Power Grid (Vysoké napětí)
V hre Vysoké napätie (originálny anglický názov hry je Power Grid) sa stávate majiteľom firmy, ktorá dodáva elektrinu do miest. Máte na výber, či Vaše spoločnosti budú fungovať v neďalekom Nemecku alebo za veľkou mlákou v USA. Mestá za dodávky platia a zo zarobených peňazí kupujete palivo (uhlie, ropa, odpad a urán) a predovšetkým investujete do ďalšieho rozvoja. Rozširujete svoju sieť miest a staviate nové výkonnejšie elektrárne, ktorými nahrádzate tie pôvodné. Ekológov určite poteší, že v hre sú tiež ekologické elektrárne, ktoré palivo nepotrebujú. Bohužiaľ sú väčšinou menej výkonné ako tie klasické. Power Grid je výnimočný svojím vyrovnávajúcim herným systémom. Každé kolo má niekoľko fáz. Poradie hráčov v každej z nich je určené tak, aby čo najviac nahrávalo tým hráčom, ktorí sú zatiaľ pozadu (napríklad nakupujú skôr a teda lacnejšie palivo). Nikomu sa teda počas hry nepodarí výrazne utiecť ostatným a hra je tak väčšinou napínavá do posledného kola. Skúsení hráči určite ocenia možnosť budovať elektrickú sieť nielen v strednej Európe, ale tiež vo Francúzsku, Taliansku či krajinách Beneluxu a pod. Každá z týchto máp má navyše čiastočne upravené pravidlá (napr. u nás je dosť uhlia, ale málo uránu, v Beneluxe preferujú ekologické elektrárne).
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90-150 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
46,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V hre Vysoké napätie (originálny anglický názov hry je Power Grid) sa stávate majiteľom firmy, ktorá dodáva elektrinu do miest. Máte na výber, či Vaše spoločnosti budú fungovať v neďalekom Nemecku alebo za veľkou mlákou v USA. Mestá za dodávky platia a zo zarobených peňazí kupujete palivo (uhlie, ropa, odpad a urán) a predovšetkým investujete do ďalšieho rozvoja. Rozširujete svoju sieť miest a staviate nové výkonnejšie elektrárne, ktorými nahrádzate tie pôvodné. Ekológov určite poteší, že v hre sú tiež ekologické elektrárne, ktoré palivo nepotrebujú. Bohužiaľ sú väčšinou menej výkonné ako tie klasické.

Power Grid je výnimočný svojím vyrovnávajúcim herným systémom. Každé kolo má niekoľko fáz. Poradie hráčov v každej z nich je určené tak, aby čo najviac nahrávalo tým hráčom, ktorí sú zatiaľ pozadu (napríklad nakupujú skôr a teda lacnejšie palivo). Nikomu sa teda počas hry nepodarí výrazne utiecť ostatným a hra je tak väčšinou napínavá do posledného kola.

Skúsení hráči určite ocenia možnosť budovať elektrickú sieť nielen v strednej Európe, ale tiež vo Francúzsku, Taliansku či krajinách Beneluxu a pod. Každá z týchto máp má navyše čiastočne upravené pravidlá (napr. u nás je dosť uhlia, ale málo uránu, v Beneluxe preferujú ekologické elektrárne).

Obsah hry:

Obojstranný hrací plán, 132 drevených domčekov (22 kusov z každej zo šiestich farieb), 84 drevených žetónov surovín (24x uhlie, 24x ropa, 24x odpadky, 12x urán) herné peniaze, 5 nápovedných kartičiek, 43 kartičiek elektrární, pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
90-150 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Friedemann Friese
Rok vydania:
2004
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Prokop Opletal
18.12.2006
Naprosto geniální hra. Skvěle vyvážený herní systém, povedené grafické zpracování a spousta a spousta hodin zábavy. Friedmann rules:)
David
15.6.2011
skvela vyvazena hra pre rodinu aj party, clovek sa pri hrani bavi a podvedome aj nieco nauci, hral som ju zatial 4x a vzdy to bolo trochu ine, kedze som mal inych spoluhracov aj elektrarne, zatial som neobjavil ziaden nedostatok, snad len tych 36.90 eur, ale stoji to za to, myslim ze aj mojim kamosom sa bude pacit, da sa hrat roznymi sposobmi, je tam co objavovat. Zda sa mi \"viacrozmerna\" nez Tovarnik, Osadnici alebo Dominion (ten zacina byt zaujimavejsi a trvanlivejsi ked sa kombinuje s expanziami) (oprava, v predoslom hodnoteni som zabudol kliknut na 5 hviezdiciek ;))
26.5.2012
Genialita sama o sebe... Ludia, ktori maju radi strategie, tak len nech beru. Majitelom tejto hry som sa stal nahodou a teraz mozem za to len dakovat. Samozrejme cena je vyssia, ale kupit sa oplati... A este jeden problem, ktory som zaznamenal pocas niekolkych hier - tato hra akosi velmi nebavi zenske pohlavie... kto vie preco... :)
3 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Funkenschlag - Fabrikmanager
momentálne nedostupné
29,99 €
Power Grid: Robots
dlhodobo nedostupné
9,99 €
Power Grid: The Stock Companies
objednáme pre vás
26,99 €
Power Grid - Taliansko a Francúzsko
objednáme pre vás
14,99 €
Power Grid - Benelux a stredná Európa
momentálne nedostupné
9,99 €
Funkenschlag: Québec & Baden-Württemberg
momentálne nedostupné
9,99 €
Power Grid - Čína a Korea
dlhodobo nedostupné
14,99 €
Power grid: Fabled Expansion
skladom posledné kusy
12,99 €
Power Grid: Middle East/South Africa
skladom posledné kusy
14,99 €
Power Grid: Brazil/Spain & Portugal Recharged
skladom, odosielame čo najskôr
22,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje