Pax Porfiriana
Pax Porfiriana – latinsky „Porfíriánsky mier“ – odkazuje na 33-ročnú vládu diktátora Porfiria Díaza, vládnucemu Mexiku železnou rukou, kým ho v roku 1910 nezvrhla revolúcia. 1-6 hráčov sa v rovnomennej strategickej hre ocitne v koži bohatého obchodníka (Hacendado) v tomto turbulentnom predrevolučnom období na pohraničí USA a Mexika! Hráči súťažia o vybudovanie obchodných impérií zložených z rančov, baní, koľajníc, vojsk a bánk, pričom rozvracajú protivníkov "bandidami", Indiánmi a súdnymi procesmi. Každé kolo prebieha takto: 1. Fáza akcie: Vykonajte tri akcie, napríklad zahrajte nové karty, získajte nové karty z trhu, špekulujte s kartami na trhu, kúpte pozemky alebo premiestnite jednotky. 2. Odhoďte "Nadpisy": Odstráňte všetky nadpisy (t. j. karty s ikonou Bull-Bear), ktoré dosiahli pozíciu úplne vľavo na trhu. 3. Obnoviť trh: Obnovte trhna dvanásť kariet. 4. Príjmová fáza: Zbierajte jedno zlato za príjem, vydieranie a kocku pripojenia v hre. Ak je ekonomická depresia, zaplaťte jeden zlatý za každú kartu v hre (zahŕňa partnerov a podniky vo vašom rade a všetky vaše jednotky). V hre sú štyri "bodovacie" karty a ich efekt závisí od aktuálnej formy vlády. Vláda sa môže zmeniť, ak sa hrá s jednotkami a tiež v dôsledku iných kariet. Forma vlády tiež ovplyvňuje rôzne produkčné hodnoty hry, napríklad produkcia baní a podobne. Hráči vyhrávajú zvrhnutím Díaza, buď prevratom, nástupníctvom, revolúciou alebo anexiou Mexika USA. Ak Díaz zostane na konci hry pevne sedieť na svojom "tróne", vyhráva hráč s najväčším počtom zlata.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
1-6 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
Cenu ešte nepoznáme
Očakávame
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Pax Porfiriana – latinsky „Porfíriánsky mier“ – odkazuje na 33-ročnú vládu diktátora Porfiria Díaza, vládnucemu Mexiku železnou rukou, kým ho v roku 1910 nezvrhla revolúcia. 1-6 hráčov sa v rovnomennej strategickej hre ocitne v koži bohatého obchodníka (Hacendado) v tomto turbulentnom predrevolučnom období na pohraničí USA a Mexika!

Hráči súťažia o vybudovanie obchodných impérií zložených z rančov, baní, koľajníc, vojsk a bánk, pričom rozvracajú protivníkov "bandidami", Indiánmi a súdnymi procesmi. Každé kolo prebieha takto:

  • 1. Fáza akcie: Vykonajte tri akcie, napríklad zahrajte nové karty, získajte nové karty z trhu, špekulujte s kartami na trhu, kúpte pozemky alebo premiestnite jednotky.
  • 2. Odhoďte "Nadpisy": Odstráňte všetky nadpisy (t. j. karty s ikonou Bull-Bear), ktoré dosiahli pozíciu úplne vľavo na trhu.
  • 3. Obnoviť trh: Obnovte trhna dvanásť kariet.
  • 4. Príjmová fáza: Zbierajte jedno zlato za príjem, vydieranie a kocku pripojenia v hre. Ak je ekonomická depresia, zaplaťte jeden zlatý za každú kartu v hre (zahŕňa partnerov a podniky vo vašom rade a všetky vaše jednotky).

V hre sú štyri "bodovacie" karty a ich efekt závisí od aktuálnej formy vlády. Vláda sa môže zmeniť, ak sa hrá s jednotkami a tiež v dôsledku iných kariet. Forma vlády tiež ovplyvňuje rôzne produkčné hodnoty hry, napríklad produkcia baní a podobne. Hráči vyhrávajú zvrhnutím Díaza, buď prevratom, nástupníctvom, revolúciou alebo anexiou Mexika USA. Ak Díaz zostane na konci hry pevne sedieť na svojom "tróne", vyhráva hráč s najväčším počtom zlata.

Parametre:
Počet hráčov:
1-6 hráčov
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Matt Eklund, Phil Eklund, Jim Gutt
Rok vydania:
2024
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje