Pád nebes (Falling Sky)
Je neskoré leto, rok 54 pred Kristom. Niekoľkými premyslenými a nemilosrdnými vojenskými útokmi sa Caesar v mene Ríma zmocňuje Gálie. Nie všetky miestne kmene však svoje podrobenie prijímajú s pokojom. Na severe chystá za Caesarovej neprítomnosti nič netušiacim légiám pascu vodca Belgov Ambiorix. Na juhu sa ctižiadostivý syn kmeňa Arvernov pokúša proti nenávideným Rimanom rozpútať jednotné keltské povstanie. Pozdĺž brehov Rýna narastá počet bojových družín Germánov. A vplyvní Haeduovia? Ich republika je podľa všetkého pod rímskou ochranou spokojná. Dá sa však jednému Galovi veriť, čo i len o málo viac než inému?      Pád nebes prenáša 1 až 4 hráčov do samého stredu vojenských operácií a spletitej politiky Rímom síce okupovanej, avšak nie celkom podmanenej Gálie. Caesar a jeho tvrdo útočiace légie nemôžu byť všade a konečný triumf nedosiahnu bez mocných spojencov z radov miestnych kmeňov. Každá z galských konfederácií má vlastné ciele a musí dávať dobrý pozor nie len na Rimanov, ale tiež na svojich protivníkov medzi Keltmi, Belgmi alebo Germánmi. Hráči verbujú jednotky, zhromažďujú spojencov, hospodária s vojnovými zdrojmi a balansujú medzi záškodníckymi akciami a rizikom otvoreného boja.      Hra využíva veľmi populárny systém hernej série COIN (od GMT Games), ktorý prepája historické udalosti a širokú škálu strategických možností naprieč celou hernou mapou. Vďaka tomu poskytuje hra Pád nebes prístupný a hlboký historický herný zážitok plný boja, politiky a diplomacie. Proti frakciám, ktoré sú ovládané samotnou hrou, z ktorých každá má jedinečnú stratégiu, si svoju šikovnosť môžu v úlohe Caesara alebo Vercingetoriga vyskúšať tiež solitérny hráči. Vojská sa dali do pohybu – od Británie cez Ardeny až po Provinciu. Zatrúbte do útoku!   
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
180-360 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
72,99 €
Dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Je neskoré leto, rok 54 pred Kristom. Niekoľkými premyslenými a nemilosrdnými vojenskými útokmi sa Caesar v mene Ríma zmocňuje Gálie. Nie všetky miestne kmene však svoje podrobenie prijímajú s pokojom. Na severe chystá za Caesarovej neprítomnosti nič netušiacim légiám pascu vodca Belgov Ambiorix. Na juhu sa ctižiadostivý syn kmeňa Arvernov pokúša proti nenávideným Rimanom rozpútať jednotné keltské povstanie. Pozdĺž brehov Rýna narastá počet bojových družín Germánov. A vplyvní Haeduovia? Ich republika je podľa všetkého pod rímskou ochranou spokojná. Dá sa však jednému Galovi veriť, čo i len o málo viac než inému?

     Pád nebes prenáša 1 až 4 hráčov do samého stredu vojenských operácií a spletitej politiky Rímom síce okupovanej, avšak nie celkom podmanenej Gálie. Caesar a jeho tvrdo útočiace légie nemôžu byť všade a konečný triumf nedosiahnu bez mocných spojencov z radov miestnych kmeňov. Každá z galských konfederácií má vlastné ciele a musí dávať dobrý pozor nie len na Rimanov, ale tiež na svojich protivníkov medzi Keltmi, Belgmi alebo Germánmi. Hráči verbujú jednotky, zhromažďujú spojencov, hospodária s vojnovými zdrojmi a balansujú medzi záškodníckymi akciami a rizikom otvoreného boja.

     Hra využíva veľmi populárny systém hernej série COIN (od GMT Games), ktorý prepája historické udalosti a širokú škálu strategických možností naprieč celou hernou mapou. Vďaka tomu poskytuje hra Pád nebes prístupný a hlboký historický herný zážitok plný boja, politiky a diplomacie. Proti frakciám, ktoré sú ovládané samotnou hrou, z ktorých každá má jedinečnú stratégiu, si svoju šikovnosť môžu v úlohe Caesara alebo Vercingetoriga vyskúšať tiež solitérny hráči.

Vojská sa dali do pohybu – od Británie cez Ardeny až po Provinciu. Zatrúbte do útoku! 

 

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
180-360 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Volko Ruhnke, Andrew Ruhnke
Rok vydania:
2020
Herné rozšírenia
Pád nebes – Ariovistus (rozš)
Skladom, odosielame ihneď
33,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje