John Company CZ
V priebehu dvestopäťdesiatročnej histórie sa britská Východoindická spoločnosť rozrástla na jednu z najvplyvnejších obchodných a politických organizácií na svete. Jej zisky katapultovali britské impérium medzi svetovú špičku a formovali osud významných národov sveta. Ich cesta k úspechu však nebola vždy jednoduchá. Spoločnosť sa zmietala v konfliktoch záujmov a bojovala o prežitie s domácimi i zahraničnými nepriateľmi. Práve hra John Company vám vyrozpráva príbeh Východoindickej spoločnosti, ktorého súčasťou sa stanú hráči snažiaci sa získať čo najväčší vplyv a prestíž pre svoje rodiny. Cieľ hry je jednoduchý - využiť spoločnosť a jej obchody k tomu, aby ste získali pre svoju rodinu čo najlepšie spoločenské postavenie doma v Anglicku. Hráči budú bok po boku ovládať Spoločnosť a čeliť výzvam v podobe nízkeho rozpočtu a nevyhnutného stretu záujmov. Mal by guvernér zahájiť vojnové ťaženie, aby rozšíril državy Spoločnosti, alebo by mal radšej investovať do infraštruktúry? Alebo možno bude najlepšou voľbou vložiť všetky vyzbierané dane na opravu jeho letného sídla na anglickom vidieku... Postupom hry môže dôjsť k otvoreným povstaniam v Indii alebo dokonca aj k zániku samotnej Spoločnosti. Hráči tak dostanú možnosť založiť si vlastné súkromné spoločnosti, v ktorých sa pokúsia o šťastie. Každá jedna hra bude iná a ponúka rôzne možnosti, ktoré závisia od vašich rozhodnutí. Hra obsahuje aj 4 turnajové varianty alebo si vyskúšajte rovno plný kampaňový variant, ktorý vás prevedie rokmi 1710–1857 za jeden večer.   
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60-300 min.
Počet hráčov:
1-6 hráčov
Jazyk hry:
46,99 €
skladom posledné kusy
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V priebehu dvestopäťdesiatročnej histórie sa britská Východoindická spoločnosť rozrástla na jednu z najvplyvnejších obchodných a politických organizácií na svete. Jej zisky katapultovali britské impérium medzi svetovú špičku a formovali osud významných národov sveta. Ich cesta k úspechu však nebola vždy jednoduchá. Spoločnosť sa zmietala v konfliktoch záujmov a bojovala o prežitie s domácimi i zahraničnými nepriateľmi.

Práve hra John Company vám vyrozpráva príbeh Východoindickej spoločnosti, ktorého súčasťou sa stanú hráči snažiaci sa získať čo najväčší vplyv a prestíž pre svoje rodiny. Cieľ hry je jednoduchý - využiť spoločnosť a jej obchody k tomu, aby ste získali pre svoju rodinu čo najlepšie spoločenské postavenie doma v Anglicku. Hráči budú bok po boku ovládať Spoločnosť a čeliť výzvam v podobe nízkeho rozpočtu a nevyhnutného stretu záujmov. Mal by guvernér zahájiť vojnové ťaženie, aby rozšíril državy Spoločnosti, alebo by mal radšej investovať do infraštruktúry? Alebo možno bude najlepšou voľbou vložiť všetky vyzbierané dane na opravu jeho letného sídla na anglickom vidieku... Postupom hry môže dôjsť k otvoreným povstaniam v Indii alebo dokonca aj k zániku samotnej Spoločnosti. Hráči tak dostanú možnosť založiť si vlastné súkromné spoločnosti, v ktorých sa pokúsia o šťastie. Každá jedna hra bude iná a ponúka rôzne možnosti, ktoré závisia od vašich rozhodnutí. Hra obsahuje aj 4 turnajové varianty alebo si vyskúšajte rovno plný kampaňový variant, ktorý vás prevedie rokmi 1710–1857 za jeden večer. 

 

Obsah hry:

– oboustranná herní deska

– sešit pravidel

– 120 kostek (členů rodin)

– 30 lodí

– 30 žetonů zboží

– 60 disků herních peněz

– 20 disků uzavřených úřadů a splněných objednávek

– 60 karet (6 karet hráčů, 8 karet regionů, 8 karet provinčních úřadů, 19 karet událostí a 18 karet ocenění, 1 karta postmonopolu)

– 10 šestistěnných kostek

– 5 kostek ukazatelů

Parametre:
Počet hráčov:
1-6 hráčov
Dĺžka hry:
60-300 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Cole Wehrle
Rok vydania:
2019
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje