Pandemic CZ
Svetom sa nepríjemne rýchlo šíria štyri choroby - SARS, Cholera, Antrax a Týfus. Šírenie sa mení v epidémiu. Prepuká pandémia. Iba tím niekoľkých špičkových odborníkov môže zachrániť planétu. Hra Pandemic predstavuje neotrelý herný mechanizmus, keď hráči v koži odborníkov musia spolupracovať, aby porazili hru samotnú. Či už sa stanete výskumníkom, vedcom, operačným expertom, medikom alebo dispečérom, úloha ostáva. Musíte využiť svoje špeciálne vlastnosti v prospech tímu a zamedziť šíreniu pandémie. Cestujte po svete a likvidujte zárodky epidémie, zakladajte výskumné stanice a nachádzajte lieky. Čas sa kráti a osud ľudstva je vo vašich rukách. V Pandemicu víťazí iba zohraný tím.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
47,99 €
23,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Svetom sa nepríjemne rýchlo šíria štyri choroby - SARS, Cholera, Antrax a Týfus. Šírenie sa mení v epidémiu. Prepuká pandémia. Iba tím niekoľkých špičkových odborníkov môže zachrániť planétu.

Hra Pandemic predstavuje neotrelý herný mechanizmus, keď hráči v koži odborníkov musia spolupracovať, aby porazili hru samotnú.

Či už sa stanete výskumníkom, vedcom, operačným expertom, medikom alebo dispečérom, úloha ostáva. Musíte využiť svoje špeciálne vlastnosti v prospech tímu a zamedziť šíreniu pandémie. Cestujte po svete a likvidujte zárodky epidémie, zakladajte výskumné stanice a nachádzajte lieky. Čas sa kráti a osud ľudstva je vo vašich rukách. V Pandemicu víťazí iba zohraný tím.

Obsah hry:
  • herný plán
  • 7 kariet postáv a figúrky
  • 6 výzkumných staníc
  • 6 rôznych žetónov
  • 96 drevených kociek chorôb
  • 48 kariet infekcie
  • 59 hracích kariet
  • 4 prehľadové karty
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Matt Leacock
Rok vydania:
2015
Hodnotenie hry
František Škoda
30.7.2015
Moja prvá kooperatívna hra, preto som sa trochu obával, ako to dopadne (čo ak niekto prevezme iniciatívu a všetci ho budú len počúvať), ale zatiaľ sa náramne bavím. Hrali sme 4 hry a všetky pamätné. Napínavé až do konca. Odporúčam :)
Erik
13.8.2015
Taktiež moja prvá co-op hra, ale musím povedať, že sa bavíme výborne, i keď sme zatiaľ hrali len traja a to 6 hier na najľahšej úrovni (vyhrali sme len jednu). Teším sa na hru so štyrmi ľuďmi a ťažšie obtiažnosti. Pandemic baví aj moju priateľku, za to má hra veľké + :^)
martinko
4.2.2016
super hra!
Igor
23.9.2016
Napinava hra s lahkymi pravidlami. Ja to hravam solo, ale zatial som nevyhral este ziadnu hru.
Valéria
27.12.2016
Výborná hra. Uz-uz sa cloveku zda, ako ide vsetko lahko a zrazu sa nahrnu choroby a tym musi premyslat, ako dalej.
Martina
26.7.2018
Keď niekomu poviem, že mám rada spoločenské hry, často nasleduje otázka či by som vedela nejakú odporučiť. Zakaždým keď sa to niekto opýta vytasím pre mňa Svätý grál medzi hrami - Pandemic. Je to úžasná kooperatívna hra pri ktorej musia všetci hráči spolupracovať a vynájsť lieky proti epidémií. Pravidlá nie sú veľmi zložité a jedna hra sa dá zahrať od 30 do 60min.
Kikus
14.7.2019
Super Kooperativa hra. Prvé hry sme vyhrali až podozrivo ľahko. Po znovu prečítaní a preštudovaní pravidiel sme zistili, ze niečo robíme zle. Potom to nabralo napínavú atmosféru, kde sme v jednej chvíli už už vyhrali a zrazu prišli 2 epidémie takmer po sebe a len len že sme neprehrali. S rozšírením "Nové hrozby", kde máte na výber pridať 5 chorobu, alebo z jednej zo 4 chorôb sa stane virulentni kmeň, ktorý sa chová inak ako ostatné hru znova ozivi a pridá na úrovni. Ak neradi prehrávate Pandemic odporúčam ako jednu s top kooperativnych hier.
Jana
10.11.2019
Perfektná hra, ktorú si zahrajú plnohodnotne aj 2 hráči. Patrí k mojim obľúbeným. Nemá zložité pravidlá a človek sa do nej ľahko dostane. Po Osadníkoch z Katanu jednoznačne TOP.
Barbora
2.1.2021
Skvelá napínavá hra, super je že všetci hráči hrajú spolu kooperatívne hrajú proti hre a treba sa dohodnúť na spoločnom postupe.
Sára
28.12.2021
Veľmi fajn kooperatívna hra. V hre sa snažia všetci hráči poraziť choroby, nie je to vobec jednoduché a môže sa stať, že prehráte. Dobrá hra na spoluprácu.
10 Hodnotení
Herné rozšírenia
Pandemic - Nové hrozby
skladom, odosielame čo najskôr
22,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje