Wildcatters
Wildcatters je strategická hra zasadená do obdobia rozkvetu naftového priemyslu v 19. storočí. Hráči sú naftoví magnáti, ktorí zveľaďujú svoje naftové teritóriá. Počas hry môžu stavať vrtné veže, prečerpávacie stanice, tankery, vlaky a rafinérie. Cieľom každého hráča je doručiť viac barelov s naftou na kontinent než ostatní a tak získať aj viac podielov a peňazí. V 4 hráčoch trvá hra 7 kôl. Na začiatku má každý hráč 3 vrtné veže, 2 vlaky, 1 tanker a 1 rafinériu na hernej ploche. Mapa sveta na hernej ploche je rozdelená na 8 oblastí, kde je možné nájsť naftu. Hráči si ťahajú karty s oblasťami, stavajú vrty, vlaky, tankery a rafinérie a získavajú možnosť kúpiť si akcie. Hráči spolupracujú v jednotlivých oblastiach a snažia sa spoločne nájsť naftu za čo najnižšie náklady. Potom spolu prevážajú naftu do rafinérií pomocou vlakov a tankerov. Každý hráč ale sleduje len jedno - doručiť najviac nafty a stať sa tak víťazom.    
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
66,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre vás
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Wildcatters je strategická hra zasadená do obdobia rozkvetu naftového priemyslu v 19. storočí. Hráči sú naftoví magnáti, ktorí zveľaďujú svoje naftové teritóriá. Počas hry môžu stavať vrtné veže, prečerpávacie stanice, tankery, vlaky a rafinérie. Cieľom každého hráča je doručiť viac barelov s naftou na kontinent než ostatní a tak získať aj viac podielov a peňazí.

V 4 hráčoch trvá hra 7 kôl. Na začiatku má každý hráč 3 vrtné veže, 2 vlaky, 1 tanker a 1 rafinériu na hernej ploche. Mapa sveta na hernej ploche je rozdelená na 8 oblastí, kde je možné nájsť naftu. Hráči si ťahajú karty s oblasťami, stavajú vrty, vlaky, tankery a rafinérie a získavajú možnosť kúpiť si akcie. Hráči spolupracujú v jednotlivých oblastiach a snažia sa spoločne nájsť naftu za čo najnižšie náklady. Potom spolu prevážajú naftu do rafinérií pomocou vlakov a tankerov. Každý hráč ale sleduje len jedno - doručiť najviac nafty a stať sa tak víťazom.

 

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Rolf Sagel, André Spil
Rok vydania:
2017
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje