Mopsen
Mopslíci sa úplne zbláznili, pretože z kuchyne dorazil ďalší veľký náklad lahodných kostí. Ale kostí nikdy nie je dosť a každý chce tie najlepšie kúsky pre seba. A naviac sa tu poneviera tá protivná mačka a spôsobuje ešte väčší chaos.  Mopsen je štichová hra a hrá sa na tri kolá, v ktorých sa snažíte získať víťazné body v podobe kostí. Vo svojom ťahu hráči zahrajú kartu z ruky, pričom musia zahrať kartu vo farbe karty, ktorá bola zahraná ako prvá. Výnimkou sú karty mačiek, tie môžete zahrať hocijakej farby aj keď máte na ruke kartu v správnej farbe. Ďalej je dôležité aj poradie farieb pre dané kolo. Poradie určujú 4 špeciálne karty určujúce prioritu farieb (modrá, zelená, červená, žltá), ktoré na začiatku hry zamiešate a náhodne ich zoradíte do stĺpca a tým určíte prioritu jednotlivých kariet. Napr. v ťahu kde je ako prvá modrá karta, zvíťazí ten hráč, ktorý zahrá modrú kartu s najvyšším číslom. Túto kartu si zoberie k sebe a získa toľko víťazných bodov, koľko je na karte zobrazených kostí. Hráč, ktorý zahral najnižšiu kartu, si túto môže vymeniť za najvyššiu kartu v danej farbe, ktorá ostala na stole. Pokiaľ sa v tomto ťahu hrali karty vo farbe s nižšou prioritou, hráč ktorý si menil najnižšiu kartu zároveň posunie kartu priority tejto farby na prvé miesto a tým zmení prioritu farieb pre ďalší ťah. Kolo končí, keď niektorý z hráčov nazbiera určený počet kostí (záleží na počte hráčov, napr. v troch hráčoch je to 7 kostí, v 4/5 hráčoch je to 5 kostí).
Odporúčaný vek:
7 rokov
Dĺžka hry:
30-40 min.
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
8,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Mopslíci sa úplne zbláznili, pretože z kuchyne dorazil ďalší veľký náklad lahodných kostí. Ale kostí nikdy nie je dosť a každý chce tie najlepšie kúsky pre seba. A naviac sa tu poneviera tá protivná mačka a spôsobuje ešte väčší chaos. 

Mopsen je štichová hra a hrá sa na tri kolá, v ktorých sa snažíte získať víťazné body v podobe kostí. Vo svojom ťahu hráči zahrajú kartu z ruky, pričom musia zahrať kartu vo farbe karty, ktorá bola zahraná ako prvá. Výnimkou sú karty mačiek, tie môžete zahrať hocijakej farby aj keď máte na ruke kartu v správnej farbe. Ďalej je dôležité aj poradie farieb pre dané kolo. Poradie určujú 4 špeciálne karty určujúce prioritu farieb (modrá, zelená, červená, žltá), ktoré na začiatku hry zamiešate a náhodne ich zoradíte do stĺpca a tým určíte prioritu jednotlivých kariet. Napr. v ťahu kde je ako prvá modrá karta, zvíťazí ten hráč, ktorý zahrá modrú kartu s najvyšším číslom. Túto kartu si zoberie k sebe a získa toľko víťazných bodov, koľko je na karte zobrazených kostí. Hráč, ktorý zahral najnižšiu kartu, si túto môže vymeniť za najvyššiu kartu v danej farbe, ktorá ostala na stole. Pokiaľ sa v tomto ťahu hrali karty vo farbe s nižšou prioritou, hráč ktorý si menil najnižšiu kartu zároveň posunie kartu priority tejto farby na prvé miesto a tým zmení prioritu farieb pre ďalší ťah. Kolo končí, keď niektorý z hráčov nazbiera určený počet kostí (záleží na počte hráčov, napr. v troch hráčoch je to 7 kostí, v 4/5 hráčoch je to 5 kostí).

Parametre:
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Dĺžka hry:
30-40 min.
Odporúčaný vek:
7+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Andreas Pelikan
Rok vydania:
2019
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje