New York 1901
Staňte sa realitným maklérom v New Yorku. Prežite úsvit moderného New Yorku, roky, ktoré urobili z tohoto mesta to, čím je dnes. Postavte väčšie a modernejšie mrakodrapy na najvýznamnejších uliciach Dolného Manhattanu. Pozdvihnite jeden zo štyroch povestných mrakodrapov (Park Row, Singer, Metropolitan Life, alebo Woolworth) a urobte z neho klenot vo vašej realitnej ríši. V hre New York 1901 budete stavať mrakodrapy pomocou tetris dielikov, ktoré budete ukladať na hrací plán podľa kariet lokácií. Najprv môžete stavať len budovy bronzovej úrovne, neskôr ich nahradíte striebornými a zlatými.  
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
24,99 €
19,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Staňte sa realitným maklérom v New Yorku. Prežite úsvit moderného New Yorku, roky, ktoré urobili z tohoto mesta to, čím je dnes. Postavte väčšie a modernejšie mrakodrapy na najvýznamnejších uliciach Dolného Manhattanu. Pozdvihnite jeden zo štyroch povestných mrakodrapov (Park Row, Singer, Metropolitan Life, alebo Woolworth) a urobte z neho klenot vo vašej realitnej ríši.

V hre New York 1901 budete stavať mrakodrapy pomocou tetris dielikov, ktoré budete ukladať na hrací plán podľa kariet lokácií. Najprv môžete stavať len budovy bronzovej úrovne, neskôr ich nahradíte striebornými a zlatými.

 

Obsah hry:
 • české a slovenské pravidlá
 • 1 herný plán
 • 5 kariet postáv hráčov
 • 5 bonusových kariet ulíc New Yorku
 • 5 bonusových kariet výziev
 • 65 kariet pozemkov
 • 4 mrakodrapy ako ukazovatele skóre
 • 16 robotníkov
 • 4 kráľlovské žetóny
 • 12 akčných kariet
 • 80 dielikov mrakodrapov
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Chénier La Salle
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
Martin
3.1.2018
Vyskúšali sme počas Vianoc s ľuďmi, ktorí stolné hry nikdy predtým nehrali. Všetci sa dobre bavili a vždy sme hrali viackrát za sebou. Pravidlá sú pomerne jednoduché a nie je problém ich vysvetliť za 15 minút. Po 2-3 ťahoch sa aj úplne nový hráč zorientuje a hra ide bez problémov. Bonusové karty motivujú zmeniť taktiku - každá hra je trochu iná. Najviac sa mi hra páčila pri 4 hráčoch. Miesta na stavanie bolo menej a museli sme viac rozmýšľať kde zmestíme ktorú budovu. Hracia plocha je veľká a prehľadná, karty a diely sú v dobrej kvalite. Grafické spracovanie je veľmi pekné. Výborná hra. Odporúčam.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje