Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání
Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání je druhá edícia populárnej vesmírnej hry Galaxy Trucker. Prináša upravenú grafiku, zjednodušenú jednoletovú hru, ale taktiež špeciálny transgalaktický trek na tri lety pre skúsených truckerov! Spoločnosť, s.r.o., jednotka na trhu v oblasti stavby kanalizácií a nízkorozpočtového bývania, hľadá všetkého schopných mužov či ženy na nebezpečné trasy do odľahlých častí Galaxie. Ochota kľučkovať medzi meteormi a postaviť sa pirátom či pašerákom podmienkou. Prax v spolupráci s mimozemšťanmi výhodou. Vysoké zárobky, bonusy za rýchle a kvalitné doručenie materiálu. Tak nejako by mohol znieť inzerát firmy z poviedky Vlaadi Chvátila Galaxy Trucker. Prepáčte, ona to vlastne poviedka nie je, to len tak skvelý pocit máte z čítania (pri iných hrách zvyčajne nudných) pravidiel hry. Galaxy Trucker sa skladá z troch etáp. Každá z nich má dve časti. Najskôr všetci hráči súčasne stavajú zo štandardných súčiastok čo najlepšiu loď, s ktorou v druhé časti kola letia cez ťažkú a nebezpečnú časť vesmíru. Cieľom hry je samozrejme v prvom rade doletieť do cieľa cesty s čo najmenej poškodenou loďou a v ideálnom prípade si ešte privyrobiť predajom tovaru, ktorý získate cestou. Víťazí potom samozrejme hráč, ktorý zarobí najviac peňazí.  
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
32,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání je druhá edícia populárnej vesmírnej hry Galaxy Trucker. Prináša upravenú grafiku, zjednodušenú jednoletovú hru, ale taktiež špeciálny transgalaktický trek na tri lety pre skúsených truckerov!

Spoločnosť, s.r.o., jednotka na trhu v oblasti stavby kanalizácií a nízkorozpočtového bývania, hľadá všetkého schopných mužov či ženy na nebezpečné trasy do odľahlých častí Galaxie. Ochota kľučkovať medzi meteormi a postaviť sa pirátom či pašerákom podmienkou. Prax v spolupráci s mimozemšťanmi výhodou. Vysoké zárobky, bonusy za rýchle a kvalitné doručenie materiálu.

Tak nejako by mohol znieť inzerát firmy z poviedky Vlaadi Chvátila Galaxy Trucker. Prepáčte, ona to vlastne poviedka nie je, to len tak skvelý pocit máte z čítania (pri iných hrách zvyčajne nudných) pravidiel hry. Galaxy Trucker sa skladá z troch etáp. Každá z nich má dve časti. Najskôr všetci hráči súčasne stavajú zo štandardných súčiastok čo najlepšiu loď, s ktorou v druhé časti kola letia cez ťažkú a nebezpečnú časť vesmíru.

Cieľom hry je samozrejme v prvom rade doletieť do cieľa cesty s čo najmenej poškodenou loďou a v ideálnom prípade si ešte privyrobiť predajom tovaru, ktorý získate cestou. Víťazí potom samozrejme hráč, ktorý zarobí najviac peňazí.

 

Obsah hry:

2 obojstranné letové plány

4 trojstranné plány lodí

156 dielikov lode

68 kozmických kreditov

6 doštičiek truckerských titulov

60 letových kariet

42 figúrok kozmonautov

4 figúrky hnedých mimozemšťanov

4 figúrky fialových mimozemšťanov

8 figúrok rakiet v 4 farbách

40 sklenených batérií

55 plastových kociek tovaru

2 kocky

1 presýpacie hodiny

1 pravidlá

1 prehľad pravidiel

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Vlaada Chvátil
Rok vydania:
2021
Hodnotenie hry
Jakub Malý
23.10.2007
Hra není špatná, ale vhodná spíš pro mladší hráče. Moje recenze: http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/galaxy-trucker.aspx
dilli
2.12.2007
Je to zajímavé jak jsou lidé různí a přeci stejní. Tuto hru si se mnou v Essenu zahráli mnohí dospělí. A nebylo to věkově ohraničeno. Padesati i šedesátiletí hráči nebyli výjimkou, spíš úplně normálním zjevem. Někteří byli jemně zmateni z množstva různých dílků, ale hru přesto chtěli. Tak jsem nabyla přesvědčení, že je to dobrá hra pro dospělé. Pak jsem hru přinesla do klubu kam chodívaj "--náctiletí". Hra si kluky okamžitě získala. Nabyla jsem tudíž přesvědčení, že je to spíš klučičí hra a opravdu od 10 let. Poslední kapkou byl Spielefest ve Vídni. Hra uchvátila holčičky. Nejdříve to bylo těsně nad hranicí 10 let. Ale v jednu chvíli se u stolku objevil cca 9-tiletý klučina a holčička - no něco mezi 7 a 8 lety. Kluk hrál, to jo. Ale holčička nás poháněla do dalších a dalších dobrodružství, do nového stavění lodě... Nebylo to ovšem jenom zběsilé honění se za dalším letovým plánem. Ta holčička sice spočítavala hozená očka na kostkách po jednom, ale její rakety byly pořád lepší a lepší. Nic na tom, že nevyhrála. Po více než dvou hodinách, kdy jsme postavili raketu I, II, III a dokonce i IIIA se s nevinností dětem vlastní zeptala jako už několikrát počas hry: "Můžeme ještě jednou?" Tak teď vím jenom, že je to hra pro všechny hravé a zvídavé lidi. Vřele doporučuji.
Jozef Kundlák
12.3.2009
Galaxy Trucker vám prinesie veľa zábavy, pretože je práve tak šialený, ako je pekne spracovaný. Najprv sa snažíte postaviť čo najlepšiu a najodolnejšiu loď z jednotlivých komponentov a potom sa s ňou vydáte do šíreho vesmíru a pozeráte sa, ako na ňu zvonku búši vzduchoprázdno, mikrometeority a žeravé lúče sĺnk. Výborná hra pre viacerých hráčov, v ktorej rozhodujú tak šikovné ruky, ako aj šikovný um.
renato lukič
26.3.2009
Fakt to je tak vymakana hra ze znej nemozem je super skombynovana a aj obrazkovo je vymakana proste je to super oporucam si to zahrat a z roširenim je to este lepsie
Jozef Matys
26.3.2009
Je to super hra ktora vas vzdi niecim prekvapi ma super obrazky a s rozsirenim je este lepsia
Aleš Štesko
26.3.2009
...naozaj, no nie je pre všetkých. Mňa napríklad vždy bavilo hrať sa, že som šofér autobusu a s hrncom a s varechami pod stolom som si šoféroval pol dňa. Postaviť si raketu a testovať ju potom sadou kariet vesmírnych dobrodružstiev je skvelá zábava najmä pre tých, čo sa do svojej rakety zaľúbia už pri jej stavaní a následne plačú s každým meteorom, ktorý ju ide trafiť. Je to napínavé, do posledného kola nie je jasné, že víťaz doletí do cieľa. Je v nej trochu viac náhody, no to v hre, v ktorej letím v rakete postavenej z kanalizačných rúr a lacných bytových jendnotiek a zamestnávam 3 druhy mimozemšťanov až tak veľmi nevadilo. A to náhodu v hrách nemám rád :)
David Jablonovsky
31.3.2018
Dnes uz klasicka hra o frenetickej (real-time) stavbe raketky a naslednom lete tak trochu crazy vesmirom. Ten pocit konstrukterskej improvizacie, kde ide o cas, ale aj funkcnost, kde sa vsetci naraz snazia dat dohromady pouzitelnu lod, ten vlastne ziadna ina hra nedokazala napodobnit. V mobilnej appke je mozne si vyskusat aj tahovu stavbu lode a zahrat si skvelu kampan. Galaxy Trucker nazivo je vsak len jeden :)
7 Hodnotení
Herné rozšírenia
Galaxy Trucker: Jedeme dál!
skladom, odosielame čo najskôr
24,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje