Pandemic: The Fall of Rome
Pandemic: The Fall of Rome je ďalšia hra zo série Pandemic. Kombinuje spoluprácu (typickú pre pôvodný Pandemic) s novými mechanizmami. Hráči sa ocitnú v minulosti v časoch Rímskej ríše. Oslabená armáda zanechala hranice otvorené a tak umožnila inváziu nespočetných kmeňov ako boli Anglosasi, Goti, Vandali a Huni. Počas hry vás čaká putovanie po Rímskej ríši, verbovanie do armády, opevňovanie miest, tvorenie aliancií a v konečnom dôsledku aj boj proti vpádom nepriateľských vojsk. Obrana Ríma ale nie je všetko, načo sa musia hráči zamerať. Dôležité je nájsť spôsob ako zastaviť inváziu a uzavrieť mier so susednými národmi. Každý hráč má postavu so špeciálnymi schopnosťami na zlepšenie tímu. Musíte spolupracovať a spoločnými silami zabrániť pádu Ríma.  V Pandemic: Fall of Rome nájdete aj sólo variant, v ktorom sa z hráča stáva rímsky cisár, ktorý ovláda tri rôzne postavy chrániace mesto pred inváziou. Hráči, ktorí chcú náročnejšiu hru, môžu vyskúšať výzvu "Roma Caput Mundi" , pridať do hry viac kariet revolty a rešpektovať rímske pravidlo, že rímske légie majú zákaz vstupu do mesta.  
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45-60 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
49,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Pandemic: The Fall of Rome je ďalšia hra zo série Pandemic. Kombinuje spoluprácu (typickú pre pôvodný Pandemic) s novými mechanizmami. Hráči sa ocitnú v minulosti v časoch Rímskej ríše. Oslabená armáda zanechala hranice otvorené a tak umožnila inváziu nespočetných kmeňov ako boli Anglosasi, Goti, Vandali a Huni. Počas hry vás čaká putovanie po Rímskej ríši, verbovanie do armády, opevňovanie miest, tvorenie aliancií a v konečnom dôsledku aj boj proti vpádom nepriateľských vojsk.

Obrana Ríma ale nie je všetko, načo sa musia hráči zamerať. Dôležité je nájsť spôsob ako zastaviť inváziu a uzavrieť mier so susednými národmi.

Každý hráč má postavu so špeciálnymi schopnosťami na zlepšenie tímu. Musíte spolupracovať a spoločnými silami zabrániť pádu Ríma. 

V Pandemic: Fall of Rome nájdete aj sólo variant, v ktorom sa z hráča stáva rímsky cisár, ktorý ovláda tri rôzne postavy chrániace mesto pred inváziou. Hráči, ktorí chcú náročnejšiu hru, môžu vyskúšať výzvu "Roma Caput Mundi" , pridať do hry viac kariet revolty a rešpektovať rímske pravidlo, že rímske légie majú zákaz vstupu do mesta.

 

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
45-60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Matt Leacock, Paolo Mori
Rok vydania:
2018
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje