Mopseinander
Mopseinander je rýchlá zábavná postrehová hra plná bláznivých mopslíkov. Musíte čo najrýchlejšie rozpoznať tých správnych a ich správne počty. V každom kole vyložíte 4 doštičky (podpivníkový formát) s mopslíkmi. Na každej doštičke sú 4 mopslíci. Jeden z hráčov hodí 2 kockami, ktoré určia, akých mopslíkov musíte hľadať. Kľúč k tomu nájdete na bodovacej doštičke, kde sú jednotlivý mopslíci priradení ku rôznym číslam. Ku zelenej kocke prislúchajú mopslíci na zelenej strane bodovacej doštičky, ku červenej kocke zase tí na červenej strane. Vašou úlohou je teda povedať správne číslo, pričom musíte sčítať počet mopslíkov označených zelenou kockou s tými označenými červenou kockou. Naviac k tomuto pravidlu ešte platia ďalšie dve: - keď na kockách padne presne súčet sedem, musíte k tým správnym mopslíkom pripočítať ešte počet všetkých hviezdičiek zobrazených na doštičkách s mopslíkmi  - keď na kockách padne presne súčet deväť, tak musíte tých správnych mopslíkov vynásobiť a nie sčítať Kto prvý povie správny výsledok, zoberie si jednu zo 4 vyložených doštičiek s mopslíkmi a následne doloží novú s doberacieho balíka. Hra konči, keď na stole ostanú iba 3 doštičky a nemáte už žiadnu na doloženie. Potom si všetci hráči rozložia pred sebou všetky získané doštičky. Hráč, ktorý získal poslednú doštičku teraz hodí oboma kockami a podľa tohto hodu si podľa bežných pravidiel vypočítate, koľko bodov získate, teda spočítate si všetkých kockami označených mopslíkov na svojich získaných doštičkách, pričom platia aj pravidlá pri hode so súčtom 7 alebo 9. Hráč s najvyšším výsledným číslom sa stáva víťazom hry.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
10-20 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
7,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Mopseinander je rýchlá zábavná postrehová hra plná bláznivých mopslíkov. Musíte čo najrýchlejšie rozpoznať tých správnych a ich správne počty.

V každom kole vyložíte 4 doštičky (podpivníkový formát) s mopslíkmi. Na každej doštičke sú 4 mopslíci. Jeden z hráčov hodí 2 kockami, ktoré určia, akých mopslíkov musíte hľadať. Kľúč k tomu nájdete na bodovacej doštičke, kde sú jednotlivý mopslíci priradení ku rôznym číslam. Ku zelenej kocke prislúchajú mopslíci na zelenej strane bodovacej doštičky, ku červenej kocke zase tí na červenej strane. Vašou úlohou je teda povedať správne číslo, pričom musíte sčítať počet mopslíkov označených zelenou kockou s tými označenými červenou kockou. Naviac k tomuto pravidlu ešte platia ďalšie dve:

- keď na kockách padne presne súčet sedem, musíte k tým správnym mopslíkom pripočítať ešte počet všetkých hviezdičiek zobrazených na doštičkách s mopslíkmi 

- keď na kockách padne presne súčet deväť, tak musíte tých správnych mopslíkov vynásobiť a nie sčítať

Kto prvý povie správny výsledok, zoberie si jednu zo 4 vyložených doštičiek s mopslíkmi a následne doloží novú s doberacieho balíka. Hra konči, keď na stole ostanú iba 3 doštičky a nemáte už žiadnu na doloženie. Potom si všetci hráči rozložia pred sebou všetky získané doštičky. Hráč, ktorý získal poslednú doštičku teraz hodí oboma kockami a podľa tohto hodu si podľa bežných pravidiel vypočítate, koľko bodov získate, teda spočítate si všetkých kockami označených mopslíkov na svojich získaných doštičkách, pričom platia aj pravidlá pri hode so súčtom 7 alebo 9. Hráč s najvyšším výsledným číslom sa stáva víťazom hry.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
10-20 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Andreas Schmidt
Rok vydania:
2019
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje