hodinky" Mondo, blok na zápis výsledkov, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Michael Schacht
Rok vydania:
2011
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
golemik
31.1.2012
Tuto hru sme kupili pre nasu 9 rocnu dcerku k Vianociam. Dobre sme sa zabavili. Vrelo odporucam!
Jakub Celušák
5.12.2011
Veľmi zaujímavá hra, zatiaľ som nehral nič podobné. Vďaka hodinkám ktoré odpočítavajú čas hry si môže každý nastaviť obtiažnosť a zároveň merať svoj výkon. Vďaka rôznym možnostiam spočítavania bodov je zo začiatku na výber množstvo spôsobov ako si postaviť svoj vlastný svet. Hráči si bez obmedzenia \"ťahajú\" zo spoločnej kôpky a dielik, ktorý v nej bol ešte pred minútkou sa vďaka rýchlejšej ruke už v hre nemusí objaviť, s rôznymi hráčmi sa teda mení aj štýl hrania. Nenásilná, veľmi zaujímavá, časovo aj hráčsky nenáročná. Odporúčam na nedeľné posedenia s rodinkou.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Mondo - Set A (rozš.)
Dlhodobo nedostupné
7,99 €
Mondo - Set B (rozš.)
Dlhodobo nedostupné
7,99 €
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje